Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp verslaat Ruud en bereikt vierde ronde in Miami

Van de Zandschulp verslaat Ruud en bereikt vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft op het masterstoernooi van Miami de vierde ronde bereikt met een overwinning op Casper Ruud, de nummer 4 van de wereld. De Nederlander versloeg de 24-jarige Noor in drie sets (3-6 6-4 6-4) en boekte zo zijn eerste overwinning op een speler uit de top 5 van de mondiale ranglijst. De partij duurde bijna drie uur. Van de Zandschulp gaat nu met de Fin Emil Ruusuvuori strijden om een plek in de kwartfinales in Florida.

De 27-jarige Veenendaler, nummer 32 van de wereld, is als 26e geplaatst op het tweede masterstoernooi op rij in de Verenigde Staten. In Indian Wells moest Van de Zandschulp eerder deze maand in de tweede ronde opgeven vanwege een enkelblessure.

Met Ruud trof hij zondag in Miami de nummer 4 van de wereld, die echter bezig is aan een matig seizoen. Ruud wist dit jaar nog op geen enkel toernooi twee partijen achter elkaar te winnen en dat lukte hem ook in Florida niet. De Noor maakte weliswaar meer punten dan Van de Zandschulp (111-103), maar benutte slechts twee van zijn vijftien breakpoints. Zo liet Ruud in de beslissende set bij een 2-0-voorsprong twee kansen liggen om de Nederlander opnieuw te breken en bij 3-3 zelfs drie kansen.

Zware partij

"Het was een ongelooflijk zware partij", zei Van de Zandschulp. "Hij had zoveel kansen in de derde set. Toen ik bij 3-2 terugbrak en vervolgens mijn eigen service behield, had ik het gevoel dat ik een kans zou krijgen in zijn servicegames. Bij 5-4 had ik één kans en die pakte ik."

Van de Zandschulp heeft nu drie van de vier duels met de Noor gewonnen. Alleen op het masterstoernooi van Rome was Ruud vorig jaar te sterk. Tegen Ruusuvuori, een 23-jarige Fin, is de balans van Van de Zandschulp in evenwicht. Hij verloor vorig jaar op het gras van Rosmalen van Ruusuvuori, maar versloeg de huidige nummer 54 van de wereld vervolgens wel op Wimbledon.

Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz, de aanvoerder van de wereldranglijst, bereikte zonder setverlies de vierde ronde. De 19-jarige Spanjaard versloeg de Serviër Dusan Lajovic met 6-0 7-6 (5). Alcaraz won onlangs de masters in Indian Wells.

Meer uit Sport

Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

4 minuten geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

56 minuten geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

1 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

1 uur geleden
Judoka Catharina verliest EK-finale van Pirelli

TBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.

2 uur geleden
Tennisster Rybakina pakt tweede titel in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.

2 uur geleden
Spaanse Blasi verrast Nederlandse favorieten in Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.

2 uur geleden