Van de Zandschulp zet Nederland op voorsprong in Daviscup
DEN HAAG (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de Nederlandse tennissers met de nodige moeite op voorsprong gezet in de Daviscup-ontmoeting met Canada. De Nederlandse kopman was in de eerste wedstrijd in Den Haag met 7-5 7-6 (9) te sterk voor Alexis Galarneau, de mondiale nummer 332.
In de spannende tiebreak van de tweede set benutte Van de Zandschulp pas zijn vierde wedstrijdpunt na een fout van Galarneau, die een backhand in het net sloeg. De twee sets duurden liefst 2 uur en 17 minuten. In de tweede set werkte hij bij een 6-5-achterstand drie setpunten weg.
Van de Zandschulp begon moeizaam op de indoor gravelbaan in Den Haag. Hij serveerde matig en had moeite om winners te produceren tegen de onbekende Galarneau, die onbevangen speelde en weinig onnodige fouten produceerde. Hij nam zelfs een 3-1-voorsprong.
Tweede set
De Nederlander kwam met de steun van het publiek terug, al was zijn spel niet overtuigend. Hij begon zich in de tweede set te ergeren en sloeg ook een bal de tribunes in. Van de Zandschulp gaf twee keer een break voorsprong uit handen en moest zelfs even vrezen voor een derde set. Op de belangrijke momenten serveerde hij echter sterk. Galarneau dacht bij 6-5 een van zijn drie setpunten benut te hebben, maar zijn passing was nét uit. In de tiebreak kreeg hij nog een vierde setpunt, maar ook dat was niet aan hem besteed.
Voor de 26-jarige Van de Zandschulp is het pas zijn tweede zege ooit in de Daviscup. De nummer 48 van de wereld won vorig jaar ook een enkelspelwedstrijd tegen Uruguay.
Tweede partij
In de tweede partij van de dag neemt Tallon Griekspoor het op tegen Steven Diez, op basis van de wereldranglijst de nummer 7 van Canada. De Canadezen, die begin dit jaar nog de ATP Cup wisten te winnen, zijn niet met de sterkste selectie naar Nederland afgereisd. Félix Auger-Aliassime en Denis Shapovalov, respectievelijk de nummer 9 en 13 van de wereld, zijn niet van de partij.
De inzet van het treffen in Sportcampus Zuiderpark is een plek op de Daviscup Finals, het eindtoernooi van het landentoernooi dat een aantal jaar geleden van opzet is veranderd.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
7 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
16 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden