Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp verliest op US Open in vier sets van Evans

Van de Zandschulp verliest op US Open in vier sets van Evans

NEW YORK (ANP) - Het is tennisser Botic van de Zandschulp niet gelukt de derde ronde van de US Open te bereiken. De nummer 65 van de wereld verloor na een goede start met 1-6 6-1 6-3 6-3 van de Brit Dan Evans, die als 26e geplaatst is in New York.

Van de Zandschulp begon voortvarend op baan 11 van Flushing Meadows. Hij brak de Brit in de openingsset twee keer en benutte na iets meer dan een half uur zijn tweede setpunt.

In de tweede wist Evans bij een 2-1-voorsprong voor het eerst de servicegame van Van de Zandschulp te winnen, mede dankzij een fraaie backhandpassing. De break gaf de Brit zichtbaar energie en in het restant van de eerste set liet de Nederlander het lopen.

In de derde en vierde set had Evans het betere van het spel. Met afwisselend tennis dwong hij Van de Zandschulp, die weinig wedstrijdritme heeft, tot fouten. De Nederlander produceerde 38 onnodige fouten en noteerde 34 winners. Evans kwam bijna tot twee keer zoveel winners als het aantal onnodige fouten dat hij maakte: 29 om 15.

Evans plaatste bij 2-1 in de vierde set de beslissende break. Bij 4-2 kreeg Van de Zandschulp nog een kans om de break ongedaan te maken, maar hij verzuimde een ogenschijnlijk vrij eenvoudige volley af te maken. Evans kwam tot een lob, die de Nederlander te machtig was. Na 2 uur en 41 minuten benutte hij zijn derde wedstrijdpunt. Hij besloot het duel met een smash.

De 33-jarige Evans had eerder in het Amerikaanse hardcourtseizoen al gewonnen van Tallon Griekspoor. Dat was in de finale van het ATP-toernooi van Washington, een van de voorbereidingstoernooien voor de US Open.

In de slotfase leek Van de Zandschulp een voet bezeerd te hebben en een aantal keren ging hij moeizaam naar de hoeken. Vervolgens keek hij hoofdschuddend naar de kant. In aanloop naar de US Open was de nummer 2 van Nederland anderhalve maand uit de roulatie met een enkelblessure. Kort daarvoor zat een voetblessure hem dwars.

Vorig jaar verloor Van de Zandschulp ook in de tweede ronde van de US Open. Een jaar eerder haalde hij bij zijn debuut nog de kwartfinales.

De 27-jarige Van de Zandschulp gaat zich nu voorbereiden op de groepsfase van de Daviscup Finals. Nederland neemt het half september in de Kroatische stad Split op tegen Kroatië, Finland en de Verenigde Staten.

Van de Zandschulp was de laatste Nederlander die nog actief was in het enkelspel van de US Open. Griekspoor en Arantxa Rus werden dinsdag in de eerste ronde uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Olympisch schaatskampioene Leerdam dit seizoen niet in actie

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.

2 uur geleden
Mercedes-baas Wolff schrijft Russell niet af in titelstrijd F1

MADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.

3 uur geleden
Voorzitter Pools Olympisch Comité weg om corruptieverdenking

WARSCHAU (ANP/AFP) - Radosław Piesiewicz, de voorzitter van het Pools Olympisch Comité (PKOl), is ontslagen op verdenking van corruptie. Dat maakte interim-voorzitter Marian Kmita, die voorlopig de voorzitterstaken overneemt, maandag bekend.

4 uur geleden
Organisatie belooft verbeteringen Formule 1-circuit Madrid

MADRID (ANP) - De organisatie van de Grote Prijs van Spanje in de Formule 1 is bereid om het nieuwe Madring-circuit in Madrid aan te passen, zodat er betere inhaalmogelijkheden komen. Ze reageert hiermee op de kritiek van de coureurs.

5 uur geleden
Deen Skjelmose meldt zich af voor WK wielrennen

BRØNDBY (ANP) - De Deense wielrenner Mattias Skjelmose (25) heeft zich afgemeld voor de wereldkampioenschappen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in de Canadese stad Montréal. Anthon Charmig is opgeroepen als zijn vervanger. Dat heeft de Deense wielerunie maandag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Fransman Roberti interim-voorzitter komende Winterspelen

LYON (ANP/RTR) - Vincent Roberti is maandag benoemd tot interim-voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. Hij is de opvolger van Edgar Grospiron, die donderdag achttien maanden na zijn aanstelling vertrok.

10 uur geleden
Van de Zandschulp terug in top 40 van beste tennissers

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp behoort weer tot de beste veertig tennissers van de wereld. De 30-jarige Nederlander bereikte afgelopen week de kwartfinales op de US Open en steeg daardoor dertig posities op de wereldranglijst, van de 70e naar de 40e.

12 uur geleden