Van de Zandschulp stopt samenwerking met coach Lucassen
DUBAI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp en zijn coach Peter Lucassen hebben in onderling overleg besloten de samenwerking te beëindigen. Dat zegt Van de Zandschulp in een interview bij Ziggo Sport.
"Dat hebben we eigenlijk na het toernooi van Doha gedaan", zegt Van de Zandschulp over het stopzetten van de samenwerking. De nummer 1 van Nederland strandde vorige week in Doha in de tweede ronde. "Peter heeft anderhalf jaar lang elke dag voor mij klaargestaan. Daar wil ik hem heel erg voor bedanken. Maar ik denk dat het voor mij en voor hem de juiste beslissing is en dat we daar op dit moment gelukkiger van worden."
Fysiotherapeut Miguel Janssen en coach Dennis Sporrel zullen tot en met het masterstoernooi van Miami de begeleiding op zich nemen. Hoe het daarna verdergaat, weet Van de Zandschulp nog niet. "Dat is voor mij ook nog een beetje de vraag. Dennis en Miguel gaan mee naar Indian Wells en Miami. Dat is iets wat we samen nog moeten uitzoeken. Ik weet het ook nog niet, maar ik weet wel dat de komende periode geregeld is."
Van de Zandschulp plaatste zich dinsdag voor de tweede ronde van het ATP-toernooi in Dubai door de mondiale nummer 14 Karen Chatsjanov uit Rusland te verslaan. Het werd 7-5 6-2 voor Van de Zandschulp.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.
22 minuten geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.
30 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).
37 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Britse wielrenner Chris Froome heeft zijn carrière definitief beëindigd. De viervoudig winnaar van de Tour de France zat sinds eind vorig jaar zonder ploeg.
10 uur geleden