Van de Zandschulp uitgeschakeld in tweede ronde US Open
NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van de US Open uitgeschakeld. De beste tennisser van Nederland verloor in vier sets van de Fransman Corentin Moutet, de nummer 112 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 6-2 6-4.
Na 2 uur en 59 minuten maakte Moutet het af op zijn tweede wedstrijdpunt. Hij passeerde Van de Zandschulp, die het eerste matchpoint nog had weggewerkt met een service-volley-actie. Kort voor het tweede wedstrijdpunt had de Nederlander uit frustratie nog hard zijn racket tegen het hardcourt gesmeten.
Wisselvallig
Van de Zandschulp speelde bijzonder wisselvallig op baan 8 van Flushing Meadows. Hij sloeg liefst 58 onnodige fouten en ook zijn service liep niet, met tien dubbele fouten tot gevolg. Vooral op zijn tweede service was de Nederlander kwetsbaar en hij won slechts 35 procent van de punten wanneer hij een tweede opslag nodig had.
Na de verloren eerste set werd Van de Zandschulp behandeld wegens rugproblemen en hij ging in de tweede set een stuk beter spelen. Al na 25 minuten had hij de eenzijdige tweede set naar zich toe getrokken. De derde set begon met een bijzonder lange game, die uiteindelijk naar Moutet ging. Met een lovegame leverde de Nederlander bij 2-1 zijn service in, waarna Moutet uitliep.
In de vierde set begon Van de Zandschulp met een break, maar die leverde hij direct weer in. Hij wist niet nogmaals de servicegame van de de taaie, linkshandige Moutet (23) te winnen en na opnieuw een slordige game op 5-4 was het over voor de Nederlandse hoop.
Kwartfinale in 2021
De 26-jarige Van de Zandschulp haalde vorig jaar nog de kwartfinales op de US Open. Hij was als 21e geplaatst in New York. In de openingsronde had de nummer 22 van de wereld nog in vijf sets gewonnen.
Van de Zandschulp, die in aanloop naar de US Open nog halvefinalist was in Winston-Salem, haalde dit jaar de derde ronde op zowel de Australian Open als Roland Garros. Op Wimbledon bereikte hij de vierde ronde.
Van Rijthoven en Brouwer
Tim van Rijthoven komt later op woensdag nog in actie in de tweede ronde, Gijs Brouwer speelt donderdag zijn tweederondepartij.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Hetty van de Wouw heeft op de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Shanghai haar titel op de kilometer tijdrit moeten afstaan. De renster uit Kaatsheuvel reed op de Chinese piste naar het zilver in 1.05,223.
43 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen ligt vooralsnog op koers voor zijn 23e wereldtitel bij het baanwielrennen. De vijfvoudig olympisch kampioen plaatste zich op de wereldkampioenschappen in Shanghai (China) voor de kwartfinales door de Japanner Shinji Nakano te verslaan. De kwartfinales zijn later zaterdag, de halve finales en finale staan voor zondag op het programma.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Lorena Wiebes gaat zaterdag niet van start in de koppelkoers bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Shanghai (China). De Nederlandse renster heeft te veel last van de valpartij op het omnium op vrijdag. Nienke Veenhoven is haar vervanger en zij zal met Lisa van Belle het koppel vormen. Het onderdeel begint om 12.15 uur Nederlandse tijd.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) turnt in Rotterdam haar allerlaatste WK en wil daar vooral van genieten. Dat zei de olympisch balkkampioene van 2016 na de podiumtraining in sportpaleis Ahoy.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rusland doet ondanks de visumproblemen toch met een volledige ploeg mee aan de WK turnen in Rotterdam. Dat meldt het Russische persbureau TASS. Twaalf turners, zes mannen en zes vrouwen, staan inmiddels op de startlijsten voor het toernooi in Ahoy, dat zaterdag begint.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De mondiale turnbond World Gymnastics handhaaft de WK in Rotterdam als eerste olympische kwalificatiemoment voor de Spelen van Los Angeles in 2028. Het uitvoerend bestuur besprak tijdens een extra vergadering de mogelijkheid die status te schrappen vanwege de visumproblemen van de Russen, maar besloot daar na een stemming van af te zien. Dat meldde secretaris-generaal Nicolas Buompane tijdens een persconferentie.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP) - De Hockey Pro League sluit komend seizoen af in Nederland. Kampong uit Utrecht en Den Bosch zijn tussen 15 en 27 juni 2027 de gastclubs voor de thuiswedstrijden van de Nederlandse hockeyteams. De mannen en vrouwen van Oranje treffen in die periode Argentinië, Groot-Brittannië en India.
1 dag geleden