Van de Zandschulp stopt samenwerking met coach Lucassen
DUBAI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp en zijn coach Peter Lucassen hebben in onderling overleg besloten de samenwerking te beëindigen. Dat zegt Van de Zandschulp in een interview bij Ziggo Sport.
"Dat hebben we eigenlijk na het toernooi van Doha gedaan", zegt Van de Zandschulp over het stopzetten van de samenwerking. De nummer 1 van Nederland strandde vorige week in Doha in de tweede ronde. "Peter heeft anderhalf jaar lang elke dag voor mij klaargestaan. Daar wil ik hem heel erg voor bedanken. Maar ik denk dat het voor mij en voor hem de juiste beslissing is en dat we daar op dit moment gelukkiger van worden."
Fysiotherapeut Miguel Janssen en coach Dennis Sporrel zullen tot en met het masterstoernooi van Miami de begeleiding op zich nemen. Hoe het daarna verdergaat, weet Van de Zandschulp nog niet. "Dat is voor mij ook nog een beetje de vraag. Dennis en Miguel gaan mee naar Indian Wells en Miami. Dat is iets wat we samen nog moeten uitzoeken. Ik weet het ook nog niet, maar ik weet wel dat de komende periode geregeld is."
Van de Zandschulp plaatste zich dinsdag voor de tweede ronde van het ATP-toernooi in Dubai door de mondiale nummer 14 Karen Chatsjanov uit Rusland te verslaan. Het werd 7-5 6-2 voor Van de Zandschulp.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder kan rustig toewerken naar de finale van het kogelstoten op de EK atletiek in Birmingham. De 27-jarige wereldkampioene kwam maandagochtend in de kwalificaties al in haar eerste poging over de vereiste afstand van 18,20 meter om zich voor de finale op maandagavond te plaatsen. Ze haalde een afstand van 19,00 meter.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser won in 2018 onverwacht brons op de 60 meter horden bij de WK indooratletiek in Birmingham toen zij een aanstormend talent was. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete is acht jaar later een gevestigde naam in de wereldtop op de 100 meter horden. Een medaille op een groot toernooi in de buitenlucht ontbreekt echter nog altijd.
10 uur geleden