Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp verliest op US Open in vier sets van Evans

Van de Zandschulp verliest op US Open in vier sets van Evans

NEW YORK (ANP) - Het is tennisser Botic van de Zandschulp niet gelukt de derde ronde van de US Open te bereiken. De nummer 65 van de wereld verloor na een goede start met 1-6 6-1 6-3 6-3 van de Brit Dan Evans, die als 26e geplaatst is in New York.

Van de Zandschulp begon voortvarend op baan 11 van Flushing Meadows. Hij brak de Brit in de openingsset twee keer en benutte na iets meer dan een half uur zijn tweede setpunt.

In de tweede wist Evans bij een 2-1-voorsprong voor het eerst de servicegame van Van de Zandschulp te winnen, mede dankzij een fraaie backhandpassing. De break gaf de Brit zichtbaar energie en in het restant van de eerste set liet de Nederlander het lopen.

In de derde en vierde set had Evans het betere van het spel. Met afwisselend tennis dwong hij Van de Zandschulp, die weinig wedstrijdritme heeft, tot fouten. De Nederlander produceerde 38 onnodige fouten en noteerde 34 winners. Evans kwam bijna tot twee keer zoveel winners als het aantal onnodige fouten dat hij maakte: 29 om 15.

Evans plaatste bij 2-1 in de vierde set de beslissende break. Bij 4-2 kreeg Van de Zandschulp nog een kans om de break ongedaan te maken, maar hij verzuimde een ogenschijnlijk vrij eenvoudige volley af te maken. Evans kwam tot een lob, die de Nederlander te machtig was. Na 2 uur en 41 minuten benutte hij zijn derde wedstrijdpunt. Hij besloot het duel met een smash.

De 33-jarige Evans had eerder in het Amerikaanse hardcourtseizoen al gewonnen van Tallon Griekspoor. Dat was in de finale van het ATP-toernooi van Washington, een van de voorbereidingstoernooien voor de US Open.

In de slotfase leek Van de Zandschulp een voet bezeerd te hebben en een aantal keren ging hij moeizaam naar de hoeken. Vervolgens keek hij hoofdschuddend naar de kant. In aanloop naar de US Open was de nummer 2 van Nederland anderhalve maand uit de roulatie met een enkelblessure. Kort daarvoor zat een voetblessure hem dwars.

Vorig jaar verloor Van de Zandschulp ook in de tweede ronde van de US Open. Een jaar eerder haalde hij bij zijn debuut nog de kwartfinales.

De 27-jarige Van de Zandschulp gaat zich nu voorbereiden op de groepsfase van de Daviscup Finals. Nederland neemt het half september in de Kroatische stad Split op tegen Kroatië, Finland en de Verenigde Staten.

Van de Zandschulp was de laatste Nederlander die nog actief was in het enkelspel van de US Open. Griekspoor en Arantxa Rus werden dinsdag in de eerste ronde uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

19 minuten geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

20 minuten geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

20 minuten geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

1 uur geleden
Norris op poleposition in Madrid, Verstappen op derde plek

MADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.

1 uur geleden
Márquez wint sprintrace MotoGP in San Marino

MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. De Spanjaard van Ducati versloeg de Italiaan Marco Bezzecchi. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, werd derde.

3 uur geleden
Wielrenster Bredewold mist WK en vreest einde seizoen na val

BOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.

4 uur geleden