Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Broek geniet van dag in het groen in Tour

Van den Broek geniet van dag in het groen in Tour

BOLOGNA (ANP) - Frank van den Broek genoot van zijn dag in de groene trui in de Tour de France. Tussen Cesenatico en Bologna waren er veel aanmoedigingen van toeschouwers en complimenten van collega's voor zijn optreden van zaterdag in de openingsrit. Daarin was de renner van dsm-firmenich PostNL als tweede geëindigd achter zijn Franse ploeggenoot Romain Bardet.

"Het duurde even voordat ik in slaap viel gisteren", vertelde de 23-jarige Voorhouter bij de NOS nadat hij op ruim elf minuten van ritwinnaar Kévin Vauquelin uit Frankrijk was gefinisht. De groene trui, alsmede de leiding in het jongerenklassement, was hij daarmee kwijt. "Ik had niet veel energie meer over vandaag. Het was zwaar. Toen we hier aan de plaatselijke ronden begonnen, kon ik niet meer bijblijven. Mijn benen zeiden nee", keek hij terug op de finale met twee keer de klim naar de basiliek van San Luca.

Hoe zwaar het ook was, Van den Broek had wel genoten. "En de rit verliep aanvankelijk ook goed voor ons. De kopgroep was geen gevaar voor Bardet. We controleerden en later namen de klassementsploegen het over. Leuk waren de vele aanmoedigingen die ik kreeg. Apart, het geeft je motivatie. Het was gewoon een topweekend, een droom."

Meer uit Sport

Beachduo Stam/Schoon begint WK met winst

ADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.

52 minuten geleden
Stolz klopt Zurek en De Boo op 1000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.

6 uur geleden
Leerdam troeft Kok af op 1000 meter in wereldbeker Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.

6 uur geleden
Nederlanders in schaduw van wereldrecord Loubineaud op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.

7 uur geleden
Beune wint eerste wereldbeker op 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.

9 uur geleden
Nederland na nederlaag Lamens al vrijwel uitgeschakeld in BJK Cup

BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.

16 uur geleden
Polman en Abbingh stoppen na WK handbal als internationals

DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.

20 uur geleden