Van de Zandschulp treft dertienvoudig kampioen Nadal in Parijs
PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp neemt het in de derde ronde van Roland Garros op tegen dertienvoudig kampioen Rafael Nadal. Het tennisduel wordt gespeeld op het Court Suzanne Lenglen.
De wedstrijd tussen Van de Zandschulp en Nadal is de derde partij in het tweede stadion van Roland Garros. Eerst worden er op Court Suzanne Lenglen twee duels uit het vrouwentoernooi gespeeld. De eerste wedstrijd begint om 11.00 uur.
Van de Zandschulp (26), opgeklommen naar plek 29 op de wereldranglijst, staat voor het eerst in de derde ronde in Parijs. Begin dit jaar reikte hij ook tot de laatste 32 op de Australian Open en vorig jaar haalde hij op de US Open zelfs de laatste acht.
De 35-jarige Nadal mikt in Parijs op zijn 22e grandslamtitel. Hij heeft één major meer gewonnen dan Roger Federer en Novak Djokovic.
De laatste keer dat een Nederlander tegen Nadal, Federer of Djokovic speelde, was op de US Open van vorig jaar. Tallon Griekspoor verloor in de tweede ronde in drie sets van Djokovic.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
4 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
13 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geleden