Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp verliest op US Open in vier sets van Evans

Van de Zandschulp verliest op US Open in vier sets van Evans

NEW YORK (ANP) - Het is tennisser Botic van de Zandschulp niet gelukt de derde ronde van de US Open te bereiken. De nummer 65 van de wereld verloor na een goede start met 1-6 6-1 6-3 6-3 van de Brit Dan Evans, die als 26e geplaatst is in New York.

Van de Zandschulp begon voortvarend op baan 11 van Flushing Meadows. Hij brak de Brit in de openingsset twee keer en benutte na iets meer dan een half uur zijn tweede setpunt.

In de tweede wist Evans bij een 2-1-voorsprong voor het eerst de servicegame van Van de Zandschulp te winnen, mede dankzij een fraaie backhandpassing. De break gaf de Brit zichtbaar energie en in het restant van de eerste set liet de Nederlander het lopen.

In de derde en vierde set had Evans het betere van het spel. Met afwisselend tennis dwong hij Van de Zandschulp, die weinig wedstrijdritme heeft, tot fouten. De Nederlander produceerde 38 onnodige fouten en noteerde 34 winners. Evans kwam bijna tot twee keer zoveel winners als het aantal onnodige fouten dat hij maakte: 29 om 15.

Evans plaatste bij 2-1 in de vierde set de beslissende break. Bij 4-2 kreeg Van de Zandschulp nog een kans om de break ongedaan te maken, maar hij verzuimde een ogenschijnlijk vrij eenvoudige volley af te maken. Evans kwam tot een lob, die de Nederlander te machtig was. Na 2 uur en 41 minuten benutte hij zijn derde wedstrijdpunt. Hij besloot het duel met een smash.

De 33-jarige Evans had eerder in het Amerikaanse hardcourtseizoen al gewonnen van Tallon Griekspoor. Dat was in de finale van het ATP-toernooi van Washington, een van de voorbereidingstoernooien voor de US Open.

In de slotfase leek Van de Zandschulp een voet bezeerd te hebben en een aantal keren ging hij moeizaam naar de hoeken. Vervolgens keek hij hoofdschuddend naar de kant. In aanloop naar de US Open was de nummer 2 van Nederland anderhalve maand uit de roulatie met een enkelblessure. Kort daarvoor zat een voetblessure hem dwars.

Vorig jaar verloor Van de Zandschulp ook in de tweede ronde van de US Open. Een jaar eerder haalde hij bij zijn debuut nog de kwartfinales.

De 27-jarige Van de Zandschulp gaat zich nu voorbereiden op de groepsfase van de Daviscup Finals. Nederland neemt het half september in de Kroatische stad Split op tegen Kroatië, Finland en de Verenigde Staten.

Van de Zandschulp was de laatste Nederlander die nog actief was in het enkelspel van de US Open. Griekspoor en Arantxa Rus werden dinsdag in de eerste ronde uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

14 minuten geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

3 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

3 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

3 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

4 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

4 uur geleden
Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

5 uur geleden