Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Brink noemt situatie opvang Ter Apel 'teleurstellend'

Van den Brink noemt situatie opvang Ter Apel 'teleurstellend'

DEN HAAG (ANP) - Het is teleurstellend dat niet alle asielzoekers in Ter Apel kunnen worden opgevangen, vindt asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister weet niet waar de mensen voor wie geen plek is kunnen blijven. Het kan zijn dat zij buiten in het gras voor de opvanglocatie moeten slapen, zei Van den Brink.

In de aanmeldlocatie voor asielzoekers zitten momenteel 2316 mensen, terwijl er niet meer dan 2000 mensen mogen zijn. Daarom heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) besloten om alleen nog de meest kwetsbare mensen toe te laten. "Alleenstaande mannen zullen dus buiten moeten blijven", aldus Van den Brink.

"Zij zullen dan ergens anders moeten blijven en misschien later terugkomen", zei de minister. Waar die mensen dan moeten overnachten, weten het COA en de minister nog niet.

Sporthallen

"Het is nu onvoldoende. Op de korte termijn is er een tekort van honderden plekken, op de middellange termijn een tekort van duizenden", zei Van den Brink. De spreidingswet gaat dit probleem volgens hem niet oplossen. Die biedt oplossingen voor de lange termijn.

Als Van den Brink door journalisten wordt gevraagd naar mogelijke noodoplossingen, zegt hij dat hij de afgelopen maanden al op voldoende plekken had gehoopt. "Alle mogelijkheden zouden gebruikt kunnen worden, maar ook daarvoor geldt dat je altijd afspraken met gemeenten nodig hebt."

"Alle opties zijn in beeld", aldus de minister. Het gaat dan ook om onder meer leegstaande panden, militaire kazernes en sporthallen. "We zijn in gesprek, maar ik ga niets melden als het nog niet rond is."

Meer uit Politiek

Jetten roept OVSE op om druk op Rusland te houden voor vrede

DEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.

20 uur geleden
Van den Brink neemt volgende stap tegen asielweigergemeenten

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten die geen asielopvang organiseren, moeten langskomen bij het ministerie van Asiel. Minister Bart van den Brink zegt in radioprogramma Dit is de Dag dat hij volgende week "de volgende stap" zet in het escalatieproces bij de eerste gemeenten. Welke gemeenten dat zijn, maakt Van den Brink dan ook bekend.

1 dag geleden
Staatssecretaris wil jonge daders niet zwaarder straffen

DEN HAAG (ANP) - Er moeten geen hogere straffen komen voor daders tussen de 12 en 17 jaar, vindt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66). Onder meer het vorige kabinet-Schoof wilde de maximale straffen voor 14- en 15-jarigen verhogen, maar Van Bruggen ziet dat niet zitten.

1 dag geleden
Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan, schrijft minister Rianne Letschert van Wetenschap in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de D66-minister zijn de proeven nog nodig voor onder meer de ontwikkeling van geneesmiddelen.

1 dag geleden
Volgende coronaverhoren met De Jonge, Keijzer en Maurice de Hond

DEN HAAG (ANP) - In de laatste verhoorweek voor de zomerstop verschijnen onder meer oud-zorgminister Hugo de Jonge, voormalig staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer en opiniepeiler Maurice de Hond voor de parlementaire enquêtecommissie corona. De verhoren staan in het teken van vaccinaties en het coronatoegangsbewijs.

1 dag geleden
Meerdere getuigen bedreigd rond coronaverhoren

DEN HAAG (ANP) - Meerdere getuigen die zijn opgeroepen door de parlementaire enquêtecommissie corona zijn fysiek en digitaal bedreigd. Dat gebeurde vooruitlopend op hun verhoor en soms ook daarna. "Onacceptabel", vindt commissievoorzitter Daan de Kort. "Onze tolerantie voor dit verwerpelijke gedrag is nul en we zijn in contact met politie en beveiliging hierover." De woordvoerder van de commissie kan niet zeggen of er aangifte is gedaan. Dat is aan de bedreigde personen zelf.

1 dag geleden
Kabinet steekt 450 miljoen euro in ondergrondse waterstofopslag

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet steekt 450 miljoen euro uit het Klimaatfonds in de bouw van een ondergrondse opslag voor waterstof. Dat meldt klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Waterstof kan gebruikt worden om energie uit bijvoorbeeld zon en wind op te slaan en is daarmee van groot belang voor de omschakeling van fossiele naar hernieuwbare energie.

1 dag geleden