Van de Zandschulp vecht tegen 'tennismoeheid' in eerste ATP-jaar
AMSTELVEEN (ANP) - Botic van de Zandschulp begint dinsdag fris aan de groepsfase van de Daviscup Finals in Glasgow. De kopman van de Nederlandse ploeg vecht in zijn eerste echte jaar op de ATP-tour naar eigen zeggen zo nu en dan tegen tennisvermoeidheid en was na de US Open even uitgeblust.
"Ik ga eerst een tijdje even niks doen, dat heb ik even nodig. En dan zie ik wel wanneer ik mijn racket weer oppak", zei Van de Zandschulp anderhalve week geleden na zijn nederlaag tegen de Fransman Corentin Moutet op de US Open. De nummer 22 van de wereld, die flink wat plekken gaat inleveren op de ranglijst, weet het aan een té druk schema.
"Het is mijn eerste volledige jaar op de tour en er zijn veel mooie toernooien die je wil spelen. En misschien speel je dan meer dan je eigenlijk wil spelen. Je gaat dan spelen om het spelen en dan weet je van tevoren dat je geen goed toernooi gaat afleveren", aldus Van de Zandschulp (26).
Doorbraak
"Dat had ik laatst op een bepaald moment ook in Amerika, dat ik ging trainen om maar te trainen. Het is ook je werk en je moet wel fris de baan op gaan om aan dingen te werken, niet om maar de baan op te gaan. Toen ik eerder in mijn loopbaan in Europa speelde, kon je af en toe tussendoor nog weleens naar huis. Nu is dat een stuk moeilijker. Daar moet ik volgend jaar van leren."
Een jaar geleden beleefde Van de Zandschulp zijn doorbraak door op de US Open als qualifier de kwartfinales te halen. Een jaar later keerde hij terug als geplaatste speler en iemand om serieus rekening mee te houden.
Doelstellingen
"Ik heb al mijn doelstellingen al heel snel kunnen afvinken. Het hele jaar door heb ik overal wel mijn wedstrijden gewonnen. Als ik fysiek goed ben en fris in mijn hoofd - dus dan is het noodzakelijk niet tennismoe te worden - dan kan ik een goed niveau aantikken. In sommige periodes van het seizoen moet ik dan misschien iets minder toernooien spelen."
Na onder meer een bezoekje aan Go Ahead Eagles - Feyenoord en wat ontmoetingen met familie en vrienden heeft Van de Zandschulp zin in de laatste maanden van het seizoen. "Na een paar dagen even weg van het tennis had ik echt weer zin om te tennissen. Na de US Open voelt het alsof ik het einde van dit jaar wat vrijer in kan gaan."
Kopman
Van de Zandschulp geldt volgende week in Glasgow als de kopman van Oranje, maar voor hem is iedereen gelijk. "Ik ben niet het type persoon dat anderen gaat vertellen hoe ze het moeten doen", aldus Van de Zandschulp, die het in Glasgow opneemt tegen Kazachstan, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten.
"Het is een heel pittige poule, maar ook een poule waarin veel mogelijk is. Tegen Kazachstan zijn we iets meer de favoriet, maar tegen Engeland en Amerika zijn zij dat. Maar dan hebben we wel in iedere wedstrijd die we tegen ze spelen een kans. Het is een goed gevoel dat we zo de wedstrijden in kunnen gaan."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
14 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
15 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
16 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
18 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden