Van de Zandschulp verliest van Cilic en ligt uit toernooi Doha
DOHA (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Doha uitgeschakeld. De als vierde geplaatste Marin Cilic (33) was in twee sets te sterk: 6-3 7-5. Van de Zandschulp had na de verloren eerste set in de tweede nog een voorsprong van 5-2, maar de vijf games daarna gingen naar de ervaren Kroaat, de mondiale nummer 24.
Van de Zandschulp (26) werd in de eerste set bij een 4-3 achterstand voor het eerst gebroken, waarna Cilic de set binnenhaalde op eigen service. De tweede set begon de Nederlander sterk door de eerste drie games te winnen, maar de Nederlandse nummer 50 van de wereld kon zijn hoge niveau niet volhouden. Cilic maakte het op zijn tweede matchpoint af met een ace.
Van de Zandschulp was in de eerste ronde nog in twee sets te sterk voor de Italiaanse qualifier Thomas Fabbiano.
Andy Murray is ook uitgeschakeld. Hij pakte in zijn partij in de tweede ronde slechts één game tegen de Spanjaard Roberto Bautista Agut. In ruim een uur werd het 6-0 6-1 voor de nummer 16 van de wereld. Bautista Agut verloor vorig jaar in Doha in de finale van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.
De als eerste geplaatste Denis Shapovalov, die vorige week in Rotterdam nog in de openingsronde bleef steken, begon nu wel goed en boekte een overtuigende zege op Alex Molcan uit Slowakije: 6-4 6-0.
Meer uit Sport
DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
4 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
4 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
6 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
6 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
7 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
9 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
10 uur geleden