Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp tegen favoriet Alcaraz in Rotterdam

Van de Zandschulp tegen favoriet Alcaraz in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Spaanse toptennisser Carlos Alcaraz neemt het in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam op tegen de Nederlandse troef Botic van de Zandschulp. Tallon Griekspoor stuit op de Italiaan Matteo Berrettini. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

Alcaraz is als nummer 3 van de wereld als eerste geplaatst in Rotterdam. De Spanjaard, viervoudig grandslamwinnaar, kreeg die positie na de afmelding van de Italiaan Jannik Sinner. De winnaar van vorig jaar besloot na zijn zege in de Australian Open rust te nemen. Van de Zandschulp is toegelaten tot het hoofdtoernooi dankzij een wildcard. Hij stuntte vorig jaar op de US Open door Alcaraz in de tweede ronde te verslaan.

Griekspoor is de hoogst geplaatste Nederlander op de wereldranglijst. Hij staat 46e. Zijn tegenstander Berrettini is de nummer 33 van de wereld. De twee speelden nog niet eerder tegen elkaar.

De als tweede geplaatste Rus Daniil Medvedev, de winnaar van het ABN AMRO Open in 2023, speelt in de eerste ronde tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka, winnaar van het toernooi in 2015. De Australiër Alex de Minaur, als derde ingeschaald, treft de Belg David Goffin.

Meer uit Sport

EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

4 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

4 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

8 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

21 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

1 dag geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden