Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp voor het eerst naar laatste 32 op Roland Garros

Van de Zandschulp voor het eerst naar laatste 32 op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich voor het eerst in zijn loopbaan geplaatst voor de derde ronde van Roland Garros. De nummer 26 van de plaatsingslijst zag de Italiaan Fabio Fognini in de derde set opgeven. Van de Zandschulp stond met 6-4 7-6 (2) 3-2 voor.

Fognini liet zich behandelen aan zijn rechteronderbeen en speelde in de slotfase met een bandage om zijn been. Na iets meer dan 2 uur stapte Fognini naar het net, op het moment dat de Nederlander nog maar drie games nodig had voor de overwinning.

In de tweede set maakte Van de Zandschulp een 5-1-achterstand ongedaan en in de eerste set stond hij met 4-3 en een break achter.

Nadal

De flamboyante Fognini wisselde op baan 6 fraaie winners af met onnodige fouten. Met een reeks missers bood hij Van de Zandschulp in de tweede set de kans terug te komen en ook in de tiebreak was de nummer 9 van de wereld erg slordig. Van de Zandschulp liet het initiatief in veel rally's aan zijn tegenstander en profiteerde dankbaar van de fouten. In totaal maakte Fognini 48 onnodige fouten.

Fognini haalde in 2011 de kwartfinales op Roland Garros, zijn beste resultaat op een grandslamtoernooi. De voormalige top 10-speler is nu de mondiale nummer 51.

Van de Zandschulp (26) neemt het in de derde ronde op tegen Rafael Nadal als de dertienvoudig kampioen woensdagavond de Fransman Corentin Moutet weet te verslaan. Vorig jaar verloor de beste Nederlander in de tweede ronde van de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina.

Meer uit Sport

Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

12 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

12 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

12 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

16 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

20 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

21 uur geleden