Van de Zandschulp zet Oranje op voorsprong met zege op Nadal
MÁLAGA (ANP) - Botic van de Zandschulp is mogelijk de laatste tegenstander geweest van Rafael Nadal. De Nederlandse tennisser bracht Oranje in de kwartfinale van de Davis Cup Finals op een 1-0-voorsprong tegen gastland Spanje. De setstanden in Málaga, waar de 38-jarige Nadal zijn laatste toernooi speelt, waren 6-4 en 6-4.
In het tweede enkelspel neemt Tallon Griekspoor het op tegen Carlos Alcaraz, de nummer 3 van de wereld. Wint Griekspoor, dan is het duel beslist en eindigt de carrière van Nadal. Bij een zege van Alcaraz volgt een dubbel met als inzet een plaats in de halve finales van het landentoernooi.
22-voudig grandslamwinnaar Nadal kondigde enkele weken geleden aan zijn loopbaan op de Davis Cup Finals te beëindigen.
Breakpoints
De eerste breakpoints in de partij waren in de negende game voor Van de Zandschulp. De op een na beste tennisser van Nederland benutte de tweede waarmee de stand op 5-4 kwam. De Veenendaler serveerde de set daarna voor 11.000 toeschouwers uit.
In de tweede set verloor Nadal meteen zijn service waarna de Spanjaard in achtervolging moest. Maar de energie waarmee hij vroeger op de baan stond leek te ontbreken. Bij 2-0, na vier verloren games op rij, bracht hij de stand na een knappe rally wel op 2-1. Maar Van de Zandschulp behield zijn servicegames en brak de opslag van Nadal nogmaals: 4-1. Nadal bleef knokken, brak naar 4-2 en won zijn servicebeurt. Maar bij 5-4 hield Van de Zandschulp zijn service en was een memorabele overwinning een feit.
Nadal had lang geen officieel duel meer gespeeld. Na zijn verloren duel met Novak Djokovic op de Olympische Spelen van Parijs, kwam hij half oktober alleen nog uit op een demonstratietoernooi in Saudi-Arabië.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
20 minuten geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
5 uur geleden