Van den Boomen is positief over zijn zoekende trainer Steijn
AMSTERDAM (ANP) - Branco van den Boomen weet niet of Maurice Steijn nog lang trainer van Ajax is. "Die vraag moet je niet aan mij stellen", antwoordde de middenvelder na de uiteindelijke nederlaag van 4-0 tegen Feyenoord. "Maar ik ben positief over onze trainer. Over zijn eerlijkheid en hoe hij naar onze groep is."
Ajax heeft onder Steijn slechts 5 punten in de eerste vijf competitieduels verzameld. De recordkampioen van Nederland staat veertiende. Komende zaterdag wacht een uitduel met RKC Waalwijk, de nummer 13 van de Eredivisie. Niet wijst er op dat Ajax tegen de Brabanders weinig kansen gaat weggeven.
Van den Boomen heeft niet het idee dat Steijn plannen smeedt die zijn spelersgroep niet kan uitvoeren. "Ik denk dat we die kwaliteiten wel hebben", zei hij. "Er is echt vertrouwen in onze trainer. Zeker bij de spelers die ik vaak spreek."
Wisselingen 'niet raar'
Van den Boomen vindt het niet raar dat Steijn bijna wekelijks voor andere spelers kiest. "Als je niet presteert, dan ga je als trainer toch wisselen", stelde hij. "Dat zou ik ook doen. Ik zou ook op zoek gaan naar een team dat kan winnen, naar het beste elftal. Ik vind dat niet zo raar. Het is profvoetbal, je speelt bij Ajax. Als je een fout maakt, word je erop afgerekend."
"Er zijn zoveel nieuwe spelers gekomen", zei Van den Boomen die de eerste aanwinst was van Ajax voor dit seizoen. "Daardoor heb ik het gevoel dat ik hier al heel lang zit", stelde de middenvelder, die weinig vindt van het vertrek van directeur voetbalzaken Sven Mislintat en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen. "Wij moeten veel beter gaan spelen. Vandaag in de slotfase van het duel met Feyenoord stonden er bij ons allemaal eilandjes op het veld. Het moet echt snel veel beter."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie slaagt er niet in Feyenoord succesvol te maken. De trainer verloor met zijn ploeg ook de stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4), waardoor hij nog meer onder druk komt te staan.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het winnen verleerd. De club verloor ook een spectaculaire stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4) en wacht nu al zes duels in verschillende competities vergeefs op een zege.
2 uur geledenALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
5 uur geleden