Van de Zandschulp voor het eerst naar laatste 32 op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich voor het eerst in zijn loopbaan geplaatst voor de derde ronde van Roland Garros. De nummer 26 van de plaatsingslijst zag de Italiaan Fabio Fognini in de derde set opgeven. Van de Zandschulp stond met 6-4 7-6 (2) 3-2 voor.
Fognini liet zich behandelen aan zijn rechteronderbeen en speelde in de slotfase met een bandage om zijn been. Na iets meer dan 2 uur stapte Fognini naar het net, op het moment dat de Nederlander nog maar drie games nodig had voor de overwinning.
In de tweede set maakte Van de Zandschulp een 5-1-achterstand ongedaan en in de eerste set stond hij met 4-3 en een break achter.
Nadal
De flamboyante Fognini wisselde op baan 6 fraaie winners af met onnodige fouten. Met een reeks missers bood hij Van de Zandschulp in de tweede set de kans terug te komen en ook in de tiebreak was de nummer 9 van de wereld erg slordig. Van de Zandschulp liet het initiatief in veel rally's aan zijn tegenstander en profiteerde dankbaar van de fouten. In totaal maakte Fognini 48 onnodige fouten.
Fognini haalde in 2011 de kwartfinales op Roland Garros, zijn beste resultaat op een grandslamtoernooi. De voormalige top 10-speler is nu de mondiale nummer 51.
Van de Zandschulp (26) neemt het in de derde ronde op tegen Rafael Nadal als de dertienvoudig kampioen woensdagavond de Fransman Corentin Moutet weet te verslaan. Vorig jaar verloor de beste Nederlander in de tweede ronde van de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.
7 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
11 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
18 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
1 dag geleden