Van de Zandschulp verliest van Cilic en ligt uit toernooi Doha
DOHA (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Doha uitgeschakeld. De als vierde geplaatste Marin Cilic (33) was in twee sets te sterk: 6-3 7-5. Van de Zandschulp had na de verloren eerste set in de tweede nog een voorsprong van 5-2, maar de vijf games daarna gingen naar de ervaren Kroaat, de mondiale nummer 24.
Van de Zandschulp (26) werd in de eerste set bij een 4-3 achterstand voor het eerst gebroken, waarna Cilic de set binnenhaalde op eigen service. De tweede set begon de Nederlander sterk door de eerste drie games te winnen, maar de Nederlandse nummer 50 van de wereld kon zijn hoge niveau niet volhouden. Cilic maakte het op zijn tweede matchpoint af met een ace.
Van de Zandschulp was in de eerste ronde nog in twee sets te sterk voor de Italiaanse qualifier Thomas Fabbiano.
Andy Murray is ook uitgeschakeld. Hij pakte in zijn partij in de tweede ronde slechts één game tegen de Spanjaard Roberto Bautista Agut. In ruim een uur werd het 6-0 6-1 voor de nummer 16 van de wereld. Bautista Agut verloor vorig jaar in Doha in de finale van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.
De als eerste geplaatste Denis Shapovalov, die vorige week in Rotterdam nog in de openingsronde bleef steken, begon nu wel goed en boekte een overtuigende zege op Alex Molcan uit Slowakije: 6-4 6-0.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
11 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
10 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
14 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
15 uur geleden