Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp zet Oranje op voorsprong met zege op Nadal

Van de Zandschulp zet Oranje op voorsprong met zege op Nadal

MÁLAGA (ANP) - Botic van de Zandschulp is mogelijk de laatste tegenstander geweest van Rafael Nadal. De Nederlandse tennisser bracht Oranje in de kwartfinale van de Davis Cup Finals op een 1-0-voorsprong tegen gastland Spanje. De setstanden in Málaga, waar de 38-jarige Nadal zijn laatste toernooi speelt, waren 6-4 en 6-4.

In het tweede enkelspel neemt Tallon Griekspoor het op tegen Carlos Alcaraz, de nummer 3 van de wereld. Wint Griekspoor, dan is het duel beslist en eindigt de carrière van Nadal. Bij een zege van Alcaraz volgt een dubbel met als inzet een plaats in de halve finales van het landentoernooi.

22-voudig grandslamwinnaar Nadal kondigde enkele weken geleden aan zijn loopbaan op de Davis Cup Finals te beëindigen.

Breakpoints

De eerste breakpoints in de partij waren in de negende game voor Van de Zandschulp. De op een na beste tennisser van Nederland benutte de tweede waarmee de stand op 5-4 kwam. De Veenendaler serveerde de set daarna voor 11.000 toeschouwers uit.

In de tweede set verloor Nadal meteen zijn service waarna de Spanjaard in achtervolging moest. Maar de energie waarmee hij vroeger op de baan stond leek te ontbreken. Bij 2-0, na vier verloren games op rij, bracht hij de stand na een knappe rally wel op 2-1. Maar Van de Zandschulp behield zijn servicegames en brak de opslag van Nadal nogmaals: 4-1. Nadal bleef knokken, brak naar 4-2 en won zijn servicebeurt. Maar bij 5-4 hield Van de Zandschulp zijn service en was een memorabele overwinning een feit.

Nadal had lang geen officieel duel meer gespeeld. Na zijn verloren duel met Novak Djokovic op de Olympische Spelen van Parijs, kwam hij half oktober alleen nog uit op een demonstratietoernooi in Saudi-Arabië.

Meer uit Sport

Corbeau pakt op EK kortebaan titel op 100 meter schoolslag

LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).

7 uur geleden
Beste scenario Verstappen: winnen en hopen op mindere dag Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.

14 uur geleden
McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

15 uur geleden
Nederlandse politie waarschuwt voor valse Formule 1-tickets

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.

15 uur geleden
Norris kijkt 'vol enthousiasme' uit naar laatste GP in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.

15 uur geleden
Ceremonie overhandiging olympische vlam korter door slecht weer

ATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.

16 uur geleden
Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

1 dag geleden