Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp tegen favoriet Alcaraz in Rotterdam

Van de Zandschulp tegen favoriet Alcaraz in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Spaanse toptennisser Carlos Alcaraz neemt het in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam op tegen de Nederlandse troef Botic van de Zandschulp. Tallon Griekspoor stuit op de Italiaan Matteo Berrettini. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

Alcaraz is als nummer 3 van de wereld als eerste geplaatst in Rotterdam. De Spanjaard, viervoudig grandslamwinnaar, kreeg die positie na de afmelding van de Italiaan Jannik Sinner. De winnaar van vorig jaar besloot na zijn zege in de Australian Open rust te nemen. Van de Zandschulp is toegelaten tot het hoofdtoernooi dankzij een wildcard. Hij stuntte vorig jaar op de US Open door Alcaraz in de tweede ronde te verslaan.

Griekspoor is de hoogst geplaatste Nederlander op de wereldranglijst. Hij staat 46e. Zijn tegenstander Berrettini is de nummer 33 van de wereld. De twee speelden nog niet eerder tegen elkaar.

De als tweede geplaatste Rus Daniil Medvedev, de winnaar van het ABN AMRO Open in 2023, speelt in de eerste ronde tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka, winnaar van het toernooi in 2015. De Australiƫr Alex de Minaur, als derde ingeschaald, treft de Belg David Goffin.

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

5 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

6 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

8 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

9 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

10 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

11 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

11 uur geleden