Van den Boomen is positief over zijn zoekende trainer Steijn
AMSTERDAM (ANP) - Branco van den Boomen weet niet of Maurice Steijn nog lang trainer van Ajax is. "Die vraag moet je niet aan mij stellen", antwoordde de middenvelder na de uiteindelijke nederlaag van 4-0 tegen Feyenoord. "Maar ik ben positief over onze trainer. Over zijn eerlijkheid en hoe hij naar onze groep is."
Ajax heeft onder Steijn slechts 5 punten in de eerste vijf competitieduels verzameld. De recordkampioen van Nederland staat veertiende. Komende zaterdag wacht een uitduel met RKC Waalwijk, de nummer 13 van de Eredivisie. Niet wijst er op dat Ajax tegen de Brabanders weinig kansen gaat weggeven.
Van den Boomen heeft niet het idee dat Steijn plannen smeedt die zijn spelersgroep niet kan uitvoeren. "Ik denk dat we die kwaliteiten wel hebben", zei hij. "Er is echt vertrouwen in onze trainer. Zeker bij de spelers die ik vaak spreek."
Wisselingen 'niet raar'
Van den Boomen vindt het niet raar dat Steijn bijna wekelijks voor andere spelers kiest. "Als je niet presteert, dan ga je als trainer toch wisselen", stelde hij. "Dat zou ik ook doen. Ik zou ook op zoek gaan naar een team dat kan winnen, naar het beste elftal. Ik vind dat niet zo raar. Het is profvoetbal, je speelt bij Ajax. Als je een fout maakt, word je erop afgerekend."
"Er zijn zoveel nieuwe spelers gekomen", zei Van den Boomen die de eerste aanwinst was van Ajax voor dit seizoen. "Daardoor heb ik het gevoel dat ik hier al heel lang zit", stelde de middenvelder, die weinig vindt van het vertrek van directeur voetbalzaken Sven Mislintat en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen. "Wij moeten veel beter gaan spelen. Vandaag in de slotfase van het duel met Feyenoord stonden er bij ons allemaal eilandjes op het veld. Het moet echt snel veel beter."
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
12 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
18 uur geleden