Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Broek geniet van dag in het groen in Tour

Van den Broek geniet van dag in het groen in Tour

BOLOGNA (ANP) - Frank van den Broek genoot van zijn dag in de groene trui in de Tour de France. Tussen Cesenatico en Bologna waren er veel aanmoedigingen van toeschouwers en complimenten van collega's voor zijn optreden van zaterdag in de openingsrit. Daarin was de renner van dsm-firmenich PostNL als tweede geëindigd achter zijn Franse ploeggenoot Romain Bardet.

"Het duurde even voordat ik in slaap viel gisteren", vertelde de 23-jarige Voorhouter bij de NOS nadat hij op ruim elf minuten van ritwinnaar Kévin Vauquelin uit Frankrijk was gefinisht. De groene trui, alsmede de leiding in het jongerenklassement, was hij daarmee kwijt. "Ik had niet veel energie meer over vandaag. Het was zwaar. Toen we hier aan de plaatselijke ronden begonnen, kon ik niet meer bijblijven. Mijn benen zeiden nee", keek hij terug op de finale met twee keer de klim naar de basiliek van San Luca.

Hoe zwaar het ook was, Van den Broek had wel genoten. "En de rit verliep aanvankelijk ook goed voor ons. De kopgroep was geen gevaar voor Bardet. We controleerden en later namen de klassementsploegen het over. Leuk waren de vele aanmoedigingen die ik kreeg. Apart, het geeft je motivatie. Het was gewoon een topweekend, een droom."

Meer uit Sport

Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

5 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

8 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

9 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

9 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

9 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

14 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

15 uur geleden