Van de Zandschulp stunt tegen Roeblev en staat in halve finales
SINT-PETERSBURG (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finales bereikt van een ATP-toernooi. In Sint-Petersburg zorgde de 26-jarige Nederlander voor een daverende stunt door in de kwartfinales de als eerste geplaatste titelverdediger Andrej Roeblev te verslaan: 6-3 6-4. De 24-jarige Rus is de nummer 6 van de wereld en al zeker van deelname aan de ATP Finals.
Van de Zandschulp verraste enkele weken geleden op de US Open, door als qualifier de kwartfinales te bereiken. Daarin moest hij het afleggen tegen de Rus Daniil Medvedev, die in New York doorstoomde naar zijn eerste grandslamtitel. Dankzij zijn zegereeks op de US Open schoot Van de Zandschulp de top 100 van de wereldranglijst in. Hij staat nu op de 69e plaats.
De Gelderlander moest in Sint-Petersburg ook kwalificaties spelen om het hoofdtoernooi te halen. Van de Zandschulp won deze week op het Russische hardcourt van Yoshihito Nishioka uit Japan (6-2 6-2) en de Amerikaan Sebastian Korda (6-2 7-5). Met Roeblev trof hij vrijdag de topfavoriet.
Dubbele fout
Van de Zandschulp serveerde sterk en brak de Rus voor het eerst in de vijfde game van de eerste set. Op 5-3 leverde Roeblev met een dubbele fout opnieuw zijn servicebeurt in en daarmee de set. Van de Zandschulp werd zelf gebroken in de derde game van set twee, maar op 4-3 voor Roeblev brak hij terug. In de volgende servicebeurt van de Rus sloeg Van de Zandschulp weer toe. Hij benutte zijn tweede matchpoint en staat nu voor het eerst in de halve finales op het hoogste niveau. "Dit voelt fantastisch. Ik speelde een geweldige en slimme wedstrijd", zei de Nederlander.
In de halve finales neemt Van de Zandschulp het op tegen de Kroaat Marin Cilic, de nummer 35 van de wereld. "Hij stond vorige week in de finale in Moskou. Hij speelt geweldig, hij serveert goed en speelt heel agressief vanaf de baseline", zei Van de Zandschulp. "Het wordt een interessante partij." De andere finalist in Sint-Petersburg komt uit de partij tussen de Amerikaan Taylor Fritz en Jan-Lennard Struff uit Duitsland.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Lausanne het Nederlands record op de 800 meter verbeterd. De 26-jarige Nederlandse atlete kwam tot een tijd van 1.55,41.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Frédérique Matla is blij dat ze van waarde kan zijn voor het Nederlands team. De 29-jarige hockeyster zorgde uit een strafcorner voor de 2-0 tegen India, waarmee Oranje op het WK met nog een groepswedstrijd te gaan al een plek in de halve finale heeft zekergesteld. "Het is lekker dat je je beste bal kan pushen, als je de kans krijgt. Dat is fijn voor mezelf en voor het team. Maar ik juich harder voor anderen dan voor mezelf."
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijd uit de Diamond League in Lausanne als tweede geëindigd op de 100 meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam in Zwitserland tot een tijd van 12,42 seconden. Dat was net boven haar beste tijd van dit seizoen van 12,41. De zege ging naar de Amerikaanse Masai Russell in 12,27.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren is tevreden dat zijn hockeysters met nog één groepswedstrijd te gaan al de halve finales van het WK hebben behaald. "We hebben deze wedstrijd benaderd als een kwartfinale en winnen betekende de halve finale, dus we moesten gewoon winnen", zei hij over de zege van Oranje op India.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben op het wereldkampioenschap in eigen land de halve finale bereikt. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren boekte in het Wagener Stadion in Amstelveen de vierde overwinning door in de winnaarspoule India met 2-0 te verslaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Julian Alaphilippe stopt per direct met wielrennen. De 34-jarige Fransman stond nog tot eind volgend jaar onder contract bij de Zwitserse ploeg Tudor, maar neemt voortijdig afscheid als prof.
3 uur geledenLES GETS (ANP) - Mathieu van der Poel is met een tiende plaats in de korte race van de wereldbeker in het Franse Les Gets teruggekeerd op de mountainbike. De winnaar van de laatste etappe van de Tour de France startte vanaf de 41e positie en gaf uiteindelijk 36 seconden toe op de winnende Fransman Adrien Boichis.
4 uur geleden