Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Goorbergh hangt net zo in de motor als zijn idool Márquez

Van den Goorbergh hangt net zo in de motor als zijn idool Márquez

BREDA/DOHA (ANP) - Motorcoureur Zonta van den Goorbergh heeft een beetje dezelfde rijstijl als Marc Márquez. Dat komt goed uit, want de Spaanse zesvoudig wereldkampioen in de MotoGP is het grote idool van de 16-jarige Brabander, die komend weekeinde in de Grote Prijs van Qatar zijn debuut maakt in het WK wegrace. "Ik hang net als Márquez ook ver naast de motor in de bochten. Maar dat heb ik niet van hem gekopieerd; dat is gewoon de manier waarbij ik me comfortabel voel."

Van den Goorbergh treedt in de voetsporen van zijn vader Jurgen, die jarenlang de Nederlandse eer hoog hield in de 250 en 500cc en mee kon met de besten in de topklasse van de motorsport. "Ik wil uiteindelijk naar de MotoGP en kampioen worden. Dat wil iedere motorracer. Het betekent wel dat ik de prestaties van mijn vader moet verbeteren", aldus de tiener, die dit seizoen uitkomt in de Moto2 voor het Nederlandse team van de Drentse zakenman Roelof Waninge.

De vergelijking met Max Verstappen is gauw gemaakt. Vader Jurgen heeft net als vader Jos zijn zoon van jongs af aan begeleid en klaargestoomd voor het allerhoogste niveau. "Toch was ik pas 10 toen ik voor het eerst op een motor over een wegcircuit reed. Daarvoor reed ik vooral motorcross. Ik wilde eigenlijk professioneel motorcrosser worden, maar mijn ouders zagen me liever in het wegracen en uiteindelijk is de keuze daarop gevallen. Mij maakte het helemaal niks uit."

Leren

Hij heeft er absoluut geen spijt van, want zijn talent is onmiskenbaar. Met 13 jaar onderscheidde Van den Goorbergh zich al in de Rookies Cup en reed hij mee bij de TT van Assen. Na indrukwekkende optredens in talentklassen had hij voor dit seizoen de teams voor het uitkiezen in de lichtste klasse Moto3. "Er waren genoeg contracten mogelijk en dat was eigenlijk ook plan-A. Ik zou tekenen bij Sepang Racing in de Moto3, maar toen daar een sponsor wegviel, ging dat niet door. Toen kwam het aanbod van Waninge en waren we er snel uit. Met mijn lengte en bouw ben ik prima op mijn plek in de Moto2."

Hij is pas 16 en het raceteam van manager Jarno Janssen gunt Van den Goorbergh de tijd om te wennen aan het métier. "Het wordt een seizoen om te leren. Dat is het doel. De motor, de circuits en alles eromheen is nieuw voor me. Het feit dat ik nu Moto2 ga rijden, is al een hele grote stap in mijn carrière. Het is een prachtige kans die ik krijg, een levenservaring. Op dit moment heb ik nog nergens last van en ben ik redelijk relaxed, maar als ik strak aan de start sta in Qatar zal dat wel anders zijn."

Meer uit Sport

Motorcoureur Veijer crasht in Grote Prijs van Frankrijk

LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.

40 minuten geleden
Wielerploeg UAE Emirates verliest ook Yates in Giro na valpartij

PLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.

2 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

16 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

21 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

22 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden