Van den Broek 'helemaal leeg' en denkt dat zijn kans nog wel komt
RIMINI (ANP) - Wielrenner Frank van den Broek had 'geen benen' meer over om aan het einde van de eerste etappe van de Tour de France te sprinten voor de zege. De 23-jarige wielrenner van dsm-firmenich PostNL liet de zege van de openingsetappe in Rimini zo aan medevluchter en zijn kopman Romain Bardet uit Frankrijk. "Ik was helemaal leeg. Ik hoop dat ik nog genoeg kansen krijg in mijn carrière", reageerde hij bij de NOS. "En ik heb wel de witte trui."
De wielrenner uit Voorhout was de hele dag in de aanval en keek er met een grote grijns op terug. "Ik verbaas mezelf eigenlijk. Ik voelde me de laatste dagen niet super, misschien was het de spanning van de eerste grote ronde. Maar toen de vlag werd gewuifd stond ik er gelijk. Het plan was in de vlucht te zitten. Ik wilde voor de bollentrui gaan, maar ik had daarvoor niet de punch", zei de renner over de sprintjes voor de bergpunten.
In de finale zag hij het peloton komen. "Dat hele stuk hadden we wind tegen. Het was hoofd naar beneden en alles geven. Ik was helemaal leeg. En toen kwam Romain erover."
Jump
Van den Broek vertelde hoe hij weer in de kansen begon te geloven toen ploeggenoot Bardet in aantocht was. "Ik hoorde onderweg dat Romain de jump had gemaakt en een mooi gat had. Ik bleef ronddraaien in de kopgroep, maar toen hadden we ineens weer iets om voor te gaan."
De jonge wielrenner had een paar jaar geleden de droom om prof te worden. Dat lukte vorig jaar toen hij naar de opleidingsploeg werd gehaald. Daar won hij een rit in de Tour of Qinghai Lake en dit jaar bij de profploeg schreef hij een etappe en het eindklassement van de Ronde van Turkije op zijn naam. "Het is nog een groot verschil om prof te zijn en om te presteren op het hoogste niveau. Dat hebben we vandaag gedaan."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
11 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
12 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
19 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 dag geleden