Van de Zandschulp strandt in tweede ronde masterstoernooi Rome
ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome uitgeschakeld. De 28-jarige tennisser verloor ondanks een ruime voorsprong in de tweede set van de als achttiende geplaatste Félix Auger-Aliassime uit Canada: 6-1 7-6 (6).
Van de Zandschulp had een lange driesetter nodig gehad om in de eerste ronde de Amerikaan Nicolas Moreno de Alboran te verslaan. Auger-Aliassime, nummer twintig van de wereldranglijst, had een week eerder nog net naast de titel van het masterstoernooi van Madrid gegrepen. Hij begon veel beter aan de partij dan de Nederlander. Vooral de opslag van Van de Zandschulp haperde in de eerste set. Hij sloeg enkele dubbele fouten en verloor twee keer zijn eigen opslagbeurt in de eerste set.
In de tweede set herpakte Van de Zandschulp zich. Hij brak de service van Auger-Aliassime bij 2-1 en twee games later nog een keer. Op eigen opslag slaagde de nummer 112 van de ATP-ranking er echter niet in om bij 5-1 een setpoint te verzilveren. De Canadees overleefde zijn inzinking, brak twee keer terug en sloeg een tweede setpoint van Van de Zandschulp weg om een tiebreak af te dwingen. Daarin kreeg Auger-Aliassime twee matchpoints en benutte zijn tweede op eigen opslag.
Tallon Griekspoor ging vrijdag in de tweede ronde onderuit tegen de Italiaan Francesco Passaro. Daardoor zijn er geen Nederlanders meer actief in het enkelspel in Rome.
Meer uit Sport
ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.
11 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.
22 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.
22 uur geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.
1 dag geleden