Van de Zandschulp overtuigend naar tweede ronde Australian Open
N i e u w bericht, meer informatie in 7e alinea
MELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich op overtuigende wijze verzekerd van een plek in de tweede ronde van de Australian Open. De beste tennisser van Nederland, de nummer 57 van de wereld, was de Duitser Jan-Lennard Struff in drie sets de baas: 6-4 6-3 6-2. Struff (31) staat vijf plekken hoger op de wereldranglijst.
Van de Zandschulp begon op de winderige baan 17 nog wat weifelend aan het duel met de Duitser, die pas één keer een wedstrijd wist te winnen in Melbourne. Hij kwam met 4-2 achter, maar won vervolgens vier games op een rij. Struff besloot de set, waarin beiden nog wat zoekende waren, met een dubbele fout.
In de tweede set kwam Van de Zandschulp beter in de wedstrijd, terwijl Struff steeds meer fouten ging maken. Het werd 4-1 voor de Nederlander, die na winst van de eerste set geen moment meer in de problemen kwam en opvallend eenvoudig wegliep bij de wat gelaten Struff.
Illustratief voor het duel was misschien wel de wijze waarop Van de Zandschulp in de derde set op een 3-2-voorsprong, met een break, kwam. Na een sterk opgebouwd punt had Struff de bal voor het wegsmashen, maar de wind maakte het hem moeilijk. Van de Zandschulp wist de smash nog terug te halen en plaatste de beslissende break. In de laatste games was het verzet gebroken en Van de Zandschulp maakte het af met een lovegame, na een reeks missers van Struff. De derde set duurde slechts 32 minuten en de hele partij een uur en 49 minuten.
Van de Zandschulp benutte de helft van zijn breakpoints: vijf van de tien. Hij stond de Duitser slechts één break toe en sloeg acht aces.
Voor de 26-jarige Van de Zandschulp was het zijn eerste wedstrijd op een grand slam sinds zijn memorabele reeks op de US Open, in september van vorig jaar. Hij beleefde in New York zijn doorbraak door de kwartfinales te halen.
In de tweede ronde neemt Van de Zandschulp het op tegen de Fransman Richard Gasquet, die zijn landgenoot Ugo Humbert met 3-6 7-6 (4) 7-6 (3) 6-3 versloeg. Gasquet is de nummer 81 van de wereld, Humbert was als 29e geplaatst. Vorig jaar bleef Van de Zandschulp bij zijn debuut nog steken in de openingsronde.
Maandag bereikte Tallon Griekspoor al de tweede ronde van de Australian Open. Hij liet de Italiaan Fabio Fognini kansloos.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich net als vorig jaar geplaatst voor de finale van de Australian Open. De 23-jarige nummer 1 van de wereld was in drie sets 7-6 (2) 6-2 6-2 te sterk voor zijn één jaar jongere Amerikaanse tegenstander Ben Shelton. Sinner treft zondag Alexander Zverev in de Rod Laver Arena. De 27-jarige Duitser, die na een opgave van Novak Djokovic voor het eerst in Melbourne de eindstrijd haalde, is de huidige nummer 2 van de wereld.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft in de NBA een belangrijk aandeel gehad in de zege van Golden State Warriors op de Chicago Bulls. De 24-jarige Nederlander nam 20 punten voor zijn rekening. Golden State Warriors won met 131-106.
11 uur geledenVICTOR HARBOR (ANP/BELGA) - Bryan Coquard heeft de vierde etappe in de Tour Down Under op zijn naam geschreven. De Franse wielrenner van Cofidis was in finishplaats Victor Harbor de snelste in de sprint van een uitgedund peloton. De Duitser Phil Bauhaus werd tweede, voor de Ecuadoraan Jhonatan Narváez. Voor Coquard was het zijn tweede zege ooit in de Tour Down Under.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Novak Djokovic was vrijdag in de halve finale van de Australian Open niet fit genoeg om Alexander Zverev in de rally's meerdere sets bij te houden. Dat zei de Serviër nadat hij na verlies van de eerste set in een tiebreak opgaf, tot onvrede van de fans in Melbourne. Met op zijn gezicht een berouwvolle uitdrukking stak Djokovic twee duimen omhoog en klapte richting de tribunes, maar er klonk boegeroep toen de tienvoudig kampioen de baan verliet.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft geblesseerd moeten opgeven in de halve finale van de Australian Open. De Serviër speelde tegen de Duitser Alexander Zverev en verloor de eerste set met 7-6 (5), waarna hij het voor gezien hield.
13 uur geledenVARAZDIN (ANP) - De handballers hebben op het wereldkampioenschap hun tweede nederlaag geleden. Zesvoudig wereldkampioen Frankrijk was in Varazdin (Kroatië) te sterk voor de manschappen van bondscoach Staffan Olsson: 35-28. Bij rust stond Nederland al met 19-13 achter. Topschutter in de Nederlandse ploeg was Dani Baijens met zes doelpunten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters treffen Groot-Brittannië en Duitsland in Groep F van de kwalificaties voor de finales van de Billie Jean King Cup. Het driedaagse kwalificatietoernooi dat bestaat uit zes groepen met in totaal achttien teams vindt vanaf 7 april plaats in zes verschillende landen waaronder Nederland.
1 dag geleden