Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp verliest in drie sets van favoriet Medvedev

Van de Zandschulp verliest in drie sets van favoriet Medvedev

MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp op de Australian Open niet gelukt voor een verrassing te zorgen tegen favoriet Daniil Medvedev. De beste Nederlandse tennisser verloor in de derde ronde in drie sets van de Rus. Het werd in 1 uur en 55 minuten 6-4 6-4 6-2 voor de nummer 2 van de wereld.

Van de Zandschulp wist Medvedev twee sets aardig bij te benen, maar grote kansen en servicebreaks bleven uit voor de Nederlander. Medvedev (25) had in beide sets aan een vroege break voldoende voor setwinst. In de derde set, waarin Van de Zandschulp vijf games op rij verloor, was het geen moment spannend meer.

In de eerste game wist Van de Zandschulp direct een rally van 33 slagen te winnen, waarmee hij aantoonde niet onder de indruk te zijn van de Margaret Court Arena. Met zijn harde 'groundstrokes' legde hij Medvedev met regelmaat zijn wil op, maar de taaie Rus had bijna overal een antwoord op. Wanneer Van de Zandschulp naar het net kwam werd hij met regelmaat verrast door een passing. Korte ballen van de Nederlander leverden niet vaak een punt op.

Drie breakpoints

Van de Zandschulp kreeg drie breakpoints, waaronder twee in de laatste game van de eerste set. Op zijn tweede kans miste hij op de tweede service van Medvedev, tot zijn eigen frustratie, een vrij eenvoudige backhandreturn.

In de laatste game van de wedstrijd leek Van de Zandschulp het wel te geloven en met een wilde forehand 'schonk' hij Medvedev de zege. Medvedev pakte 96 punten, Van de Zandschulp twintig minder. De Nederlander kwam tot slechts drie aces, Medvedev sloeg er tien.

Favoriet

"Ik denk dat hij op de tour de speler is met misschien wel de hardste slagen. Als hij in de verdediging zit, slaat hij de bal soms nog harder terug", zei Medvedev, die vorig jaar in de finale verloor van Novak Djokovic. Omdat de Serviër dit jaar ontbreekt, geldt Medvedev als de favoriet voor de eindzege.

De 26-jarige Van de Zandschulp, de mondiale nummer 57, was de eerste Nederlander in de derde ronde van de Australian Open sinds Robin Haase in 2011.

Overgebleven Nederlander

Op de US Open van vorig jaar verloor Van de Zandschulp ook van Medvedev. Toen wist de Nederlander in de kwartfinales wel een set te pakken tegen de uiteindelijke winnaar.

Van de Zandschulp was de laatst overgebleven Nederlander in het enkelspel. Hij keert nu terug naar Europa, waar hij over iets meer dan een week meedoet aan het indoortoernooi van Montpellier. Daarna maakt hij zijn opwachting op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam.

Meer uit Sport

Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

3 uur geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

4 uur geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

6 uur geleden
FIA: Formule 1-auto's vielen stil door fout in software

SEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.

7 uur geleden
Verstappen voorbij Prost met Formule 1-zege in elfde jaar op rij

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.

8 uur geleden
Gersjes strandt in achtste finales op openingsdag WK judo

BAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.

8 uur geleden
Verstappen spreekt van "heerlijke zege" na "hectische race"

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.

9 uur geleden