Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Goorbergh hangt net zo in de motor als zijn idool Márquez

Van den Goorbergh hangt net zo in de motor als zijn idool Márquez

BREDA/DOHA (ANP) - Motorcoureur Zonta van den Goorbergh heeft een beetje dezelfde rijstijl als Marc Márquez. Dat komt goed uit, want de Spaanse zesvoudig wereldkampioen in de MotoGP is het grote idool van de 16-jarige Brabander, die komend weekeinde in de Grote Prijs van Qatar zijn debuut maakt in het WK wegrace. "Ik hang net als Márquez ook ver naast de motor in de bochten. Maar dat heb ik niet van hem gekopieerd; dat is gewoon de manier waarbij ik me comfortabel voel."

Van den Goorbergh treedt in de voetsporen van zijn vader Jurgen, die jarenlang de Nederlandse eer hoog hield in de 250 en 500cc en mee kon met de besten in de topklasse van de motorsport. "Ik wil uiteindelijk naar de MotoGP en kampioen worden. Dat wil iedere motorracer. Het betekent wel dat ik de prestaties van mijn vader moet verbeteren", aldus de tiener, die dit seizoen uitkomt in de Moto2 voor het Nederlandse team van de Drentse zakenman Roelof Waninge.

De vergelijking met Max Verstappen is gauw gemaakt. Vader Jurgen heeft net als vader Jos zijn zoon van jongs af aan begeleid en klaargestoomd voor het allerhoogste niveau. "Toch was ik pas 10 toen ik voor het eerst op een motor over een wegcircuit reed. Daarvoor reed ik vooral motorcross. Ik wilde eigenlijk professioneel motorcrosser worden, maar mijn ouders zagen me liever in het wegracen en uiteindelijk is de keuze daarop gevallen. Mij maakte het helemaal niks uit."

Leren

Hij heeft er absoluut geen spijt van, want zijn talent is onmiskenbaar. Met 13 jaar onderscheidde Van den Goorbergh zich al in de Rookies Cup en reed hij mee bij de TT van Assen. Na indrukwekkende optredens in talentklassen had hij voor dit seizoen de teams voor het uitkiezen in de lichtste klasse Moto3. "Er waren genoeg contracten mogelijk en dat was eigenlijk ook plan-A. Ik zou tekenen bij Sepang Racing in de Moto3, maar toen daar een sponsor wegviel, ging dat niet door. Toen kwam het aanbod van Waninge en waren we er snel uit. Met mijn lengte en bouw ben ik prima op mijn plek in de Moto2."

Hij is pas 16 en het raceteam van manager Jarno Janssen gunt Van den Goorbergh de tijd om te wennen aan het métier. "Het wordt een seizoen om te leren. Dat is het doel. De motor, de circuits en alles eromheen is nieuw voor me. Het feit dat ik nu Moto2 ga rijden, is al een hele grote stap in mijn carrière. Het is een prachtige kans die ik krijg, een levenservaring. Op dit moment heb ik nog nergens last van en ben ik redelijk relaxed, maar als ik strak aan de start sta in Qatar zal dat wel anders zijn."

Meer uit Sport

Derde etappe Tour of Holland gestopt nadat auto tekens negeerde

SITTARD (ANP) - De derde etappe van de Tour of Holland is voortijdig beëindigd nadat een tegemoetkomende auto stoptekens had genegeerd. Als gevolg daarvan weigerden de renners verder te koersen. De organisatie heeft daarop besloten de wens van renners en teamleiders te respecteren.

4 uur geleden
Tennissters Lamens, Rus, Koevermans en Schuurs spelen in BJK Cup

AMSTELVEEN (ANP) - Billie Jean King Cup-captain Elise Tamaëla heeft Suzan Lamens, Arantxa Rus, Anouk Koevermans en Demi Schuurs geselecteerd voor de play-offs in het landentennis tegen India en Slovenië. Die worden van 14 tot en met 16 november gespeeld in het Indiase Bengaluru. Dat heeft de tennisbond bekendgemaakt.

5 uur geleden
Tennisster Osaka haakt af met beenblessure

OSAKA (ANP) - Naomi Osaka heeft zich afgemeld voor de kwartfinale van het toernooi in Osaka. De Japanse is onvoldoende hersteld van een beenblessure die ze opliep in haar wedstrijd in de achtste finale tegen Suzan Lamens.

7 uur geleden
Alonso schrijft Verstappen nog niet af voor wereldtitel

AUSTIN (ANP) - Tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso ziet Max Verstappen nog steeds als kanshebber voor de wereldtitel in de Formule 1. "Hij is een ongelooflijke coureur", zei de Spanjaard op de persdag van de Grote Prijs van de Verenigde Staten. "Misschien wel een van de beste in de geschiedenis van onze sport. Hij strijdt tegen superieure auto's van McLaren. Maar als het op de laatste race aankomt, dan is hij de man om op te letten."

10 uur geleden
Handbalsters beginnen EK-kwalificatie met ruime zege op Italië

DEN BOSCH (ANP) - De handbalsters zijn de kwalificatie voor het EK van 2026 begonnen met een ruime zege op Italië. In De Maaspoort in Den Bosch won de ploeg van bondscoach Henrik Signell met 42-19.

21 uur geleden
Alcaraz naar de finale van zeer lucratieve Six Kings Slam

RIYAD (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van de zeer lucratieve Six Kings Slam bereikt. De Spanjaard was donderdag in de halve eindstrijd in twee sets te sterk voor de Amerikaan Taylor Fritz, van wie hij onlangs nog verloor bij de Laver Cup: 6-4 6-2. De andere halve finale gaat tussen Jannik Sinner en Novak Djokovic. De finale staat zaterdag in Riyad op het programma.

22 uur geleden
Hayter snelste in tijdrit en klassementsleider Tour of Holland

ETTEN-LEUR (ANP) - De Brit Ethan Hayter heeft in Etten-Leur de tijdrit van de Tour of Holland gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step, die dinsdag ook al de proloog op zijn naam had geschreven, pakte ook weer de leiding in het algemeen klassement. De Zweed Jakob Söderqvist kwam in Etten-Leur op ruim 3 seconden als tweede over de streep in het Noord-Brabantse dorp.

1 dag geleden