Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp vecht tegen 'tennismoeheid' in eerste ATP-jaar

Van de Zandschulp vecht tegen 'tennismoeheid' in eerste ATP-jaar

AMSTELVEEN (ANP) - Botic van de Zandschulp begint dinsdag fris aan de groepsfase van de Daviscup Finals in Glasgow. De kopman van de Nederlandse ploeg vecht in zijn eerste echte jaar op de ATP-tour naar eigen zeggen zo nu en dan tegen tennisvermoeidheid en was na de US Open even uitgeblust.

"Ik ga eerst een tijdje even niks doen, dat heb ik even nodig. En dan zie ik wel wanneer ik mijn racket weer oppak", zei Van de Zandschulp anderhalve week geleden na zijn nederlaag tegen de Fransman Corentin Moutet op de US Open. De nummer 22 van de wereld, die flink wat plekken gaat inleveren op de ranglijst, weet het aan een té druk schema.

"Het is mijn eerste volledige jaar op de tour en er zijn veel mooie toernooien die je wil spelen. En misschien speel je dan meer dan je eigenlijk wil spelen. Je gaat dan spelen om het spelen en dan weet je van tevoren dat je geen goed toernooi gaat afleveren", aldus Van de Zandschulp (26).

Doorbraak

"Dat had ik laatst op een bepaald moment ook in Amerika, dat ik ging trainen om maar te trainen. Het is ook je werk en je moet wel fris de baan op gaan om aan dingen te werken, niet om maar de baan op te gaan. Toen ik eerder in mijn loopbaan in Europa speelde, kon je af en toe tussendoor nog weleens naar huis. Nu is dat een stuk moeilijker. Daar moet ik volgend jaar van leren."

Een jaar geleden beleefde Van de Zandschulp zijn doorbraak door op de US Open als qualifier de kwartfinales te halen. Een jaar later keerde hij terug als geplaatste speler en iemand om serieus rekening mee te houden.

Doelstellingen

"Ik heb al mijn doelstellingen al heel snel kunnen afvinken. Het hele jaar door heb ik overal wel mijn wedstrijden gewonnen. Als ik fysiek goed ben en fris in mijn hoofd - dus dan is het noodzakelijk niet tennismoe te worden - dan kan ik een goed niveau aantikken. In sommige periodes van het seizoen moet ik dan misschien iets minder toernooien spelen."

Na onder meer een bezoekje aan Go Ahead Eagles - Feyenoord en wat ontmoetingen met familie en vrienden heeft Van de Zandschulp zin in de laatste maanden van het seizoen. "Na een paar dagen even weg van het tennis had ik echt weer zin om te tennissen. Na de US Open voelt het alsof ik het einde van dit jaar wat vrijer in kan gaan."

Kopman

Van de Zandschulp geldt volgende week in Glasgow als de kopman van Oranje, maar voor hem is iedereen gelijk. "Ik ben niet het type persoon dat anderen gaat vertellen hoe ze het moeten doen", aldus Van de Zandschulp, die het in Glasgow opneemt tegen Kazachstan, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten.

"Het is een heel pittige poule, maar ook een poule waarin veel mogelijk is. Tegen Kazachstan zijn we iets meer de favoriet, maar tegen Engeland en Amerika zijn zij dat. Maar dan hebben we wel in iedere wedstrijd die we tegen ze spelen een kans. Het is een goed gevoel dat we zo de wedstrijden in kunnen gaan."

Meer uit Sport

Zussen Velzeboer en Van 't Wout rijden in Milaan alle afstanden

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.

46 minuten geleden
Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

2 uur geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

2 uur geleden
Alcaraz na marathonpartij naar eerste finale op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.

4 uur geleden
Gadecki en Peers verdedigen titel op Australian Open met succes

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.

6 uur geleden
Politie Curaçao doorzoekt huis van honkbalinternational Schoop

WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.

21 uur geleden
Sabalenka woest om verlies punt na 'hinderlijk kreunen'

MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).

1 dag geleden