Van den Brom weet niet of hij Vitesse uit clubliefde mag coachen
ARNHEM (ANP) - "Clubliefde bestaat nog, ook in het betaalde voetbal", lacht John van den Brom als hij om zich heen kijkt op het trainingscomplex van Vitesse op Papendal. "Ik loop hier nu twee uur rond en het voelt weer als vanouds. Dit is Vitesse."
De ene trainer kiest voor een lucratief avontuur in Saudi-Arabië. De ander keert terug naar Vitesse, de club waar hij doorbrak als prof en 93 keer scoorde in ruim driehonderd duels. Ook de club waar hij al eens trainer was. "Ik ben hier als speler en trainer teruggekomen", beseft Van den Brom. "Niemand heeft me nog voor gek verklaard, maar er is hier helaas wel iets aan de hand."
Want het is zeer de vraag of de 57-jarige Van den Brom zijn gedegradeerde club uit Arnhem vanaf 30 juni mag voorbereiden op een nieuw seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. "Ik zie zeker potentie", zegt de oud-trainer van clubs als AZ, FC Utrecht, Anderlecht en KRC Genk. "Ik wil toe naar een selectie met ervaring, talenten en spelers die meekunnen in het fysieke spel van de eerste divisie. Daar ben ik allemaal niet bang voor. Grote vraag is of we een proflicentie krijgen."
Miljoenenschuld
"We zijn zeer blij met John", stelt interim-directeur Edwin Reijntjes. "Maar het is hier nu ook echt één voor twaalf. De licentiecommissie gaat ons op 17 mei onze proflicentie afnemen. Tenzij we met oplossingen komen. Ik ben een positief mens, maar het is spannend."
Vitesse heeft een schuld van 18,9 miljoen euro en die loopt bijna dagelijks op. De club is ook nog steeds in Russische handen en daarom heeft ING de bankrelatie al opgezegd. Daardoor kan accountantsbureau BDO geen jaarrekening ondertekenen.
'Nog in gesprek met elkaar'
De Rus Valeri Oyf wil zo snel mogelijk van zijn aandelen Vitesse af. Maar Coley Parry en zijn Common Group mogen Vitesse niet overnemen. Voor de KNVB is het onduidelijk waar het geld van de Amerikaan vandaan komt. Inmiddels heeft Parry ruim 14 miljoen euro uitstaan bij Vitesse.
"Het is heel logisch dat hij al dat geld niet aan Vitesse wil geven", zegt Reijntjes. "We hebben hem ook best iets te bieden, maar dan moeten we wel een proflicentie krijgen. Daarom zijn we nog steeds in gesprek met elkaar. Ik zie beweging. Als we failliet zijn, dan krijgt niemand iets. Natuurlijk kijken we ook naar vermogende mensen met clubliefde uit de regio en mogelijk buitenlanders die willen instappen. Ik heb dit ook meegemaakt bij ADO Den Haag en mijn ervaring is dat er op het allerlaatste moment toch nog vaak iets ontstaat."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
12 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
21 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
23 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
1 dag geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
1 dag geleden