Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van den Boomen is positief over zijn zoekende trainer Steijn

Van den Boomen is positief over zijn zoekende trainer Steijn

AMSTERDAM (ANP) - Branco van den Boomen weet niet of Maurice Steijn nog lang trainer van Ajax is. "Die vraag moet je niet aan mij stellen", antwoordde de middenvelder na de uiteindelijke nederlaag van 4-0 tegen Feyenoord. "Maar ik ben positief over onze trainer. Over zijn eerlijkheid en hoe hij naar onze groep is."

Ajax heeft onder Steijn slechts 5 punten in de eerste vijf competitieduels verzameld. De recordkampioen van Nederland staat veertiende. Komende zaterdag wacht een uitduel met RKC Waalwijk, de nummer 13 van de Eredivisie. Niet wijst er op dat Ajax tegen de Brabanders weinig kansen gaat weggeven.

Van den Boomen heeft niet het idee dat Steijn plannen smeedt die zijn spelersgroep niet kan uitvoeren. "Ik denk dat we die kwaliteiten wel hebben", zei hij. "Er is echt vertrouwen in onze trainer. Zeker bij de spelers die ik vaak spreek."

Wisselingen 'niet raar'

Van den Boomen vindt het niet raar dat Steijn bijna wekelijks voor andere spelers kiest. "Als je niet presteert, dan ga je als trainer toch wisselen", stelde hij. "Dat zou ik ook doen. Ik zou ook op zoek gaan naar een team dat kan winnen, naar het beste elftal. Ik vind dat niet zo raar. Het is profvoetbal, je speelt bij Ajax. Als je een fout maakt, word je erop afgerekend."

"Er zijn zoveel nieuwe spelers gekomen", zei Van den Boomen die de eerste aanwinst was van Ajax voor dit seizoen. "Daardoor heb ik het gevoel dat ik hier al heel lang zit", stelde de middenvelder, die weinig vindt van het vertrek van directeur voetbalzaken Sven Mislintat en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen. "Wij moeten veel beter gaan spelen. Vandaag in de slotfase van het duel met Feyenoord stonden er bij ons allemaal eilandjes op het veld. Het moet echt snel veel beter."

Meer uit Voetbal

Verdediger Tete akkoord met Fulham over nieuw contract

LONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.

5 uur geleden
AZ verlengt contract met vleugelaanvaller Daal tot 2030

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.

6 uur geleden
Ajax neemt naast Noordermeer ook Van Oosten over van ADO

AMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.

7 uur geleden
Doelman Branderhorst tekent contract bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.

7 uur geleden
Onweer verstoort eerste training voetbalsters in Zwitserland

THUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.

8 uur geleden
Hoofdhuurder Ajax verlengt contract met ArenA met vijftien jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.

10 uur geleden
Bonmatí is in Zwitserland teruggekeerd bij Spaanse EK-selectie

OBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.

10 uur geleden