Van de Zandschulp zet tennissers op voorsprong tegen Duitsland
MÁLAGA (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft het Nederlands team op voorsprong gezet in de halve finales van de Davis Cup tegen Duitsland. De Nederlandse nummer 80 van de wereld rekende in drie sets af met Daniel Altmaier, de nummer 88 van de wereld: 6-4 6-7 (12) 6-3. Van de Zandschulp verspeelde in de tweede set vijf wedstrijdpunten en had in de derde ook vijf matchpoints nodig om het na 2 uur en 42 minuten af te maken.
Tallon Griekspoor neemt het in het tweede enkelspel op tegen Jan-Lennard Struff. Als ook hij wint, staat het team van captain Haarhuis in de finale. Zo niet, dan volgt nog een beslissend dubbelspel.
Van de Zandschulp ging dinsdag de geschiedenis in als de laatste tennisser die een wedstrijd tegen Rafael Nadal speelde. Hij stuurde de Spaanse grootheid met pensioen door in twee sets te winnen. Later triomfeerde Van de Zandschulp met Wesley Koolhof in het dubbelspel, waardoor Oranje Spanje uitschakelde.
Tiebreak
De Veenendaler speelde een sterke eerste set waarin hij toesloeg met een break bij een stand van 4-4 om 5-4 voor te komen. Hij serveerde de set vervolgens uit. In het tweede bedrijf bleef Van de Zandschulp de betere en kreeg hij kansen om 5-2 voor te komen, maar Altmaier wist op wonderbaarlijke wijze terug te komen in de set. Het werd een tiebreak en daarin verspeelde Van de Zandschulp vijf matchpoints. Altmaier won uiteindelijk met 14-12.
In de derde set waren de spelers aan elkaar gewaagd, maar Van de Zandschulp wist door te drukken met een cruciale break om op 5-3 te komen. De wedstrijd uitserveren bleek tegen de stugge Altmaier nog niet zo eenvoudig. Na een lange game lukte het Van de Zandschulp op zijn tiende wedstrijdpunt.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
1 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
2 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
12 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
21 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
23 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
1 dag geleden