Van den Goorbergh noemt twaalfde startplek 'goed resultaat'
ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh noemde zijn twaalfde plaats in de kwalificatie van de Moto2 bij de TT van Assen een "goed resultaat". De 19-jarige motorracer wil zondag in de punten rijden. "Als dat lukt in mijn thuisrace, zal ik tevreden zijn", zei hij na afloop tegen de verzamelde media.
Van den Goorbergh is bezig aan zijn vierde jaar in de Moto2. Het gaat met de Brabander dit seizoen nog niet heel voortvarend. Zijn beste resultaat is de twaalfde plek in de Grote Prijs van Qatar. Zijn teambaas Jarno Janssen bij RW Racing GP liet voor de TT doorschemeren dat hij betere prestaties verwacht.
Van den Goorbergh blijft er rustig onder. "Ik zou liegen als ik zeg dat ik helemaal tevreden ben, maar mijn beste ronde was snel. Ik had meer uit de kwalificatie kunnen halen, want ik heb maar één van mijn vier rondjes goed kunnen afmaken. Het was chaotisch met te veel renners op elkaar en daar baalde ik van. Desondanks pak ik de twaalfde startplek en daar moet ik blij mee zijn."
Chaos
Van den Goorbergh maakte in het eerste deel van de kwalificatie nog een schuiver. "Maar dat was met 60 kilometer per uur, langzamer kun je ze niet maken. Het was vooral zaak om de motor weer snel in de paddock te krijgen en op tijd in orde te krijgen voor het tweede deel. Toevallig stond mijn vader in die bocht, dus hij duwde de motor aan. Er was weinig schade."
De jonge coureur uitte zijn ongenoegen over de nieuwe regels in de kwalificatie. Die werken volgens hem chaos in de hand, omdat coureurs in bepaalde ronden "zo langzaam mogen rijden als ze willen". "Ze willen een show creëren en die krijg je als er chaos is, als coureurs mogen doen wat ze willen. Als rijders hebben we maar weinig inspraak, dus speel je de vieze spelletjes maar mee.
Meer uit Sport
LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.
8 uur geledenBAD RAGAZ (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de derde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates versloeg na 157 kilometer met start en finish in Bad Ragaz medevluchter Xandro Meurisse uit België.
8 uur geledenHALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.
16 uur geledenLOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.
1 dag geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.
1 dag geleden