Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp stunt tegen Roeblev en staat in halve finales

Van de Zandschulp stunt tegen Roeblev en staat in halve finales

SINT-PETERSBURG (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finales bereikt van een ATP-toernooi. In Sint-Petersburg zorgde de 26-jarige Nederlander voor een daverende stunt door in de kwartfinales de als eerste geplaatste titelverdediger Andrej Roeblev te verslaan: 6-3 6-4. De 24-jarige Rus is de nummer 6 van de wereld en al zeker van deelname aan de ATP Finals.

Van de Zandschulp verraste enkele weken geleden op de US Open, door als qualifier de kwartfinales te bereiken. Daarin moest hij het afleggen tegen de Rus Daniil Medvedev, die in New York doorstoomde naar zijn eerste grandslamtitel. Dankzij zijn zegereeks op de US Open schoot Van de Zandschulp de top 100 van de wereldranglijst in. Hij staat nu op de 69e plaats.

De Gelderlander moest in Sint-Petersburg ook kwalificaties spelen om het hoofdtoernooi te halen. Van de Zandschulp won deze week op het Russische hardcourt van Yoshihito Nishioka uit Japan (6-2 6-2) en de Amerikaan Sebastian Korda (6-2 7-5). Met Roeblev trof hij vrijdag de topfavoriet.

Dubbele fout

Van de Zandschulp serveerde sterk en brak de Rus voor het eerst in de vijfde game van de eerste set. Op 5-3 leverde Roeblev met een dubbele fout opnieuw zijn servicebeurt in en daarmee de set. Van de Zandschulp werd zelf gebroken in de derde game van set twee, maar op 4-3 voor Roeblev brak hij terug. In de volgende servicebeurt van de Rus sloeg Van de Zandschulp weer toe. Hij benutte zijn tweede matchpoint en staat nu voor het eerst in de halve finales op het hoogste niveau. "Dit voelt fantastisch. Ik speelde een geweldige en slimme wedstrijd", zei de Nederlander.

In de halve finales neemt Van de Zandschulp het op tegen de Kroaat Marin Cilic, de nummer 35 van de wereld. "Hij stond vorige week in de finale in Moskou. Hij speelt geweldig, hij serveert goed en speelt heel agressief vanaf de baseline", zei Van de Zandschulp. "Het wordt een interessante partij." De andere finalist in Sint-Petersburg komt uit de partij tussen de Amerikaan Taylor Fritz en Jan-Lennard Struff uit Duitsland.

Meer uit Sport

Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

2 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

3 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

22 uur geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

22 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

1 dag geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

1 dag geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

1 dag geleden