Van de Zandschulp treft nummer 4 van de wereld in Miami
MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp gaat het in de derde ronde van het masterstoernooi in Miami opnemen tegen de als derde geplaatste Casper Ruud. De 24-jarige Noor, nummer 4 van de wereld, versloeg Ilja Ivasjka uit Belarus in twee sets: 6-2 6-3. Van de Zandschulp rekende vrijdag af met de Australiër Alexei Popyrin: 4-6 7-6 (4) 6-2.
Van de Zandschulp is als 26e geplaatst in Florida en had net als alle andere geplaatste spelers een 'bye' in de openingsronde. De nummer 32 van de wereldranglijst heeft een positieve balans tegen Ruud. Van de Zandschulp won twee van de drie voorgaande ontmoetingen met de Noor, in 2021 op de US Open en vorig jaar in München. Op het masterstoernooi van Rome was Ruud vorig jaar te sterk.
De Noor is vooralsnog bezig aan een matig seizoen. Hij wist nog op geen enkel toernooi twee partijen achter elkaar te winnen. In Indian Wells bleef Ruud steken in de derde ronde.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.
6 uur geledenPOLIGNY (ANP) - Puck Pieterse heeft maandag in de derde etappe van de Tour de France Femmes de bergtrui veroverd. De 24-jarige renster van Fenix - Premier Tech verzamelde voldoende punten in de rit van Genève naar Poligny om de bolletjestrui over te nemen van de Française Océane Mahé.
8 uur geledenPOLIGNY (ANP) - De Noorse Sigrid Ytterhus Haugset heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en neemt de gele trui over van Lorena Wiebes. De 27-jarige renster van Uno-X Mobility kwam in het Franse Poligny alleen over de streep. De Belgische Lotte Kopecky volgde op de tweede plaats. Marianne Vos won de sprint van het peloton en eindigde als derde.
8 uur geledenKOSZALIN (ANP/Belga) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft de openingsetappe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De renner van Lidl-Trek bleef in een massasprint de Fransman Paul Magnier (Soudal Quick-Step) en de Brit Noah Hobbs (EF Education-EasyPost) voor.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.
12 uur geledenLAMONE (ANP) - Tadej Pogačar staat op 22 augustus aan de start van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates bekendgemaakt op X. Indien de 27-jarige Sloveense wielrenner de Ronde van Spanje wint, dan heeft hij alle grote ronden op zijn naam geschreven.
15 uur geleden