Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Boomen nog niet klaar voor basisplaats bij Ajax tegen NEC

Van den Boomen nog niet klaar voor basisplaats bij Ajax tegen NEC

AMSTERDAM (ANP) - Branco van den Boomen is zondag nog niet klaar voor een basisplaats bij Ajax voor het thuisduel met NEC. "Ik heb er lang uit gelegen", weet de middenvelder. "Ik denk dat een half uurtje of misschien 45 minuten wel moet kunnen."

Van den Boomen moest zich in november laten opereren aan een knie en maakte donderdag halverwege de tweede helft van het duel met Bodø/Glimt (2-2) in de Conference League zijn rentree bij Ajax. De middenvelder benutte in blessuretijd een strafschop (1-2) en zag Steven Berghuis in de 97e minuut nog gelijkmaken.

Een fitte Van den Boomen is een kandidaat voor een basisplaats naast Jordan Henderson op het middenveld van Ajax. Trainer John van 't Schip zoekt nog steeds naar de beste bezetting van de middenlinie van de huidige nummer 5 van de Eredivisie. Bodø/Glimt creëerde vooral in de eerste helft steeds een overtalsituatie op het middenveld.

Rensch en Bergwijn

Van 't Schip moet nog even afwachten hoelang Devyne Rensch tegen NEC kan spelen. De verdediger is hersteld van een liesblessure en hield het een helft vol tegen de kampioen van Noorwegen. "Hij zou 45 minuten tot een uur spelen", vertelde de coach van Ajax. "Als trainer hoop je dan op een uur. Maar ik kreeg van onze medische staf in de rust het advies om hem te wisselen."

De geblesseerde aanvoerder Steven Bergwijn is pas volgende maand weer inzetbaar voor Ajax, dat afgelopen zondag onderuitging tegen sc Heerenveen (3-2). De club uit de hoofdstad heeft 1 punt minder dan het als vierde geklasseerde AZ. FC Twente, de nummer 3 van de Eredivisie, heeft een voorsprong van 9 punten op Ajax.

Schöne

NEC staat op de zevende positie op de ranglijst met een achterstand van 6 punten op Ajax. Trainer Rogier Meijer mist zijn geblesseerde verdediger Bram Nuytinck in de Johan Cruijff ArenA. Lasse Schöne lijkt wel weer inzetbaar tegen zijn oude club uit Amsterdam. De Deense middenvelder kwam na de winterstop nog niet in actie door een hamstringblessure.

Meer uit Voetbal

Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

4 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

6 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

23 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

1 dag geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

1 dag geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

1 dag geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

1 dag geleden