Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp uitgeschakeld in China na duel van bijna 4 uur

Van de Zandschulp uitgeschakeld in China na duel van bijna 4 uur

SHANGHAI (ANP) - Het is tennisser Botic van de Zandschulp na een marathonpartij niet gelukt de derde ronde te bereiken van het masterstoernooi van Shanghai. De nummer 67 van de wereld moest in drie lange sets zijn meerdere erkennen in de Argentijn Tomás Martín Etcheverry, de nummer 31 van de plaatsingslijst. Het werd 7-6 (5) 3-6 7-5.

De wedstrijd op een van de bijbanen van het complex in Shanghai duurde liefst drie uur en 43 minuten. Etcheverry maakte het af op zijn vijfde wedstrijdpunt, op de service van de Nederlander. Bij 5-3 in de derde set had de Argentijn op eigen service vier matchpoints onbenut gelaten. In de spannende slotfase waren de rally's lang en namen beiden weinig risico. Etcheverry won uiteindelijk één punt meer: 129 om 128. De gedesillusioneerde Veenendaler besloot het duel met een bal in het net, waarna de Zuid-Amerikaan het uitschreeuwde van vreugde.

Voor Van de Zandschulp, die in actie kwam op zijn 29e verjaardag, was het het tweede toernooi van zijn trip naar Azië. Vorige week kwam hij in Tokio, als qualifier, niet door de openingsronde. Van de Zandschulp gaat zich nu voorbereiden op het Europese indoorseizoen. Half oktober komt hij in actie in Antwerpen.

Tallon Griekspoor doet nog mee in Shanghai. De beste tennisser van Nederland speelt in de tweede ronde tegen de Australiër Jordan Thompson.

Meer uit Sport

EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

2 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

3 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

6 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

20 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden