Van den Berg en Welten langer bij wielerteam dsm-firmenich PostNL
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg dsm-firmenich PostNL heeft de contracten van Julius van den Berg en Bram Welten verlengd. Beide renners reden dit jaar voor het eerst bij het Nederlandse team en doen dat ook de komende twee jaar.
Van den Berg (27) nam dit jaar onder meer deel aan de Giro d'Italia en de Vuelta. De Noord-Hollander is prof sinds 2018. Met name aan de ritoverwinning in de Vuelta van zijn Tsjechische ploeggenoot Pavel Bittner bewaart hij goede herinneringen. "Wat het nog specialer maakte was dat het een echte teamoverwinning was. We deden het allemaal samen, iedereen vervulde zijn rol perfect", vertelt de uit Purmerend afkomstige coureur op de website van het team.
Tilburger Welten, eveneens 27, ontwikkelde zich bij zijn nieuwe ploeg tot een renner die het voorbereidende werk doet in de massasprint, de zogenoemde lead-out. Hij reed dit jaar zowel de Giro als de Tour de France. "Ik voel me echt gesteund in de ploeg, zowel in momenten die goed gaan, als ook in momenten die misschien niet gaan zoals gepland", wordt hij geciteerd. "In de Ronde van Turkije (vijf ritzeges voor de ploeg) hadden we een duidelijk plan en hebben we het de hele week met elkaar geflikt. Ik hoop dat we dit volgend jaar nog vaker samen kunnen meemaken."
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
8 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
10 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
12 uur geleden