Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp zet Oranje op voorsprong met zege op Nadal

Van de Zandschulp zet Oranje op voorsprong met zege op Nadal

MÁLAGA (ANP) - Botic van de Zandschulp is mogelijk de laatste tegenstander geweest van Rafael Nadal. De Nederlandse tennisser bracht Oranje in de kwartfinale van de Davis Cup Finals op een 1-0-voorsprong tegen gastland Spanje. De setstanden in Málaga, waar de 38-jarige Nadal zijn laatste toernooi speelt, waren 6-4 en 6-4.

In het tweede enkelspel neemt Tallon Griekspoor het op tegen Carlos Alcaraz, de nummer 3 van de wereld. Wint Griekspoor, dan is het duel beslist en eindigt de carrière van Nadal. Bij een zege van Alcaraz volgt een dubbel met als inzet een plaats in de halve finales van het landentoernooi.

22-voudig grandslamwinnaar Nadal kondigde enkele weken geleden aan zijn loopbaan op de Davis Cup Finals te beëindigen.

Breakpoints

De eerste breakpoints in de partij waren in de negende game voor Van de Zandschulp. De op een na beste tennisser van Nederland benutte de tweede waarmee de stand op 5-4 kwam. De Veenendaler serveerde de set daarna voor 11.000 toeschouwers uit.

In de tweede set verloor Nadal meteen zijn service waarna de Spanjaard in achtervolging moest. Maar de energie waarmee hij vroeger op de baan stond leek te ontbreken. Bij 2-0, na vier verloren games op rij, bracht hij de stand na een knappe rally wel op 2-1. Maar Van de Zandschulp behield zijn servicegames en brak de opslag van Nadal nogmaals: 4-1. Nadal bleef knokken, brak naar 4-2 en won zijn servicebeurt. Maar bij 5-4 hield Van de Zandschulp zijn service en was een memorabele overwinning een feit.

Nadal had lang geen officieel duel meer gespeeld. Na zijn verloren duel met Novak Djokovic op de Olympische Spelen van Parijs, kwam hij half oktober alleen nog uit op een demonstratietoernooi in Saudi-Arabië.

Meer uit Sport

Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

42 minuten geleden
Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

2 uur geleden
Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

3 uur geleden
Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

4 uur geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

4 uur geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

5 uur geleden
Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

6 uur geleden