Van den Brom weet niet of hij Vitesse uit clubliefde mag coachen
ARNHEM (ANP) - "Clubliefde bestaat nog, ook in het betaalde voetbal", lacht John van den Brom als hij om zich heen kijkt op het trainingscomplex van Vitesse op Papendal. "Ik loop hier nu twee uur rond en het voelt weer als vanouds. Dit is Vitesse."
De ene trainer kiest voor een lucratief avontuur in Saudi-Arabië. De ander keert terug naar Vitesse, de club waar hij doorbrak als prof en 93 keer scoorde in ruim driehonderd duels. Ook de club waar hij al eens trainer was. "Ik ben hier als speler en trainer teruggekomen", beseft Van den Brom. "Niemand heeft me nog voor gek verklaard, maar er is hier helaas wel iets aan de hand."
Want het is zeer de vraag of de 57-jarige Van den Brom zijn gedegradeerde club uit Arnhem vanaf 30 juni mag voorbereiden op een nieuw seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. "Ik zie zeker potentie", zegt de oud-trainer van clubs als AZ, FC Utrecht, Anderlecht en KRC Genk. "Ik wil toe naar een selectie met ervaring, talenten en spelers die meekunnen in het fysieke spel van de eerste divisie. Daar ben ik allemaal niet bang voor. Grote vraag is of we een proflicentie krijgen."
Miljoenenschuld
"We zijn zeer blij met John", stelt interim-directeur Edwin Reijntjes. "Maar het is hier nu ook echt één voor twaalf. De licentiecommissie gaat ons op 17 mei onze proflicentie afnemen. Tenzij we met oplossingen komen. Ik ben een positief mens, maar het is spannend."
Vitesse heeft een schuld van 18,9 miljoen euro en die loopt bijna dagelijks op. De club is ook nog steeds in Russische handen en daarom heeft ING de bankrelatie al opgezegd. Daardoor kan accountantsbureau BDO geen jaarrekening ondertekenen.
'Nog in gesprek met elkaar'
De Rus Valeri Oyf wil zo snel mogelijk van zijn aandelen Vitesse af. Maar Coley Parry en zijn Common Group mogen Vitesse niet overnemen. Voor de KNVB is het onduidelijk waar het geld van de Amerikaan vandaan komt. Inmiddels heeft Parry ruim 14 miljoen euro uitstaan bij Vitesse.
"Het is heel logisch dat hij al dat geld niet aan Vitesse wil geven", zegt Reijntjes. "We hebben hem ook best iets te bieden, maar dan moeten we wel een proflicentie krijgen. Daarom zijn we nog steeds in gesprek met elkaar. Ik zie beweging. Als we failliet zijn, dan krijgt niemand iets. Natuurlijk kijken we ook naar vermogende mensen met clubliefde uit de regio en mogelijk buitenlanders die willen instappen. Ik heb dit ook meegemaakt bij ADO Den Haag en mijn ervaring is dat er op het allerlaatste moment toch nog vaak iets ontstaat."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de strijd om de Italiaanse voetbaltitel punten verspeeld. De koploper incasseerde in de thuiswedstrijd tegen Atalanta kort voor tijd de 1-1.
51 minuten geledenEMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
22 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
1 dag geleden