Van den Brom verliest opnieuw met Genk, Bosz wint weer met Lyon
LONDEN (ANP) - Trainer John van den Brom heeft met zijn Belgische club KRC Genk een ruime nederlaag geïncasseerd in de Europa League. De uitwedstrijd in Londen tegen West Ham United eindigde in 3-0. Voor de thuisclub kwamen Craig Dawson, Issa Diop en Jarrod Bowen tot scoren. Carel Eiting bleef bij de bezoekers op de bank.
Voor West Ham was het de derde overwinning op rij. Dinamo Zagreb, Rapid Wien en Genk staan op 3 punten. Voor de ploeg van Van den Brom betekende het de vierde nederlaag op rij, in alle competities.
Peter Bosz won met Olympique Lyon ook de derde groepswedstrijd in de Europa League. De Franse club boog bij Sparta Praag een 2-0-achterstand om en won met 4-3 in de Tsjechische hoofdstad.
Scoreverloop
Lukas Haraslin had de Tsjechen al vroeg in de wedstrijd met twee treffers op voorsprong gezet. Karl Toko Ekambi scoorde vlak voor de rust voor Lyon. In de tweede helft maakte Houssem Aouar gelijk en bezorgden invaller Lucas Paquetá en opnieuw Toko Ekambi de Fransen de voorsprong. Lyon speelde de slotfase met tien man na de tweede gele kaart voor Malo Gusto. Diep in blessuretijd bepaalde Ladislav Krejci II de eindstand op 3-4.
Lyon gaat met 9 punten aan de leiding. Praag heeft 4 punten en Rangers, dat met 2-0 won van Brøndby, heeft er 3. De Denen staan laatste met 1 punt.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
14 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
17 uur geleden