
Van de Zandschulp zet Nederland op voorsprong in Daviscup
DEN HAAG (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de Nederlandse tennissers met de nodige moeite op voorsprong gezet in de Daviscup-ontmoeting met Canada. De Nederlandse kopman was in de eerste wedstrijd in Den Haag met 7-5 7-6 (9) te sterk voor Alexis Galarneau, de mondiale nummer 332.
In de spannende tiebreak van de tweede set benutte Van de Zandschulp pas zijn vierde wedstrijdpunt na een fout van Galarneau, die een backhand in het net sloeg. De twee sets duurden liefst 2 uur en 17 minuten. In de tweede set werkte hij bij een 6-5-achterstand drie setpunten weg.
Van de Zandschulp begon moeizaam op de indoor gravelbaan in Den Haag. Hij serveerde matig en had moeite om winners te produceren tegen de onbekende Galarneau, die onbevangen speelde en weinig onnodige fouten produceerde. Hij nam zelfs een 3-1-voorsprong.
Tweede set
De Nederlander kwam met de steun van het publiek terug, al was zijn spel niet overtuigend. Hij begon zich in de tweede set te ergeren en sloeg ook een bal de tribunes in. Van de Zandschulp gaf twee keer een break voorsprong uit handen en moest zelfs even vrezen voor een derde set. Op de belangrijke momenten serveerde hij echter sterk. Galarneau dacht bij 6-5 een van zijn drie setpunten benut te hebben, maar zijn passing was nét uit. In de tiebreak kreeg hij nog een vierde setpunt, maar ook dat was niet aan hem besteed.
Voor de 26-jarige Van de Zandschulp is het pas zijn tweede zege ooit in de Daviscup. De nummer 48 van de wereld won vorig jaar ook een enkelspelwedstrijd tegen Uruguay.
Tweede partij
In de tweede partij van de dag neemt Tallon Griekspoor het op tegen Steven Diez, op basis van de wereldranglijst de nummer 7 van Canada. De Canadezen, die begin dit jaar nog de ATP Cup wisten te winnen, zijn niet met de sterkste selectie naar Nederland afgereisd. Félix Auger-Aliassime en Denis Shapovalov, respectievelijk de nummer 9 en 13 van de wereld, zijn niet van de partij.
De inzet van het treffen in Sportcampus Zuiderpark is een plek op de Daviscup Finals, het eindtoernooi van het landentoernooi dat een aantal jaar geleden van opzet is veranderd.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
7 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
22 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 dag geleden