Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Brom weet niet of hij Vitesse uit clubliefde mag coachen

Van den Brom weet niet of hij Vitesse uit clubliefde mag coachen

ARNHEM (ANP) - "Clubliefde bestaat nog, ook in het betaalde voetbal", lacht John van den Brom als hij om zich heen kijkt op het trainingscomplex van Vitesse op Papendal. "Ik loop hier nu twee uur rond en het voelt weer als vanouds. Dit is Vitesse."

De ene trainer kiest voor een lucratief avontuur in Saudi-Arabië. De ander keert terug naar Vitesse, de club waar hij doorbrak als prof en 93 keer scoorde in ruim driehonderd duels. Ook de club waar hij al eens trainer was. "Ik ben hier als speler en trainer teruggekomen", beseft Van den Brom. "Niemand heeft me nog voor gek verklaard, maar er is hier helaas wel iets aan de hand."

Want het is zeer de vraag of de 57-jarige Van den Brom zijn gedegradeerde club uit Arnhem vanaf 30 juni mag voorbereiden op een nieuw seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. "Ik zie zeker potentie", zegt de oud-trainer van clubs als AZ, FC Utrecht, Anderlecht en KRC Genk. "Ik wil toe naar een selectie met ervaring, talenten en spelers die meekunnen in het fysieke spel van de eerste divisie. Daar ben ik allemaal niet bang voor. Grote vraag is of we een proflicentie krijgen."

Miljoenenschuld

"We zijn zeer blij met John", stelt interim-directeur Edwin Reijntjes. "Maar het is hier nu ook echt één voor twaalf. De licentiecommissie gaat ons op 17 mei onze proflicentie afnemen. Tenzij we met oplossingen komen. Ik ben een positief mens, maar het is spannend."

Vitesse heeft een schuld van 18,9 miljoen euro en die loopt bijna dagelijks op. De club is ook nog steeds in Russische handen en daarom heeft ING de bankrelatie al opgezegd. Daardoor kan accountantsbureau BDO geen jaarrekening ondertekenen.

'Nog in gesprek met elkaar'

De Rus Valeri Oyf wil zo snel mogelijk van zijn aandelen Vitesse af. Maar Coley Parry en zijn Common Group mogen Vitesse niet overnemen. Voor de KNVB is het onduidelijk waar het geld van de Amerikaan vandaan komt. Inmiddels heeft Parry ruim 14 miljoen euro uitstaan bij Vitesse.

"Het is heel logisch dat hij al dat geld niet aan Vitesse wil geven", zegt Reijntjes. "We hebben hem ook best iets te bieden, maar dan moeten we wel een proflicentie krijgen. Daarom zijn we nog steeds in gesprek met elkaar. Ik zie beweging. Als we failliet zijn, dan krijgt niemand iets. Natuurlijk kijken we ook naar vermogende mensen met clubliefde uit de regio en mogelijk buitenlanders die willen instappen. Ik heb dit ook meegemaakt bij ADO Den Haag en mijn ervaring is dat er op het allerlaatste moment toch nog vaak iets ontstaat."

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

7 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

10 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

10 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

11 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

12 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

12 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

16 uur geleden