Van de Zandschulp zet Oranje op voorsprong met zege op Nadal
MÁLAGA (ANP) - Botic van de Zandschulp is mogelijk de laatste tegenstander geweest van Rafael Nadal. De Nederlandse tennisser bracht Oranje in de kwartfinale van de Davis Cup Finals op een 1-0-voorsprong tegen gastland Spanje. De setstanden in Málaga, waar de 38-jarige Nadal zijn laatste toernooi speelt, waren 6-4 en 6-4.
In het tweede enkelspel neemt Tallon Griekspoor het op tegen Carlos Alcaraz, de nummer 3 van de wereld. Wint Griekspoor, dan is het duel beslist en eindigt de carrière van Nadal. Bij een zege van Alcaraz volgt een dubbel met als inzet een plaats in de halve finales van het landentoernooi.
22-voudig grandslamwinnaar Nadal kondigde enkele weken geleden aan zijn loopbaan op de Davis Cup Finals te beëindigen.
Breakpoints
De eerste breakpoints in de partij waren in de negende game voor Van de Zandschulp. De op een na beste tennisser van Nederland benutte de tweede waarmee de stand op 5-4 kwam. De Veenendaler serveerde de set daarna voor 11.000 toeschouwers uit.
In de tweede set verloor Nadal meteen zijn service waarna de Spanjaard in achtervolging moest. Maar de energie waarmee hij vroeger op de baan stond leek te ontbreken. Bij 2-0, na vier verloren games op rij, bracht hij de stand na een knappe rally wel op 2-1. Maar Van de Zandschulp behield zijn servicegames en brak de opslag van Nadal nogmaals: 4-1. Nadal bleef knokken, brak naar 4-2 en won zijn servicebeurt. Maar bij 5-4 hield Van de Zandschulp zijn service en was een memorabele overwinning een feit.
Nadal had lang geen officieel duel meer gespeeld. Na zijn verloren duel met Novak Djokovic op de Olympische Spelen van Parijs, kwam hij half oktober alleen nog uit op een demonstratietoernooi in Saudi-Arabië.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
13 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
14 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
16 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
17 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
20 uur geleden