Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp voelde de druk van het 'moeten' winnen

Van de Zandschulp voelde de druk van het 'moeten' winnen

MALAGA (ANP) - Botic van de Zandschulp voelde in de ontmoeting met Italië in de kwartfinales van de Daviscup Finals de druk van het 'moeten' winnen. Dat lukte uiteindelijk na een partij van 2 uur en 52 minuten. De Italiaan Matteo Arnaldi werd met 6-7 (6) 6-3 7-6 (7) verslagen.

"Het was een mentale wedstrijd, want zij hebben Jannik Sinner als eerste speler", zei Van de Zandschulp. "We voelden beiden de druk in de eerste set en daardoor maakten we beiden veel onnodige fouten. Na de eerste set begon ik beter te spelen en ik was wat gelukkiger op het eind."

Van de Zandschulp werkte in de tiebreak van de derde set liefst drie wedstrijdpunten weg. "Als hij een goede service had geslagen, dan had hij gewonnen. Maar ik speelde goede punten op die belangrijke momenten. Ik snap wat hij voelde toen hij voor die korte bal ging." Arnaldi koos bij een 6-5-voorsprong in de tiebreak na een lange rally voor een korte bal, die uit ging.

Kritiek op arbitrage

De Nederlander ziet de zege als een van de mooiste uit zijn loopbaan. "Ik heb niet mijn beste tennis gespeeld, maar dit is wel de enige die ik win met matchpoints tegen. In Glasgow vorig jaar heb ik beter gespeeld. Maar deze was enorm belangrijk en daarom misschien wel de mooiste."

Van de Zandschulp liet zich kritisch uit over de arbitrage op het landentoernooi. Met regelmaat zaten de lijnrechters en de umpire ernaast met hun beslissingen, zo oordeelde de nummer 51 van de wereld. "Ik had het gevoel dat het ook vroeg voor de lijnrechters was, want in het begin waren ze niet heel erg scherp", aldus Van de Zandschulp.

Start om 10.00 uur

"De scheidsrechter zat er ook wel een paar keer naast. Ze zijn gewend geraakt aan elektronische 'line calling' en je ziet dat het niveau daardoor wel redelijk achteruit gaat."

De wedstrijd begon al om 10.00 uur, omdat er later op de dag ook nog een ontmoeting tussen de Britten en Serviërs op het programma staat. "10.00 uur beginnen was ik toch niet meer gewend, de laatste keer dat dat is gebeurd was vijf jaar geleden. De reguliere toernooien beginnen altijd om 11.00 uur", aldus Van de Zandschulp, die te kennen gaf verbaasd te zijn over de opstelling van de Italianen. "Ik was verrast dat Arnaldi ging spelen, want ik had eerder Sonego verwacht."

Beslissing

Tallon Griekspoor slaagde er niet in te stunten tegen Sinner, waardoor het dubbelspel de beslissing moet brengen.

Meer uit Sport

Turner Grünberg wint laatste kwalificatie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turner Jermain Grünberg (25) heeft in Rotterdam de vierde en laatste kwalificatie voor de EK gewonnen. De Tilburger kwam na zijn rondgang langs de zes toestellen tot 78,834 punten en hield daarmee Jordi Hagenaar (78,350) achter zich. Gijs Franken eindigde als derde (73,917).

8 uur geleden
Wiebes net als in 2022 in gele trui na winst eerste Touretappe

LAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes (27) heeft net als in 2022 de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime veroverde zo voor de tweede keer in haar loopbaan de gele trui. Wiebes was in het Zwitserse Lausanne de snelste in een massasprint na een etappe van 138 kilometer.

10 uur geleden
Wiebes wint openingsetappe en pakt geel in Tour de France Femmes

LAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De Nederlandse renster van Team SD Worx - Protime veroverde net als in 2022 de gele trui.

11 uur geleden
Belg Evenepoel wint Clásica San Sebastián voor de vierde keer

SAN SEBASTIÁN (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel (26) heeft zaterdag de Clásica San Sebastián gewonnen. De renner van Red Bull-Bora-hansgrohe was voor de vierde keer de snelste in de eendaagse koers met start en finish in de Noord-Spaanse havenstad. De Ecuadoraan Richard Carapaz (33) werd tweede. De Brit Ben Tulett werd op 29 seconden derde.

12 uur geleden
Tour de France Femmes van start gegaan in Lausanne

LAUSANNE (ANP) - De Tour de France Femmes is zaterdag in het Zwitserse Lausanne van start gegaan. Het is de vijfde editie van de Tour bij de vrouwen in de moderne uitvoering. De vier voorgaande edities kenden twee keer een Nederlandse winnaar: Annemiek van Vleuten (2022) en Demi Vollering (2023).

14 uur geleden
Drie op een rij voor Van Aert in Ronde van Denemarken

VEJLE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft de eerste drie etappes van de Ronde van Denemarken gewonnen. Vrijdag was de Belg van Visma - Lease a Bike de beste in een heuvelachtige rit van Fredericia naar Vejle. De Slowaak Lukáš Kubiš van Unibet Rose Rockets werd tweede, voor Van Aerts Franse ploeggenoot Christophe Laporte.

1 dag geleden
Nederland met zestig atleten naar EK in Birmingham

ARNHEM (ANP) - Nederland doet met zestig sporters mee aan de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. Dat meldt de Atletiekunie donderdag. De EK zijn van 10 tot en met 16 augustus in het vernieuwde Alexander Stadium.

2 dagen geleden