Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Boomen nog niet klaar voor basisplaats bij Ajax tegen NEC

Van den Boomen nog niet klaar voor basisplaats bij Ajax tegen NEC

AMSTERDAM (ANP) - Branco van den Boomen is zondag nog niet klaar voor een basisplaats bij Ajax voor het thuisduel met NEC. "Ik heb er lang uit gelegen", weet de middenvelder. "Ik denk dat een half uurtje of misschien 45 minuten wel moet kunnen."

Van den Boomen moest zich in november laten opereren aan een knie en maakte donderdag halverwege de tweede helft van het duel met Bodø/Glimt (2-2) in de Conference League zijn rentree bij Ajax. De middenvelder benutte in blessuretijd een strafschop (1-2) en zag Steven Berghuis in de 97e minuut nog gelijkmaken.

Een fitte Van den Boomen is een kandidaat voor een basisplaats naast Jordan Henderson op het middenveld van Ajax. Trainer John van 't Schip zoekt nog steeds naar de beste bezetting van de middenlinie van de huidige nummer 5 van de Eredivisie. Bodø/Glimt creëerde vooral in de eerste helft steeds een overtalsituatie op het middenveld.

Rensch en Bergwijn

Van 't Schip moet nog even afwachten hoelang Devyne Rensch tegen NEC kan spelen. De verdediger is hersteld van een liesblessure en hield het een helft vol tegen de kampioen van Noorwegen. "Hij zou 45 minuten tot een uur spelen", vertelde de coach van Ajax. "Als trainer hoop je dan op een uur. Maar ik kreeg van onze medische staf in de rust het advies om hem te wisselen."

De geblesseerde aanvoerder Steven Bergwijn is pas volgende maand weer inzetbaar voor Ajax, dat afgelopen zondag onderuitging tegen sc Heerenveen (3-2). De club uit de hoofdstad heeft 1 punt minder dan het als vierde geklasseerde AZ. FC Twente, de nummer 3 van de Eredivisie, heeft een voorsprong van 9 punten op Ajax.

Schöne

NEC staat op de zevende positie op de ranglijst met een achterstand van 6 punten op Ajax. Trainer Rogier Meijer mist zijn geblesseerde verdediger Bram Nuytinck in de Johan Cruijff ArenA. Lasse Schöne lijkt wel weer inzetbaar tegen zijn oude club uit Amsterdam. De Deense middenvelder kwam na de winterstop nog niet in actie door een hamstringblessure.

Meer uit Voetbal

Curaçao speelt gelijk tegen Trinidad en Tobago in WK-kwalificatie

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.

3 uur geleden
Engeland stelt WK-ticket veilig met ruime overwinning bij Letland

RIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.

9 uur geleden
Qatar na zege op Verenigde Arabische Emiraten naar WK

DOHA (ANP) - Qatar doet volgend jaar zomer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Julen Lopetegui moest winnen van de Verenigde Arabische Emiraten en slaagde daarin: 2-1.

10 uur geleden
Zuid-Afrika voor het eerst sinds 2010 weer naar WK voetbal

MBOMBELA (ANP/RTR) - Zuid-Afrika heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Hugo Broos versloeg Rwanda met 3-0 en zag concurrent Benin met 4-0 verliezen bij Nigeria. Zuid-Afrika eindigde daardoor als eerste in groep C, met een punt voorsprong op Nigeria en Benin.

11 uur geleden
Ajax-trainer Heitinga hoopt tegen AZ op terugkeer Itakura

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga hoopt zaterdag in de thuiswedstrijd tegen AZ weer over Ko Itakura te kunnen beschikken. De Japanse verdediger raakte geblesseerd op een training en miste daardoor het vorige competitieduel met Sparta Rotterdam (3-3).

11 uur geleden
Van de Donk niet in Oranjeselectie van bondscoach Veurink

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk (34) is niet opgenomen in de eerste selectie van de nieuwe bondscoach Arjan Veurink. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. Het Nederlands elftal speelt eind oktober twee oefenwedstrijden tegen Polen en Canada.

14 uur geleden
Zweden ontslaat bondscoach Tomasson na derde nederlaag op rij

STOCKHOLM (ANP) - Jon Dahl Tomasson is als bondscoach van Zweden ontslagen. Dat heeft de Zweedse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt. Onder de Deense coach kende Zweden met 1 punt uit vier duels een slecht begin van de WK-kwalificatiecampagne in Groep B.

16 uur geleden