
Van de Zandschulp wint nu wel van Stricker in Antwerpen
ANTWERPEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich verzekerd van een plek in de tweede ronde van het ATP-toernooi van Antwerpen. De nummer 2 van Nederland was op het indoortoernooi in België met 6-7 (4) 6-3 6-3 te sterk voor de Zwitser Dominic Stricker.
Vorig jaar stond Van de Zandschulp in Antwerpen ook in de openingsronde tegenover Stricker en toen verloor hij, met 6-2 6-4.
Omdraaien
Dit keer slaagde de Nederlander er na het verlies van de eerste set in om het duel om te draaien. Hij brak de Zwitser bij 2-2 in de tweede set voor het eerst, op love, en nam daarmee het heft in handen. In de resterende anderhalve set domineerde de nummer 67 en ging hij bovendien wat losser en wat minder slordig spelen. Na 2 uur en een kwartier maakte hij het af op zijn eerste matchpoint, nadat hij kort daarvoor de derde servicebreak van de wedstrijd had geforceerd.
"Over het algemeen was het een goede wedstrijd van mijn kant en ik heb de hele wedstrijd goed geserveerd. Ik ben erg blij dat ik het na het verlies van de eerste set nog heb weten om te draaien", aldus Van de Zandschulp.
'Weinig gewonnen'
"Ik begon zijn service wat beter te lezen en kwam dichterbij in zijn games. Ik besloot zelf wat directer te spelen in zijn servicegame, want als hij tijd heeft dan is hij een gevaarlijke speler. Dat brengt alleen wat meer fouten met zich mee, bijvoorbeeld met de returns. Op dit moment beweeg ik nog niet op 100 procent, maar het is beter en beter aan het worden. Hopelijk gaat het donderdag ook weer wat beter."
De 28-jarige Van de Zandschulp neemt het in de tweede ronde op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die als eerste geplaatst is. Tsitsipas is de nummer 7 van de wereld. "Ik heb denk ik weinig te verliezen, hij is degene die moet winnen", aldus de Veenendaler. "Maar hij heeft het de laatste tijd ook wat moeilijker en heeft weinig gewonnen. Misschien is het toch fijn dat ik hier al een potje heb gespeeld en hij er nog wat in moet komen." Tsitsipas had in de eerste ronde een bye. Woensdagmiddag speelde hij wel in het dubbelspel en versloeg hij Matwé Middelkoop.
'In het weekend'
Van de Zandschulp is de enige Nederlandse deelnemer in het enkelspel in Antwerpen. Vorig jaar won hij er samen met Tallon Griekspoor de dubbeltitel. Griekspoor komt deze week echter in Stockholm in actie.
"Ik moet voor de toernooien van volgende week, in Basel en Wenen, kwalificatie spelen", verklaarde Van de Zandschulp. "En die wedstrijden worden in het weekend gespeeld. Op dit moment is dat voor mij belangrijker dan een dubbeltoernooi."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
8 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
16 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
18 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
20 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
21 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
21 uur geleden