Van den Boomen is positief over zijn zoekende trainer Steijn
AMSTERDAM (ANP) - Branco van den Boomen weet niet of Maurice Steijn nog lang trainer van Ajax is. "Die vraag moet je niet aan mij stellen", antwoordde de middenvelder na de uiteindelijke nederlaag van 4-0 tegen Feyenoord. "Maar ik ben positief over onze trainer. Over zijn eerlijkheid en hoe hij naar onze groep is."
Ajax heeft onder Steijn slechts 5 punten in de eerste vijf competitieduels verzameld. De recordkampioen van Nederland staat veertiende. Komende zaterdag wacht een uitduel met RKC Waalwijk, de nummer 13 van de Eredivisie. Niet wijst er op dat Ajax tegen de Brabanders weinig kansen gaat weggeven.
Van den Boomen heeft niet het idee dat Steijn plannen smeedt die zijn spelersgroep niet kan uitvoeren. "Ik denk dat we die kwaliteiten wel hebben", zei hij. "Er is echt vertrouwen in onze trainer. Zeker bij de spelers die ik vaak spreek."
Wisselingen 'niet raar'
Van den Boomen vindt het niet raar dat Steijn bijna wekelijks voor andere spelers kiest. "Als je niet presteert, dan ga je als trainer toch wisselen", stelde hij. "Dat zou ik ook doen. Ik zou ook op zoek gaan naar een team dat kan winnen, naar het beste elftal. Ik vind dat niet zo raar. Het is profvoetbal, je speelt bij Ajax. Als je een fout maakt, word je erop afgerekend."
"Er zijn zoveel nieuwe spelers gekomen", zei Van den Boomen die de eerste aanwinst was van Ajax voor dit seizoen. "Daardoor heb ik het gevoel dat ik hier al heel lang zit", stelde de middenvelder, die weinig vindt van het vertrek van directeur voetbalzaken Sven Mislintat en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen. "Wij moeten veel beter gaan spelen. Vandaag in de slotfase van het duel met Feyenoord stonden er bij ons allemaal eilandjes op het veld. Het moet echt snel veel beter."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
24 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
26 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
3 uur geleden