Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp verliest en Zwitsers komen op 1-1 in Daviscup

Van de Zandschulp verliest en Zwitsers komen op 1-1 in Daviscup

GRONINGEN (ANP) - Het is tennisser Botic van de Zandschulp niet gelukt de stand op 2-0 te brengen in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland. De nummer 2 van Nederland moest in Groningen met 6-4 7-6 (3) zijn meerdere erkennen in de Zwitser Leandro Riedi.

De 22-jarige Riedi is de nummer 175 van de wereld. Hij won in januari al twee challengertoernooien, de categorie onder de ATP-toernooien. Van de Zandschulp staat ruim honderd plaatsen hoger op de ranglijst: 63e.

Riedi maakte het na een uur en 41 minuten af op zijn eerste wedstrijdpunt. Hij besloot het duel met een harde return na een eerste service van Van de Zandschulp, die vervolgens teleurgesteld afdroop.

In de beginfase ging het duel tot 4-3 voor Riedi gelijk op, waarna de Zwitser voor het eerst een break wist te forceren. De Nederlander maakte die break direct ongedaan, maar leverde daarna opnieuw zijn servicegame in. Hij besloot de set met een wilde forehand.

In de tweede set plaatste Van de Zandschulp (28) bij 2-2 de eerste break met een backhand langs de lijn, waarmee hij het publiek enthousiast maakte. Bij 4-3 kwam hij op eigen service met 0-40 achter. Hij wist de eerste twee breakpoints nog weg te werken, maar Riedi benutte zijn derde breakpoint.

Het draaide uiteindelijk uit op een tiebreak en daarin nam Riedi, duidelijk met zelfvertrouwen spelend, een kleine voorsprong: 3-2. Het publiek besloot verbaal achter de Nederlander te gaan staan, maar de verstijfde Van de Zandschulp sloeg vervolgens twee dubbele fouten. Niet veel later was de zege voor Zwitserland een feit. Riedi vierde de zege met zijn teamleden en enkele tientallen meegereisde fans uit Zwitserland.

Eerder op de dag wist de Nederlandse kopman Tallon Griekspoor wel te winnen. In twee tiebreaks was hij te sterk voor Marc-Andrea Hüsler.

Zaterdag staat er eerst een dubbelspel op het programma. Daarna neemt Griekspoor het op tegen Riedi en mocht het dan 2-2 staan, dan wordt de confrontatie afgesloten met Van de Zandschulp tegen Hüsler.

De inzet van de ontmoeting in Martiniplaza is een ticket voor de groepsfase van de Daviscup Finals. Vorig jaar wist Nederland de knock-outfase in Málaga te halen.

Meer uit Sport

Mekies volgt Horner op als teambaas bij F1-renstal Red Bull

MILTON KEYNES (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull heeft Christian Horner per direct weggestuurd. Laurent Mekies, die teambaas was bij zusterteam Racing Bulls, volgt Horner op, zo maakte zijn oude team bekend.

1 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Engelsman Cameron Norrie in drie sets: 6-2 6-3 6-3. De titelverdediger speelt in de halve eindstrijd tegen de Amerikaan Taylor Fritz, die de Rus Karen Chatsjanov versloeg.

16 uur geleden
Bondscoach Jonker wil gebruikmaken van minder gevoel bij Engelsen

ZURICH (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker probeert woensdag gebruik te maken van het volgens hem mindere gevoel bij tegenstander Engeland. De titelverdediger verloor het eerste duel met 2-1 van Frankrijk.

17 uur geleden
Amerikaanse tennisster Anisimova naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Amanda Anisimova staat in de halve finale van Wimbledon. Daarin treft ze Aryna Sabalenka uit Belarus, die de Duitse Laura Siegemund uitschakelde. De Amerikaanse Anisimova versloeg de Russische Anastasia Pavljoetsjenkova in de kwartfinale van het Londense grandslamtoernooi op Court 1 in twee sets: 6-1 7-6 (9).

17 uur geleden
Sabalenka na thriller tegen Siegemund in halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer de halve finales op Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om af te rekenen met de 37-jarige Duitse verrassing Laura Siegemund: 4-6 6-2 6-4.

19 uur geleden
Pogacar wint vierde etappe, Van der Poel behoudt gele trui

ROUEN (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de vierde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Amiens naar Rouen over 174 kilometer. In de finale lagen enkele hellingen. De drievoudige Tourwinnaar van UAE Team Emirates won de sprint van een select groepje voor Mathieu van der Poel en de Deen Jonas Vingegaard.

19 uur geleden
Tennisser Fritz voor de eerste keer naar halve finales Wimbledon

LONDEN (ANP) - Taylor Fritz heeft voor het eerst de halve finales van Wimbledon bereikt. De als vijfde geplaatste Amerikaan was in vier sets te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov: 6-3 6-4 1-6 7-6 (4).

19 uur geleden