
Van de Zandschulp tevreden over 2,5 set tegen 'wilde' Shapovalov
NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp keek met een overwegend positief gevoel terug op zijn eersterondepartij op de US Open. Hij had slechts drie sets nodig om zich te ontdoen van de Canadees Denis Shapovalov, de voormalig nummer 10 van de wereld.
"Ik vond dat ik tweeënhalve set goed en geconcentreerd speelde. Ik retourneerde en serveerde goed, wat hem een beetje leek te verrassen. En mentaal was ik heel erg goed, ik bleef steeds rustig", zei de nummer 74 van de wereld voor de camera van de NOS na zijn 6-4 7-5 6-4-zege.
"De derde set was een beetje apart, want hij leek er een beetje klaar mee. Hij was een beetje wild in de rally's en ik werd iets te passief. Voor mijn gevoel gooide hij er een beetje met de pet naar, maar ik liet hem toch weer terug in de wedstrijd komen. Dat is het enige smetje op de wedstrijd."
Van de Zandschulp (28) neemt het nu op tegen Carlos Alcaraz, de nummer 3 van de wereld. "Dat wordt een gave wedstrijd, want hij is een van de beste spelers ter wereld. Hij kan alles met een tennisbal. Je weet niet wat je kunt verwachten, in positieve zin. Ik zal vanuit mezelf moeten spelen. Het is leuk om tegen hem te spelen, want hij varieert veel en dat is waar ik zelf ook van hou. Ik kijk er zeker naar uit."
Meer uit Sport
CHARANTONNAY (ANP) - Iván Romeo heeft de derde etappe van het Critérium du Dauphiné op zijn naam geschreven. De 21-jarige Spanjaard van Movistar bleef, in een rit over 207 kilometer van Brioude naar Charantonnay, een achtervolgende groep met daarin Mathieu van der Poel ruim voor. Na in zowel de eerste als tweede etappe als derde te zijn gefinisht, werd Van der Poel nu vijfde.
3 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft voor eigen fans voor het tweede jaar op rij de tweede ronde van het grastoernooi van Rosmalen bereikt. De nummer 1 van Nederland won in de eerste ronde van de Belgische qualifier Yanina Wickmayer: 6-3 0-6 6-3.
5 uur geledenVICTORIA (ANP/AFP) - De Canadese zwemster Summer McIntosh heeft ook het wereldrecord op de 200 meter wisselslag verpulverd. Tijdens nationale selectiewedstrijden voor de WK in Singapore zwom de 18-jarige drievoudig olympisch kampioene het nummer als eerste vrouw ooit onder de 2.06 (2.05,70). De Hongaarse Katinka Hosszu had het record sinds 2015 in handen met 2.06,12.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Het laatste Formule 1-weekend in Zandvoort is volgend jaar een week eerder dan de afgelopen jaren gebruikelijk was. De coureurs rijden van 21 tot en met 23 augustus de Dutch Grand Prix, in plaats van het laatste weekend van augustus. Eerder werd al bekend dat er tijdens de voorlopig laatste editie in de Noord-Hollandse kustplaats een sprintrace wordt verreden.
11 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Jessica Schilder is bij de FBK Games als tweede geëindigd bij het kogelstoten. De 26-jarige Volendamse moest in Hengelo met 20,16 meter de zege laten aan de Amerikaanse Chase Jackson. Die won met een worp van 20,62 meter. Jorinde van Klinken werd zesde met 17,58 meter.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Elvis Afrifa heeft de 100 meter gewonnen bij de FBK Games in Hengelo. De 27-jarige sprinter was de beste in 10,25 seconden. Hij troefde daarmee Benjamin Richardson uit Zuid-Afrika (10,28) en Henrik Larsson uit Zweden (10,29) af. Taymir Burnet werd zevende in 10,37.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver is bij de FBK Games in Hengelo met 23,40 seconden als vierde geëindigd op de 200 meter. De 26-jarige atlete was daarmee de tweede Nederlandse. Minke Bisschops werd derde met 23,14. De zege ging naar Anavia Battle uit de Verenigde Staten in 22,75.
1 dag geleden