Van de Zandschulp zakt zeven plekken en valt uit top 80
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is verder weggezakt op de wereldranglijst. De nummer 2 van Nederland leverde zeven plekken in en is nu de mondiale nummer 82.
De 28-jarige Van de Zandschulp haalde vorige week de tweede ronde in Dubai. Vorig jaar was hij daar nog kwartfinalist. De Veenendaler komt later deze week in actie op Indian Wells, het eerste masterstoernooi van het jaar. Tallon Griekspoor boekte één plekje winst en staat nu 27e op de ranglijst. Griekspoor won zaterdag het dubbelspeltoernooi in Dubai en steeg in die discipline 52 plekken. Op de dubbelranglijst staat hij nu 63e.
De Argentijn Sebastián Báez bereikte de top 20 van het enkelspel. Hij veroverde zondag de titel in het Chileense Santiago door Alejandro Tabilo uit Chili in de finale met 3-6 6-0 6-4 te verslaan. Casper Ruud uit Noorwegen is terug in de top 10 en staat nu negende. Hij verloor in Acapulco in de finale van de Australiër Alex de Minaur, die een plekje zakte en nu tiende staat.
Bij de vrouwen zakte Arantxa Rus vier plekken. Zij staat nu 48e. De Britse Katie Boulter is de grootste stijger. Zij verruilde de 49e plek voor de 27e. Boulter pakte dit weekend de titel in San Diego door Marta Kostjoek uit Oekraïne in de finale met 5-7 6-2 6-2 te verslaan.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
5 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
6 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
12 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
19 uur geleden