Van den Brom weet niet of hij Vitesse uit clubliefde mag coachen
ARNHEM (ANP) - "Clubliefde bestaat nog, ook in het betaalde voetbal", lacht John van den Brom als hij om zich heen kijkt op het trainingscomplex van Vitesse op Papendal. "Ik loop hier nu twee uur rond en het voelt weer als vanouds. Dit is Vitesse."
De ene trainer kiest voor een lucratief avontuur in Saudi-Arabië. De ander keert terug naar Vitesse, de club waar hij doorbrak als prof en 93 keer scoorde in ruim driehonderd duels. Ook de club waar hij al eens trainer was. "Ik ben hier als speler en trainer teruggekomen", beseft Van den Brom. "Niemand heeft me nog voor gek verklaard, maar er is hier helaas wel iets aan de hand."
Want het is zeer de vraag of de 57-jarige Van den Brom zijn gedegradeerde club uit Arnhem vanaf 30 juni mag voorbereiden op een nieuw seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. "Ik zie zeker potentie", zegt de oud-trainer van clubs als AZ, FC Utrecht, Anderlecht en KRC Genk. "Ik wil toe naar een selectie met ervaring, talenten en spelers die meekunnen in het fysieke spel van de eerste divisie. Daar ben ik allemaal niet bang voor. Grote vraag is of we een proflicentie krijgen."
Miljoenenschuld
"We zijn zeer blij met John", stelt interim-directeur Edwin Reijntjes. "Maar het is hier nu ook echt één voor twaalf. De licentiecommissie gaat ons op 17 mei onze proflicentie afnemen. Tenzij we met oplossingen komen. Ik ben een positief mens, maar het is spannend."
Vitesse heeft een schuld van 18,9 miljoen euro en die loopt bijna dagelijks op. De club is ook nog steeds in Russische handen en daarom heeft ING de bankrelatie al opgezegd. Daardoor kan accountantsbureau BDO geen jaarrekening ondertekenen.
'Nog in gesprek met elkaar'
De Rus Valeri Oyf wil zo snel mogelijk van zijn aandelen Vitesse af. Maar Coley Parry en zijn Common Group mogen Vitesse niet overnemen. Voor de KNVB is het onduidelijk waar het geld van de Amerikaan vandaan komt. Inmiddels heeft Parry ruim 14 miljoen euro uitstaan bij Vitesse.
"Het is heel logisch dat hij al dat geld niet aan Vitesse wil geven", zegt Reijntjes. "We hebben hem ook best iets te bieden, maar dan moeten we wel een proflicentie krijgen. Daarom zijn we nog steeds in gesprek met elkaar. Ik zie beweging. Als we failliet zijn, dan krijgt niemand iets. Natuurlijk kijken we ook naar vermogende mensen met clubliefde uit de regio en mogelijk buitenlanders die willen instappen. Ik heb dit ook meegemaakt bij ADO Den Haag en mijn ervaring is dat er op het allerlaatste moment toch nog vaak iets ontstaat."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
15 uur geleden