Van den Broek 'helemaal leeg' en denkt dat zijn kans nog wel komt
RIMINI (ANP) - Wielrenner Frank van den Broek had 'geen benen' meer over om aan het einde van de eerste etappe van de Tour de France te sprinten voor de zege. De 23-jarige wielrenner van dsm-firmenich PostNL liet de zege van de openingsetappe in Rimini zo aan medevluchter en zijn kopman Romain Bardet uit Frankrijk. "Ik was helemaal leeg. Ik hoop dat ik nog genoeg kansen krijg in mijn carrière", reageerde hij bij de NOS. "En ik heb wel de witte trui."
De wielrenner uit Voorhout was de hele dag in de aanval en keek er met een grote grijns op terug. "Ik verbaas mezelf eigenlijk. Ik voelde me de laatste dagen niet super, misschien was het de spanning van de eerste grote ronde. Maar toen de vlag werd gewuifd stond ik er gelijk. Het plan was in de vlucht te zitten. Ik wilde voor de bollentrui gaan, maar ik had daarvoor niet de punch", zei de renner over de sprintjes voor de bergpunten.
In de finale zag hij het peloton komen. "Dat hele stuk hadden we wind tegen. Het was hoofd naar beneden en alles geven. Ik was helemaal leeg. En toen kwam Romain erover."
Jump
Van den Broek vertelde hoe hij weer in de kansen begon te geloven toen ploeggenoot Bardet in aantocht was. "Ik hoorde onderweg dat Romain de jump had gemaakt en een mooi gat had. Ik bleef ronddraaien in de kopgroep, maar toen hadden we ineens weer iets om voor te gaan."
De jonge wielrenner had een paar jaar geleden de droom om prof te worden. Dat lukte vorig jaar toen hij naar de opleidingsploeg werd gehaald. Daar won hij een rit in de Tour of Qinghai Lake en dit jaar bij de profploeg schreef hij een etappe en het eindklassement van de Ronde van Turkije op zijn naam. "Het is nog een groot verschil om prof te zijn en om te presteren op het hoogste niveau. Dat hebben we vandaag gedaan."
Meer uit Sport
ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
22 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geleden