Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp verliest in Parijs in drie sets van Nadal

Van de Zandschulp verliest in Parijs in drie sets van Nadal

PARIJS (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt voor een sensatie te zorgen op Roland Garros. De beste tennisser van Nederland moest in de derde ronde met duidelijke cijfers zijn meerdere erkennen in dertienvoudig kampioen Rafael Nadal. In 2 uur en 11 minuten werd het 6-3 6-2 6-4.

Na ruim 2 uur maakte Nadal het op zijn tweede matchpoint af met een smash. In de laatste game kreeg Van de Zandschulp nog een breakpoint, maar hij wist het duel niet te verlengen.

In de derde set stond hij met 4-0 achter, maar hij kwam zowaar nog terug tot 4-3. Bij 4-0 sloeg Van de Zandschulp op breakpoint een ace op zijn tweede opslag.

Fouten

In de eerste twee sets dicteerde Nadal zoals gebruikelijk: hij maakte amper fouten en domineerde de rally's met zijn machtige forehand. Van de Zandschulp maakt bij vlagen een wat onwennige indruk en noteerde meer fouten dan gebruikelijk, ook vanwege de zware spinballen van de Spanjaard.

Van de Zandschulp brak Nadal direct in de eerste game, mede omdat de 21-voudig grandslamkampioen het duel met een dubbele fout begon. Het bleek niet de opmaat naar een van de grootste verrassingen op Roland Garros, want Nadal brak direct terug en gaf alleen in de slotfase nog iets weg.

Eerste keer op Roland Garros

Nadal heeft op Roland Garros pas drie nederlagen geleden. In 2009 verloor hij van de Zweed Robin Söderling en in 2015 en 2021 van Novak Djokovic.

De 26-jarige Van de Zandschulp stond pas voor de eerste keer in de derde ronde op Roland Garros. De nummer 29 van de wereld, als 26e geplaatst, had nooit eerder een beschermde status op een grandslamtoernooi.

Volgende ronde

De partij werd gespeeld op het Court Suzanne Lenglen, de tweede baan op Roland Garros. Op de hoofdbaan, het Court Philippe Chatrier, spelen vrijdag de voornaamste concurrenten van Nadal voor de titel: Djokovic en Carlos Alcaraz.

Nadal, de nummer 5 van de wereld, gaat in Parijs op voor zijn 22e grandslamtitel. Hij heeft één major meer gewonnen dan Djokovic en Roger Federer.

In de volgende ronde treft Nadal de Canadees Félix Auger-Aliassime, die als negende geplaatst is. Daarna wacht mogelijk al een ontmoeting met titelhouder Djokovic.

Meer uit Sport

'Bijgelovige' Antonelli wijst startnummer 1 af en behoudt 12

MEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

1 uur geleden
Nummer 17 ADO ontslaat trainer Peter wegens slechte resultaten

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.

5 uur geleden
Verstappen klimt na 'hectische' zege naar tweede plaats in WK

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.

13 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

13 uur geleden
Antonelli is sprakeloos na behalen wereldtitel in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.

15 uur geleden
Antonelli passeert Vettel als jongste wereldkampioen in Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli mag zich de jongste wereldkampioen in de Formule 1 noemen. De Italiaan van Mercedes veroverde bij de Grote Prijs van Mexico op een leeftijd van 20 jaar en 68 dagen de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Hij is de 36e wereldkampioen sinds het begin van de Formule 1 in 1950.

16 uur geleden
Antonelli na 73 jaar derde Italiaanse wereldkampioen

MEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli is de derde Italiaanse wereldkampioen in de Formule 1. Zijn twee voorgangers zijn Nino Farina en Alberto Ascari, die furore maakten in de beginjaren van de koningsklasse van de autosport. Farina was in 1950 de allereerste wereldkampioen, Ascari veroverde twee titels: in 1952 en 1953. Antonelli is dus 73 jaar na Ascari de derde Italiaanse wereldkampioen.

16 uur geleden