
Van de Zandschulp passeert Griekspoor op mondiale tennisranglijst
NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp mag zich weer de hoogstgeplaatste Nederlandse tennisser noemen op de wereldranglijst. De 25-jarige Van de Zandschulp, die zich afgelopen week via de kwalificaties plaatste voor het hoofdtoernooi van de US Open, staat op de maandag uitgebracht ranglijst op de 117e plaats. Tallon Griekspoor zakte van plek 110 naar 121.
Van de Zandschulp was eerder dit jaar al een tijdje de eerste Nederlander op de mondiale ranking. De 25-jarige Gelderlander bereikte maandag zijn hoogste positie ooit.
Griekspoor was de afgelopen weken dicht bij een plek in de top 100. Hij stond in juli even op plek 105, maar zakte daarna weer wat weg. Griekspoor werd op basis van zijn plek op de wereldranglijst wel rechtstreeks toegelaten tot de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar in New York. Hij neemt het dinsdag in de eerste ronde op tegen de Duitser Jan-Lennard Struff. Van de Zandschulp treft op de openingsdag de Spanjaard Carlos Taberner.
Griekspoor versloeg Van de Zandschulp ruim een maand geleden in Amersfoort in de finale van de Dutch Open, een challengertoernooi.
Meer uit Sport
SITTARD (ANP) - De derde etappe van de Tour of Holland is voortijdig beëindigd nadat een tegemoetkomende auto stoptekens had genegeerd. Als gevolg daarvan weigerden de renners verder te koersen. De organisatie heeft daarop besloten de wens van renners en teamleiders te respecteren.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Billie Jean King Cup-captain Elise Tamaëla heeft Suzan Lamens, Arantxa Rus, Anouk Koevermans en Demi Schuurs geselecteerd voor de play-offs in het landentennis tegen India en Slovenië. Die worden van 14 tot en met 16 november gespeeld in het Indiase Bengaluru. Dat heeft de tennisbond bekendgemaakt.
15 uur geledenOSAKA (ANP) - Naomi Osaka heeft zich afgemeld voor de kwartfinale van het toernooi in Osaka. De Japanse is onvoldoende hersteld van een beenblessure die ze opliep in haar wedstrijd in de achtste finale tegen Suzan Lamens.
17 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tweevoudig wereldkampioen Fernando Alonso ziet Max Verstappen nog steeds als kanshebber voor de wereldtitel in de Formule 1. "Hij is een ongelooflijke coureur", zei de Spanjaard op de persdag van de Grote Prijs van de Verenigde Staten. "Misschien wel een van de beste in de geschiedenis van onze sport. Hij strijdt tegen superieure auto's van McLaren. Maar als het op de laatste race aankomt, dan is hij de man om op te letten."
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De handbalsters zijn de kwalificatie voor het EK van 2026 begonnen met een ruime zege op Italië. In De Maaspoort in Den Bosch won de ploeg van bondscoach Henrik Signell met 42-19.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van de zeer lucratieve Six Kings Slam bereikt. De Spanjaard was donderdag in de halve eindstrijd in twee sets te sterk voor de Amerikaan Taylor Fritz, van wie hij onlangs nog verloor bij de Laver Cup: 6-4 6-2. De andere halve finale gaat tussen Jannik Sinner en Novak Djokovic. De finale staat zaterdag in Riyad op het programma.
1 dag geledenETTEN-LEUR (ANP) - De Brit Ethan Hayter heeft in Etten-Leur de tijdrit van de Tour of Holland gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step, die dinsdag ook al de proloog op zijn naam had geschreven, pakte ook weer de leiding in het algemeen klassement. De Zweed Jakob Söderqvist kwam in Etten-Leur op ruim 3 seconden als tweede over de streep in het Noord-Brabantse dorp.
1 dag geleden