Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp voelde de druk van het 'moeten' winnen

Van de Zandschulp voelde de druk van het 'moeten' winnen

MALAGA (ANP) - Botic van de Zandschulp voelde in de ontmoeting met Italië in de kwartfinales van de Daviscup Finals de druk van het 'moeten' winnen. Dat lukte uiteindelijk na een partij van 2 uur en 52 minuten. De Italiaan Matteo Arnaldi werd met 6-7 (6) 6-3 7-6 (7) verslagen.

"Het was een mentale wedstrijd, want zij hebben Jannik Sinner als eerste speler", zei Van de Zandschulp. "We voelden beiden de druk in de eerste set en daardoor maakten we beiden veel onnodige fouten. Na de eerste set begon ik beter te spelen en ik was wat gelukkiger op het eind."

Van de Zandschulp werkte in de tiebreak van de derde set liefst drie wedstrijdpunten weg. "Als hij een goede service had geslagen, dan had hij gewonnen. Maar ik speelde goede punten op die belangrijke momenten. Ik snap wat hij voelde toen hij voor die korte bal ging." Arnaldi koos bij een 6-5-voorsprong in de tiebreak na een lange rally voor een korte bal, die uit ging.

Kritiek op arbitrage

De Nederlander ziet de zege als een van de mooiste uit zijn loopbaan. "Ik heb niet mijn beste tennis gespeeld, maar dit is wel de enige die ik win met matchpoints tegen. In Glasgow vorig jaar heb ik beter gespeeld. Maar deze was enorm belangrijk en daarom misschien wel de mooiste."

Van de Zandschulp liet zich kritisch uit over de arbitrage op het landentoernooi. Met regelmaat zaten de lijnrechters en de umpire ernaast met hun beslissingen, zo oordeelde de nummer 51 van de wereld. "Ik had het gevoel dat het ook vroeg voor de lijnrechters was, want in het begin waren ze niet heel erg scherp", aldus Van de Zandschulp.

Start om 10.00 uur

"De scheidsrechter zat er ook wel een paar keer naast. Ze zijn gewend geraakt aan elektronische 'line calling' en je ziet dat het niveau daardoor wel redelijk achteruit gaat."

De wedstrijd begon al om 10.00 uur, omdat er later op de dag ook nog een ontmoeting tussen de Britten en Serviërs op het programma staat. "10.00 uur beginnen was ik toch niet meer gewend, de laatste keer dat dat is gebeurd was vijf jaar geleden. De reguliere toernooien beginnen altijd om 11.00 uur", aldus Van de Zandschulp, die te kennen gaf verbaasd te zijn over de opstelling van de Italianen. "Ik was verrast dat Arnaldi ging spelen, want ik had eerder Sonego verwacht."

Beslissing

Tallon Griekspoor slaagde er niet in te stunten tegen Sinner, waardoor het dubbelspel de beslissing moet brengen.

Meer uit Sport

Vollering kopvrouw Nederlandse selectie WK wielrennen Canada

MONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.

10 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp positief na uitschakeling US Open

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn uitschakeling op de US Open positief over zijn anderhalve maand in Noord-Amerika. Dat zei de Nederlandse tennisser in de nacht van woensdag op donderdag in New York tegen de NOS. Van de Zandschulp verloor in de kwartfinale in drie sets van de Duitse nummer 1 van de plaatsingslijst Alexander Zverev.

14 uur geleden
Van de Zandschulp slaagt er niet in halve finale US Open te halen

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de halve finale te bereiken van de US Open. De 30-jarige Nederlander moest de zege in New York in drie sets laten aan de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev: 2-6 5-7 1-6.

19 uur geleden
Rus Chatsjanov naar halve finale US Open na opgave Blockx

NEW YORK (ANP) - Tennisser Karen Chatsjanov heeft voor de tweede keer in zijn loopbaan de halve finale van de US Open bereikt. De 30-jarige Rus versloeg in New York de Belg Alexander Blockx, die in de derde set opgaf wegens een blessure. Chatsjanov stond op dat moment twee sets voor: 6-2 7-5 3-2.

22 uur geleden
Tennisster Gauff in halve finale tegen Rybakina op US Open

NEW YORK (ANP) - Coco Gauff neemt het tegen Elena Rybakina op in de halve finales van de US Open. De 22-jarige Amerikaanse versloeg in New York in drie sets Mirra Andrejeva uit Rusland: 3-6 7-6 (7) 6-2.

1 dag geleden
Rybakina naar halve finale US Open, wordt nummer 1 van de wereld

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de halve finales bereikt van de US Open. De 27-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in drie sets de Chinese Zheng Qinwen: 3-6 6-1 6-4.

1 dag geleden
Brennan sprint in Sevilla naar vijfde ritzege in Vuelta

SEVILLA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft ook de zeventiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De 21-jarige Brit van Visma - Lease a Bike was in de straten van Sevilla wederom de sterkste in een massasprint en reed naar zijn vijfde ritzege in deze editie. De Belg Jordi Meeus finishte als tweede. De Deen Magnus Cort, bezig aan zijn laatste seizoen, werd derde.

1 dag geleden