Van den Boomen nog niet klaar voor basisplaats bij Ajax tegen NEC
AMSTERDAM (ANP) - Branco van den Boomen is zondag nog niet klaar voor een basisplaats bij Ajax voor het thuisduel met NEC. "Ik heb er lang uit gelegen", weet de middenvelder. "Ik denk dat een half uurtje of misschien 45 minuten wel moet kunnen."
Van den Boomen moest zich in november laten opereren aan een knie en maakte donderdag halverwege de tweede helft van het duel met Bodø/Glimt (2-2) in de Conference League zijn rentree bij Ajax. De middenvelder benutte in blessuretijd een strafschop (1-2) en zag Steven Berghuis in de 97e minuut nog gelijkmaken.
Een fitte Van den Boomen is een kandidaat voor een basisplaats naast Jordan Henderson op het middenveld van Ajax. Trainer John van 't Schip zoekt nog steeds naar de beste bezetting van de middenlinie van de huidige nummer 5 van de Eredivisie. Bodø/Glimt creëerde vooral in de eerste helft steeds een overtalsituatie op het middenveld.
Rensch en Bergwijn
Van 't Schip moet nog even afwachten hoelang Devyne Rensch tegen NEC kan spelen. De verdediger is hersteld van een liesblessure en hield het een helft vol tegen de kampioen van Noorwegen. "Hij zou 45 minuten tot een uur spelen", vertelde de coach van Ajax. "Als trainer hoop je dan op een uur. Maar ik kreeg van onze medische staf in de rust het advies om hem te wisselen."
De geblesseerde aanvoerder Steven Bergwijn is pas volgende maand weer inzetbaar voor Ajax, dat afgelopen zondag onderuitging tegen sc Heerenveen (3-2). De club uit de hoofdstad heeft 1 punt minder dan het als vierde geklasseerde AZ. FC Twente, de nummer 3 van de Eredivisie, heeft een voorsprong van 9 punten op Ajax.
Schöne
NEC staat op de zevende positie op de ranglijst met een achterstand van 6 punten op Ajax. Trainer Rogier Meijer mist zijn geblesseerde verdediger Bram Nuytinck in de Johan Cruijff ArenA. Lasse Schöne lijkt wel weer inzetbaar tegen zijn oude club uit Amsterdam. De Deense middenvelder kwam na de winterstop nog niet in actie door een hamstringblessure.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
7 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
9 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
13 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
13 uur geleden