Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp tegen favoriet Alcaraz in Rotterdam

Van de Zandschulp tegen favoriet Alcaraz in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Spaanse toptennisser Carlos Alcaraz neemt het in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam op tegen de Nederlandse troef Botic van de Zandschulp. Tallon Griekspoor stuit op de Italiaan Matteo Berrettini. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

Alcaraz is als nummer 3 van de wereld als eerste geplaatst in Rotterdam. De Spanjaard, viervoudig grandslamwinnaar, kreeg die positie na de afmelding van de Italiaan Jannik Sinner. De winnaar van vorig jaar besloot na zijn zege in de Australian Open rust te nemen. Van de Zandschulp is toegelaten tot het hoofdtoernooi dankzij een wildcard. Hij stuntte vorig jaar op de US Open door Alcaraz in de tweede ronde te verslaan.

Griekspoor is de hoogst geplaatste Nederlander op de wereldranglijst. Hij staat 46e. Zijn tegenstander Berrettini is de nummer 33 van de wereld. De twee speelden nog niet eerder tegen elkaar.

De als tweede geplaatste Rus Daniil Medvedev, de winnaar van het ABN AMRO Open in 2023, speelt in de eerste ronde tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka, winnaar van het toernooi in 2015. De Australiër Alex de Minaur, als derde ingeschaald, treft de Belg David Goffin.

Meer uit Sport

Botic van de Zandschulp uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.

6 minuten geleden
Burnet zesde in finale 60 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.

5 uur geleden
Sprinter Burnet verrast met finaleplek op 60 meter bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.

6 uur geleden
Klaver stormt naar finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.

7 uur geleden
Domper voor kogelstootster Schilder: geen medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.

7 uur geleden
Chapple rent naar finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.

7 uur geleden
Wielrenster Vos ontbreekt in Milaan-Sanremo

MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.

9 uur geleden