Van de Zandschulp verliest en Zwitsers komen op 1-1 in Daviscup
GRONINGEN (ANP) - Het is tennisser Botic van de Zandschulp niet gelukt de stand op 2-0 te brengen in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland. De nummer 2 van Nederland moest in Groningen met 6-4 7-6 (3) zijn meerdere erkennen in de Zwitser Leandro Riedi.
De 22-jarige Riedi is de nummer 175 van de wereld. Hij won in januari al twee challengertoernooien, de categorie onder de ATP-toernooien. Van de Zandschulp staat ruim honderd plaatsen hoger op de ranglijst: 63e.
Riedi maakte het na een uur en 41 minuten af op zijn eerste wedstrijdpunt. Hij besloot het duel met een harde return na een eerste service van Van de Zandschulp, die vervolgens teleurgesteld afdroop.
In de beginfase ging het duel tot 4-3 voor Riedi gelijk op, waarna de Zwitser voor het eerst een break wist te forceren. De Nederlander maakte die break direct ongedaan, maar leverde daarna opnieuw zijn servicegame in. Hij besloot de set met een wilde forehand.
In de tweede set plaatste Van de Zandschulp (28) bij 2-2 de eerste break met een backhand langs de lijn, waarmee hij het publiek enthousiast maakte. Bij 4-3 kwam hij op eigen service met 0-40 achter. Hij wist de eerste twee breakpoints nog weg te werken, maar Riedi benutte zijn derde breakpoint.
Het draaide uiteindelijk uit op een tiebreak en daarin nam Riedi, duidelijk met zelfvertrouwen spelend, een kleine voorsprong: 3-2. Het publiek besloot verbaal achter de Nederlander te gaan staan, maar de verstijfde Van de Zandschulp sloeg vervolgens twee dubbele fouten. Niet veel later was de zege voor Zwitserland een feit. Riedi vierde de zege met zijn teamleden en enkele tientallen meegereisde fans uit Zwitserland.
Eerder op de dag wist de Nederlandse kopman Tallon Griekspoor wel te winnen. In twee tiebreaks was hij te sterk voor Marc-Andrea Hüsler.
Zaterdag staat er eerst een dubbelspel op het programma. Daarna neemt Griekspoor het op tegen Riedi en mocht het dan 2-2 staan, dan wordt de confrontatie afgesloten met Van de Zandschulp tegen Hüsler.
De inzet van de ontmoeting in Martiniplaza is een ticket voor de groepsfase van de Daviscup Finals. Vorig jaar wist Nederland de knock-outfase in Málaga te halen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
35 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
4 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
17 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
1 dag geleden