Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp verslaat Ruud en bereikt vierde ronde in Miami

Van de Zandschulp verslaat Ruud en bereikt vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft op het masterstoernooi van Miami de vierde ronde bereikt met een overwinning op Casper Ruud, de nummer 4 van de wereld. De Nederlander versloeg de 24-jarige Noor in drie sets (3-6 6-4 6-4) en boekte zo zijn eerste overwinning op een speler uit de top 5 van de mondiale ranglijst. De partij duurde bijna drie uur. Van de Zandschulp gaat nu met de Fin Emil Ruusuvuori strijden om een plek in de kwartfinales in Florida.

De 27-jarige Veenendaler, nummer 32 van de wereld, is als 26e geplaatst op het tweede masterstoernooi op rij in de Verenigde Staten. In Indian Wells moest Van de Zandschulp eerder deze maand in de tweede ronde opgeven vanwege een enkelblessure.

Met Ruud trof hij zondag in Miami de nummer 4 van de wereld, die echter bezig is aan een matig seizoen. Ruud wist dit jaar nog op geen enkel toernooi twee partijen achter elkaar te winnen en dat lukte hem ook in Florida niet. De Noor maakte weliswaar meer punten dan Van de Zandschulp (111-103), maar benutte slechts twee van zijn vijftien breakpoints. Zo liet Ruud in de beslissende set bij een 2-0-voorsprong twee kansen liggen om de Nederlander opnieuw te breken en bij 3-3 zelfs drie kansen.

Zware partij

"Het was een ongelooflijk zware partij", zei Van de Zandschulp. "Hij had zoveel kansen in de derde set. Toen ik bij 3-2 terugbrak en vervolgens mijn eigen service behield, had ik het gevoel dat ik een kans zou krijgen in zijn servicegames. Bij 5-4 had ik één kans en die pakte ik."

Van de Zandschulp heeft nu drie van de vier duels met de Noor gewonnen. Alleen op het masterstoernooi van Rome was Ruud vorig jaar te sterk. Tegen Ruusuvuori, een 23-jarige Fin, is de balans van Van de Zandschulp in evenwicht. Hij verloor vorig jaar op het gras van Rosmalen van Ruusuvuori, maar versloeg de huidige nummer 54 van de wereld vervolgens wel op Wimbledon.

Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz, de aanvoerder van de wereldranglijst, bereikte zonder setverlies de vierde ronde. De 19-jarige Spanjaard versloeg de Serviër Dusan Lajovic met 6-0 7-6 (5). Alcaraz won onlangs de masters in Indian Wells.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

8 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 dag geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

1 dag geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden