Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp tweede Nederlander in derde ronde Wimbledon

Van de Zandschulp tweede Nederlander in derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich in navolging van Tim van Rijthoven ook verzekerd van een plek in de derde ronde van Wimbledon. De beste tennisser van Nederland was met 3-6 6-1 6-4 6-4 te sterk voor de Fin Emil Ruusuvuori, de nummer 49 van de wereld.

Van de Zandschulp maakte het na 2 uur en 23 minuten af met een lovegame, die hij besloot met een goede service. De Nederlander nam zodoende revanche voor zijn nederlaag van eerder deze maand in de openingsronde van het grastoernooi van Rosmalen.

Waar Van de Zandschulp in eigen land moeizaam aan het grasseizoen begon, is zijn spel gedurende het seizoen flink verbeterd. Onlangs haalde hij al de halve finales op het voorbereidingstoernooi van Queen's.

Moeizame start

De Nederlander begon wel moeizaam aan het duel op baan 18 en verloor de eerste vijf punten. Hij stond al snel een break achter en wist die niet ongedaan te maken. In de tweede set kantelde de wedstrijd en kwam Van de Zandschulp snel met 5-0 voor. Hij stond in het restant geen servicegame meer af. Wanneer de Nederlander onder druk stond in zijn eigen servicegames kwam hij met sterke services of goede passeerslagen.

Voor de 26-jarige Van de Zandschulp, als 21e geplaatst in Londen en de mondiale nummer 25, is het de eerste keer dat hij de derde ronde weet te bereiken op Wimbledon. Vorig jaar verloor hij in de tweede ronde van Matteo Berrettini uit Italië, die uiteindelijk de finale haalde.

Zaterdag neemt Van de Zandschulp het bij de laatste 32 op tegen Richard Gasquet uit Frankrijk, die de Amerikaan Mackenzie McDonald versloeg. In de vierde ronde wacht mogelijk een duel met 22-voudig grandslamkampioen Rafael Nadal.

Tweede ronde

Woensdag bereikte debutant Van Rijthoven al de derde ronde op Wimbledon. Tallon Griekspoor verloor in de tweede ronde van Carlos Alcaraz. Het was voor het eerst in twintig jaar dat drie Nederlandse mannen de tweede ronde haalden op het prestigieuze tennistoernooi.

Op Wimbledon zijn dit jaar geen punten voor de wereldranglijst te verdienen. Dat besluit hebben tennisbonden ATP en WTA genomen als reactie op de beslissing van Wimbledon om de Russische en Belarussische tennissers te weren.

Meer uit Sport

Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

10 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

11 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

12 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

13 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

13 uur geleden
Groenewoud is trots op zilver na mislukte start WK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.

13 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor EK met zege op Zwitserland

ALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.

14 uur geleden