Van de Zandschulp zet Nederland op voorsprong in Daviscup
DEN HAAG (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de Nederlandse tennissers met de nodige moeite op voorsprong gezet in de Daviscup-ontmoeting met Canada. De Nederlandse kopman was in de eerste wedstrijd in Den Haag met 7-5 7-6 (9) te sterk voor Alexis Galarneau, de mondiale nummer 332.
In de spannende tiebreak van de tweede set benutte Van de Zandschulp pas zijn vierde wedstrijdpunt na een fout van Galarneau, die een backhand in het net sloeg. De twee sets duurden liefst 2 uur en 17 minuten. In de tweede set werkte hij bij een 6-5-achterstand drie setpunten weg.
Van de Zandschulp begon moeizaam op de indoor gravelbaan in Den Haag. Hij serveerde matig en had moeite om winners te produceren tegen de onbekende Galarneau, die onbevangen speelde en weinig onnodige fouten produceerde. Hij nam zelfs een 3-1-voorsprong.
Tweede set
De Nederlander kwam met de steun van het publiek terug, al was zijn spel niet overtuigend. Hij begon zich in de tweede set te ergeren en sloeg ook een bal de tribunes in. Van de Zandschulp gaf twee keer een break voorsprong uit handen en moest zelfs even vrezen voor een derde set. Op de belangrijke momenten serveerde hij echter sterk. Galarneau dacht bij 6-5 een van zijn drie setpunten benut te hebben, maar zijn passing was nét uit. In de tiebreak kreeg hij nog een vierde setpunt, maar ook dat was niet aan hem besteed.
Voor de 26-jarige Van de Zandschulp is het pas zijn tweede zege ooit in de Daviscup. De nummer 48 van de wereld won vorig jaar ook een enkelspelwedstrijd tegen Uruguay.
Tweede partij
In de tweede partij van de dag neemt Tallon Griekspoor het op tegen Steven Diez, op basis van de wereldranglijst de nummer 7 van Canada. De Canadezen, die begin dit jaar nog de ATP Cup wisten te winnen, zijn niet met de sterkste selectie naar Nederland afgereisd. Félix Auger-Aliassime en Denis Shapovalov, respectievelijk de nummer 9 en 13 van de wereld, zijn niet van de partij.
De inzet van het treffen in Sportcampus Zuiderpark is een plek op de Daviscup Finals, het eindtoernooi van het landentoernooi dat een aantal jaar geleden van opzet is veranderd.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
4 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
6 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
7 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
12 uur geleden