Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp verslaat Ruud en bereikt vierde ronde in Miami

Van de Zandschulp verslaat Ruud en bereikt vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft op het masterstoernooi van Miami de vierde ronde bereikt met een overwinning op Casper Ruud, de nummer 4 van de wereld. De Nederlander versloeg de 24-jarige Noor in drie sets (3-6 6-4 6-4) en boekte zo zijn eerste overwinning op een speler uit de top 5 van de mondiale ranglijst. De partij duurde bijna drie uur. Van de Zandschulp gaat nu met de Fin Emil Ruusuvuori strijden om een plek in de kwartfinales in Florida.

De 27-jarige Veenendaler, nummer 32 van de wereld, is als 26e geplaatst op het tweede masterstoernooi op rij in de Verenigde Staten. In Indian Wells moest Van de Zandschulp eerder deze maand in de tweede ronde opgeven vanwege een enkelblessure.

Met Ruud trof hij zondag in Miami de nummer 4 van de wereld, die echter bezig is aan een matig seizoen. Ruud wist dit jaar nog op geen enkel toernooi twee partijen achter elkaar te winnen en dat lukte hem ook in Florida niet. De Noor maakte weliswaar meer punten dan Van de Zandschulp (111-103), maar benutte slechts twee van zijn vijftien breakpoints. Zo liet Ruud in de beslissende set bij een 2-0-voorsprong twee kansen liggen om de Nederlander opnieuw te breken en bij 3-3 zelfs drie kansen.

Zware partij

"Het was een ongelooflijk zware partij", zei Van de Zandschulp. "Hij had zoveel kansen in de derde set. Toen ik bij 3-2 terugbrak en vervolgens mijn eigen service behield, had ik het gevoel dat ik een kans zou krijgen in zijn servicegames. Bij 5-4 had ik één kans en die pakte ik."

Van de Zandschulp heeft nu drie van de vier duels met de Noor gewonnen. Alleen op het masterstoernooi van Rome was Ruud vorig jaar te sterk. Tegen Ruusuvuori, een 23-jarige Fin, is de balans van Van de Zandschulp in evenwicht. Hij verloor vorig jaar op het gras van Rosmalen van Ruusuvuori, maar versloeg de huidige nummer 54 van de wereld vervolgens wel op Wimbledon.

Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz, de aanvoerder van de wereldranglijst, bereikte zonder setverlies de vierde ronde. De 19-jarige Spanjaard versloeg de Serviër Dusan Lajovic met 6-0 7-6 (5). Alcaraz won onlangs de masters in Indian Wells.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

28 minuten geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

54 minuten geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

2 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

3 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

4 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

6 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

7 uur geleden