Van den Brom verliest opnieuw met Genk, Bosz wint weer met Lyon
LONDEN (ANP) - Trainer John van den Brom heeft met zijn Belgische club KRC Genk een ruime nederlaag geïncasseerd in de Europa League. De uitwedstrijd in Londen tegen West Ham United eindigde in 3-0. Voor de thuisclub kwamen Craig Dawson, Issa Diop en Jarrod Bowen tot scoren. Carel Eiting bleef bij de bezoekers op de bank.
Voor West Ham was het de derde overwinning op rij. Dinamo Zagreb, Rapid Wien en Genk staan op 3 punten. Voor de ploeg van Van den Brom betekende het de vierde nederlaag op rij, in alle competities.
Peter Bosz won met Olympique Lyon ook de derde groepswedstrijd in de Europa League. De Franse club boog bij Sparta Praag een 2-0-achterstand om en won met 4-3 in de Tsjechische hoofdstad.
Scoreverloop
Lukas Haraslin had de Tsjechen al vroeg in de wedstrijd met twee treffers op voorsprong gezet. Karl Toko Ekambi scoorde vlak voor de rust voor Lyon. In de tweede helft maakte Houssem Aouar gelijk en bezorgden invaller Lucas Paquetá en opnieuw Toko Ekambi de Fransen de voorsprong. Lyon speelde de slotfase met tien man na de tweede gele kaart voor Malo Gusto. Diep in blessuretijd bepaalde Ladislav Krejci II de eindstand op 3-4.
Lyon gaat met 9 punten aan de leiding. Praag heeft 4 punten en Rangers, dat met 2-0 won van Brøndby, heeft er 3. De Denen staan laatste met 1 punt.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
3 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
5 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
10 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
11 uur geleden