Van de Zandschulp stunt tegen Roeblev en staat in halve finales
SINT-PETERSBURG (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finales bereikt van een ATP-toernooi. In Sint-Petersburg zorgde de 26-jarige Nederlander voor een daverende stunt door in de kwartfinales de als eerste geplaatste titelverdediger Andrej Roeblev te verslaan: 6-3 6-4. De 24-jarige Rus is de nummer 6 van de wereld en al zeker van deelname aan de ATP Finals.
Van de Zandschulp verraste enkele weken geleden op de US Open, door als qualifier de kwartfinales te bereiken. Daarin moest hij het afleggen tegen de Rus Daniil Medvedev, die in New York doorstoomde naar zijn eerste grandslamtitel. Dankzij zijn zegereeks op de US Open schoot Van de Zandschulp de top 100 van de wereldranglijst in. Hij staat nu op de 69e plaats.
De Gelderlander moest in Sint-Petersburg ook kwalificaties spelen om het hoofdtoernooi te halen. Van de Zandschulp won deze week op het Russische hardcourt van Yoshihito Nishioka uit Japan (6-2 6-2) en de Amerikaan Sebastian Korda (6-2 7-5). Met Roeblev trof hij vrijdag de topfavoriet.
Dubbele fout
Van de Zandschulp serveerde sterk en brak de Rus voor het eerst in de vijfde game van de eerste set. Op 5-3 leverde Roeblev met een dubbele fout opnieuw zijn servicebeurt in en daarmee de set. Van de Zandschulp werd zelf gebroken in de derde game van set twee, maar op 4-3 voor Roeblev brak hij terug. In de volgende servicebeurt van de Rus sloeg Van de Zandschulp weer toe. Hij benutte zijn tweede matchpoint en staat nu voor het eerst in de halve finales op het hoogste niveau. "Dit voelt fantastisch. Ik speelde een geweldige en slimme wedstrijd", zei de Nederlander.
In de halve finales neemt Van de Zandschulp het op tegen de Kroaat Marin Cilic, de nummer 35 van de wereld. "Hij stond vorige week in de finale in Moskou. Hij speelt geweldig, hij serveert goed en speelt heel agressief vanaf de baseline", zei Van de Zandschulp. "Het wordt een interessante partij." De andere finalist in Sint-Petersburg komt uit de partij tussen de Amerikaan Taylor Fritz en Jan-Lennard Struff uit Duitsland.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
14 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
18 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
20 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
23 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden