Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Boomen nog niet klaar voor basisplaats bij Ajax tegen NEC

Van den Boomen nog niet klaar voor basisplaats bij Ajax tegen NEC

AMSTERDAM (ANP) - Branco van den Boomen is zondag nog niet klaar voor een basisplaats bij Ajax voor het thuisduel met NEC. "Ik heb er lang uit gelegen", weet de middenvelder. "Ik denk dat een half uurtje of misschien 45 minuten wel moet kunnen."

Van den Boomen moest zich in november laten opereren aan een knie en maakte donderdag halverwege de tweede helft van het duel met Bodø/Glimt (2-2) in de Conference League zijn rentree bij Ajax. De middenvelder benutte in blessuretijd een strafschop (1-2) en zag Steven Berghuis in de 97e minuut nog gelijkmaken.

Een fitte Van den Boomen is een kandidaat voor een basisplaats naast Jordan Henderson op het middenveld van Ajax. Trainer John van 't Schip zoekt nog steeds naar de beste bezetting van de middenlinie van de huidige nummer 5 van de Eredivisie. Bodø/Glimt creëerde vooral in de eerste helft steeds een overtalsituatie op het middenveld.

Rensch en Bergwijn

Van 't Schip moet nog even afwachten hoelang Devyne Rensch tegen NEC kan spelen. De verdediger is hersteld van een liesblessure en hield het een helft vol tegen de kampioen van Noorwegen. "Hij zou 45 minuten tot een uur spelen", vertelde de coach van Ajax. "Als trainer hoop je dan op een uur. Maar ik kreeg van onze medische staf in de rust het advies om hem te wisselen."

De geblesseerde aanvoerder Steven Bergwijn is pas volgende maand weer inzetbaar voor Ajax, dat afgelopen zondag onderuitging tegen sc Heerenveen (3-2). De club uit de hoofdstad heeft 1 punt minder dan het als vierde geklasseerde AZ. FC Twente, de nummer 3 van de Eredivisie, heeft een voorsprong van 9 punten op Ajax.

Schöne

NEC staat op de zevende positie op de ranglijst met een achterstand van 6 punten op Ajax. Trainer Rogier Meijer mist zijn geblesseerde verdediger Bram Nuytinck in de Johan Cruijff ArenA. Lasse Schöne lijkt wel weer inzetbaar tegen zijn oude club uit Amsterdam. De Deense middenvelder kwam na de winterstop nog niet in actie door een hamstringblessure.

Meer uit Voetbal

Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

38 minuten geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

1 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

1 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

3 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

4 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

4 uur geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

5 uur geleden