Van de Zandschulp zet Nederland op voorsprong in Daviscup
DEN HAAG (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de Nederlandse tennissers met de nodige moeite op voorsprong gezet in de Daviscup-ontmoeting met Canada. De Nederlandse kopman was in de eerste wedstrijd in Den Haag met 7-5 7-6 (9) te sterk voor Alexis Galarneau, de mondiale nummer 332.
In de spannende tiebreak van de tweede set benutte Van de Zandschulp pas zijn vierde wedstrijdpunt na een fout van Galarneau, die een backhand in het net sloeg. De twee sets duurden liefst 2 uur en 17 minuten. In de tweede set werkte hij bij een 6-5-achterstand drie setpunten weg.
Van de Zandschulp begon moeizaam op de indoor gravelbaan in Den Haag. Hij serveerde matig en had moeite om winners te produceren tegen de onbekende Galarneau, die onbevangen speelde en weinig onnodige fouten produceerde. Hij nam zelfs een 3-1-voorsprong.
Tweede set
De Nederlander kwam met de steun van het publiek terug, al was zijn spel niet overtuigend. Hij begon zich in de tweede set te ergeren en sloeg ook een bal de tribunes in. Van de Zandschulp gaf twee keer een break voorsprong uit handen en moest zelfs even vrezen voor een derde set. Op de belangrijke momenten serveerde hij echter sterk. Galarneau dacht bij 6-5 een van zijn drie setpunten benut te hebben, maar zijn passing was nét uit. In de tiebreak kreeg hij nog een vierde setpunt, maar ook dat was niet aan hem besteed.
Voor de 26-jarige Van de Zandschulp is het pas zijn tweede zege ooit in de Daviscup. De nummer 48 van de wereld won vorig jaar ook een enkelspelwedstrijd tegen Uruguay.
Tweede partij
In de tweede partij van de dag neemt Tallon Griekspoor het op tegen Steven Diez, op basis van de wereldranglijst de nummer 7 van Canada. De Canadezen, die begin dit jaar nog de ATP Cup wisten te winnen, zijn niet met de sterkste selectie naar Nederland afgereisd. Félix Auger-Aliassime en Denis Shapovalov, respectievelijk de nummer 9 en 13 van de wereld, zijn niet van de partij.
De inzet van het treffen in Sportcampus Zuiderpark is een plek op de Daviscup Finals, het eindtoernooi van het landentoernooi dat een aantal jaar geleden van opzet is veranderd.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
4 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
20 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
20 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
1 dag geleden