Van den Berg en Welten langer bij wielerteam dsm-firmenich PostNL
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg dsm-firmenich PostNL heeft de contracten van Julius van den Berg en Bram Welten verlengd. Beide renners reden dit jaar voor het eerst bij het Nederlandse team en doen dat ook de komende twee jaar.
Van den Berg (27) nam dit jaar onder meer deel aan de Giro d'Italia en de Vuelta. De Noord-Hollander is prof sinds 2018. Met name aan de ritoverwinning in de Vuelta van zijn Tsjechische ploeggenoot Pavel Bittner bewaart hij goede herinneringen. "Wat het nog specialer maakte was dat het een echte teamoverwinning was. We deden het allemaal samen, iedereen vervulde zijn rol perfect", vertelt de uit Purmerend afkomstige coureur op de website van het team.
Tilburger Welten, eveneens 27, ontwikkelde zich bij zijn nieuwe ploeg tot een renner die het voorbereidende werk doet in de massasprint, de zogenoemde lead-out. Hij reed dit jaar zowel de Giro als de Tour de France. "Ik voel me echt gesteund in de ploeg, zowel in momenten die goed gaan, als ook in momenten die misschien niet gaan zoals gepland", wordt hij geciteerd. "In de Ronde van Turkije (vijf ritzeges voor de ploeg) hadden we een duidelijk plan en hebben we het de hele week met elkaar geflikt. Ik hoop dat we dit volgend jaar nog vaker samen kunnen meemaken."
Meer uit Sport
BURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
53 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
1 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
18 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
19 uur geleden