Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp tegen favoriet Alcaraz in Rotterdam

Van de Zandschulp tegen favoriet Alcaraz in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Spaanse toptennisser Carlos Alcaraz neemt het in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam op tegen de Nederlandse troef Botic van de Zandschulp. Tallon Griekspoor stuit op de Italiaan Matteo Berrettini. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

Alcaraz is als nummer 3 van de wereld als eerste geplaatst in Rotterdam. De Spanjaard, viervoudig grandslamwinnaar, kreeg die positie na de afmelding van de Italiaan Jannik Sinner. De winnaar van vorig jaar besloot na zijn zege in de Australian Open rust te nemen. Van de Zandschulp is toegelaten tot het hoofdtoernooi dankzij een wildcard. Hij stuntte vorig jaar op de US Open door Alcaraz in de tweede ronde te verslaan.

Griekspoor is de hoogst geplaatste Nederlander op de wereldranglijst. Hij staat 46e. Zijn tegenstander Berrettini is de nummer 33 van de wereld. De twee speelden nog niet eerder tegen elkaar.

De als tweede geplaatste Rus Daniil Medvedev, de winnaar van het ABN AMRO Open in 2023, speelt in de eerste ronde tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka, winnaar van het toernooi in 2015. De Australiër Alex de Minaur, als derde ingeschaald, treft de Belg David Goffin.

Meer uit Sport

Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

1 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

2 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

2 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

3 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

4 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

6 uur geleden
Griekspoor niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.

10 uur geleden