Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp ziet dat Nederlands tennis 'goede kant op gaat'

Van de Zandschulp ziet dat Nederlands tennis 'goede kant op gaat'

MELBOURNE (ANP) - In navolging van Tallon Griekspoor plaatste ook Botic van de Zandschulp zich in drie sets voor de tweede ronde van de Australian Open. Beide Nederlanders staan op de rand van de mondiale top 50. Volgens Van de Zandschulp (26) begint het weer ergens op te lijken.

"Ik denk dat we het best wel oké doen voor een land als Nederland. We zijn van vroeger ook iets andere tijden gewend, maar ik denk dat we de goede kant op gaan", zei Van de Zandschulp na zijn overtuigende zege op de Duitser Jan-Lennard Struff (6-4 6-3 6-2).

"Ik denk dat het langzamerhand weer beter aan het worden is. Hier in Australië haalde iemand als Jesper de Jong de derde ronde van de kwalificaties en bij de vrouwen haalde Arianne Hartono het hoofdtoernooi. En Arantxa Rus staat nu ook al weer een aantal jaar in de top-60."

Goede start

Van de Zandschulp, de nummer 57 van de wereld, won voor het eerst in zijn loopbaan een partij op de Australian Open. Hij ontdeed zich eenvoudig van de mondiale nummer 52 en gaf zijn goede start aan het seizoen een vervolg.

"Ik begon wat stroever en de eerste set was de moeilijkste van de drie. Ik had wat moeite om erin te komen, maar dat komt ook omdat hij best wel 'vol' speelt en de punten kort probeert te houden. Maar nadat ik de eerste set had gewonnen, liep ik er na één moeilijke servicegame redelijk vlotjes en makkelijk doorheen. Hij hielp me daar af en toe ook wel een beetje bij", aldus Van de Zandschulp, die zijn opponent behoorlijk wat afzwaaiers zag noteren.

Gratis punten

"Er stond veel wind en het was iets koeler dan in de afgelopen dagen. Daardoor waren het iets andere omstandigheden dan je hier gewend bent. Maar het kan hier ook per uur verschillen."

Voor Van de Zandschulp was het zijn eerste grand slam sinds de US Open van vorig jaar, waar hij verrassend de kwartfinales wist te halen. In New York werd hij toen begeleid door Michiel Schapers, die in dienst is van de KNLTB. Kort daarna stelde Van de Zandschulp Peter Lucassen aan als privécoach. "Ik denk dat er wat meer rust in mijn spel is gekomen. Ook ben ik vooral beter gaan serveren, waardoor ik meer 'gratis' punten binnenhaal. Voor mij was dat een belangrijk punt. Die samenwerking bevalt me dan ook goed."

Van de Zandschulp treft in de volgende ronde de Fransman Richard Gasquet, die op het moment dat Van de Zandschulp terugblikte Ugo Humbert in vier sets versloeg. "Mijn coach zit daar nu op de tribune. We hebben ze allebei wel vaker zien spelen, maar het is toch wel fijn om te kijken hoe ze hier spelen en wat informatie in te winnen. Het zijn allebei goede spelers dus ik kijk ernaar uit."

Meer uit Sport

Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

50 minuten geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

2 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

3 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

4 uur geleden
Brons voor turnster Veerman in brugfinale World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.

5 uur geleden
De Jong zondagmiddag op hoofdbaan Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.

5 uur geleden
Tennisser Zverev verwart tegenstander De Jong met Frenkie

PARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."

9 uur geleden