Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp verliest en Zwitsers komen op 1-1 in Daviscup

Van de Zandschulp verliest en Zwitsers komen op 1-1 in Daviscup

GRONINGEN (ANP) - Het is tennisser Botic van de Zandschulp niet gelukt de stand op 2-0 te brengen in de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland. De nummer 2 van Nederland moest in Groningen met 6-4 7-6 (3) zijn meerdere erkennen in de Zwitser Leandro Riedi.

De 22-jarige Riedi is de nummer 175 van de wereld. Hij won in januari al twee challengertoernooien, de categorie onder de ATP-toernooien. Van de Zandschulp staat ruim honderd plaatsen hoger op de ranglijst: 63e.

Riedi maakte het na een uur en 41 minuten af op zijn eerste wedstrijdpunt. Hij besloot het duel met een harde return na een eerste service van Van de Zandschulp, die vervolgens teleurgesteld afdroop.

In de beginfase ging het duel tot 4-3 voor Riedi gelijk op, waarna de Zwitser voor het eerst een break wist te forceren. De Nederlander maakte die break direct ongedaan, maar leverde daarna opnieuw zijn servicegame in. Hij besloot de set met een wilde forehand.

In de tweede set plaatste Van de Zandschulp (28) bij 2-2 de eerste break met een backhand langs de lijn, waarmee hij het publiek enthousiast maakte. Bij 4-3 kwam hij op eigen service met 0-40 achter. Hij wist de eerste twee breakpoints nog weg te werken, maar Riedi benutte zijn derde breakpoint.

Het draaide uiteindelijk uit op een tiebreak en daarin nam Riedi, duidelijk met zelfvertrouwen spelend, een kleine voorsprong: 3-2. Het publiek besloot verbaal achter de Nederlander te gaan staan, maar de verstijfde Van de Zandschulp sloeg vervolgens twee dubbele fouten. Niet veel later was de zege voor Zwitserland een feit. Riedi vierde de zege met zijn teamleden en enkele tientallen meegereisde fans uit Zwitserland.

Eerder op de dag wist de Nederlandse kopman Tallon Griekspoor wel te winnen. In twee tiebreaks was hij te sterk voor Marc-Andrea Hüsler.

Zaterdag staat er eerst een dubbelspel op het programma. Daarna neemt Griekspoor het op tegen Riedi en mocht het dan 2-2 staan, dan wordt de confrontatie afgesloten met Van de Zandschulp tegen Hüsler.

De inzet van de ontmoeting in Martiniplaza is een ticket voor de groepsfase van de Daviscup Finals. Vorig jaar wist Nederland de knock-outfase in Málaga te halen.

Meer uit Sport

Verstappen vindt dat hij in Las Vegas 'niets te verliezen heeft'

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.

9 uur geleden
Wielrenster Wiebes boos maar ongedeerd na aanrijding met auto

HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.

12 uur geleden
Federer in 2026 opgenomen in Tennis Hall of Fame

NEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.

14 uur geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon naar achtste finales op WK

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.

15 uur geleden
Basketballer James begint 23e seizoen met zege

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).

16 uur geleden
Boermans/De Groot uitgeschakeld op WK beachvolleybal

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.

17 uur geleden
NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

1 dag geleden