Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp uitgeschakeld in China na duel van bijna 4 uur

Van de Zandschulp uitgeschakeld in China na duel van bijna 4 uur

SHANGHAI (ANP) - Het is tennisser Botic van de Zandschulp na een marathonpartij niet gelukt de derde ronde te bereiken van het masterstoernooi van Shanghai. De nummer 67 van de wereld moest in drie lange sets zijn meerdere erkennen in de Argentijn Tomás Martín Etcheverry, de nummer 31 van de plaatsingslijst. Het werd 7-6 (5) 3-6 7-5.

De wedstrijd op een van de bijbanen van het complex in Shanghai duurde liefst drie uur en 43 minuten. Etcheverry maakte het af op zijn vijfde wedstrijdpunt, op de service van de Nederlander. Bij 5-3 in de derde set had de Argentijn op eigen service vier matchpoints onbenut gelaten. In de spannende slotfase waren de rally's lang en namen beiden weinig risico. Etcheverry won uiteindelijk één punt meer: 129 om 128. De gedesillusioneerde Veenendaler besloot het duel met een bal in het net, waarna de Zuid-Amerikaan het uitschreeuwde van vreugde.

Voor Van de Zandschulp, die in actie kwam op zijn 29e verjaardag, was het het tweede toernooi van zijn trip naar Azië. Vorige week kwam hij in Tokio, als qualifier, niet door de openingsronde. Van de Zandschulp gaat zich nu voorbereiden op het Europese indoorseizoen. Half oktober komt hij in actie in Antwerpen.

Tallon Griekspoor doet nog mee in Shanghai. De beste tennisser van Nederland speelt in de tweede ronde tegen de Australiër Jordan Thompson.

Meer uit Sport

Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

28 minuten geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

1 uur geleden
Basketballer Wembanyama brengt Spurs langszij in play-offs NBA

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.

2 uur geleden
Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

11 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

11 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

11 uur geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

14 uur geleden