Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp overleeft drie matchpoints en zet Oranje op 1-0

Van de Zandschulp overleeft drie matchpoints en zet Oranje op 1-0

MÁLAGA (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de Nederlandse tennissers op voorsprong gezet in de kwartfinales van de Daviscup Finals tegen Italië. De nummer 2 van Nederland was in de eerste partij van de ontmoeting in het Spaanse Málaga met 6-7 (6) 6-3 7-6 (7) te sterk voor Matteo Arnaldi. Van de Zandschulp overleefde liefst drie wedstrijdpunten.

Van de Zandschulp liet in de tiebreak van de eerste set bij 6-5 een setpunt onbenut. Hij stond ook met 5-3 voor in de tiebreak. Ondanks de teleurstelling van het verlies van de spannende eerste set herpakte de nummer 51 van de wereld zich knap. Hij plaatste in de tweede set bij 4-3 voor het eerst een break en maakte de set af met een lovegame.

In de derde set kwam hij met 3-1 voor, maar het draaide toch uit op een tiebreak. Daarin benutte hij na 2 uur en 52 minuten zijn eerste matchpoint. Een backhand van Arnaldi verdween buiten de lijnen, waarna captain Paul Haarhuis en zo'n zeshonderd Oranjefans hun geluk niet op konden.

Lange slagenwissel

In de beslissende tiebreak stond Arnaldi met 6-4 voor, maar de Nederlander won twee punten op een rij. Op 6-5 was er een lange slagenwisseling, waarbij beide spelers weinig risico namen. De Italiaan besloot te kiezen voor een korte bal, maar die ging uit. Hij kreeg niet veel later wederom een wedstrijdpunt, op 7-6, maar Van de Zandschulp pakte drie punten op een rij.

Arnaldi, de nummer 44 van de wereld, kreeg van de Italiaanse captain Filippo Volandri de voorkeur boven Lorenzo Musetti en Lorenzo Sonego.

Griekspoor

Vorig jaar verloor Van de Zandschulp (28) zijn enkelspel in de kwartfinales van de Daviscup Finals. Als kopman moest hij toen zijn meerdere erkennen in de Australiër Alex de Minaur.

In de tweede wedstrijd van de confrontatie met de Italianen staat Tallon Griekspoor tegenover Jannik Sinner, de nummer 4 van de wereld. Mocht Griekspoor voor een stunt zorgen, dan bereikt Oranje voor het eerst sinds 2001 de laatste vier van het landentoernooi. Vorig jaar verloor Oranje in de kwartfinales van Australië.

Meer uit Sport

Atlete Klaver niet voor derde keer naar finale 400 meter op WK

TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.

10 uur geleden
Hordeloper Geerds haakt af voor halve finales WK door blessure

TOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."

11 uur geleden
Europees kampioen Chapple op WK eruit in series 800 meter

TOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.

12 uur geleden
Ook komend jaar zes sprintraces in Formule 1, inclusief Zandvoort

PARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.

13 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoso overlijdt na zware crash

SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.

1 dag geleden
UCI: houding Spaanse premier in strijd met olympische waarden

AIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.

1 dag geleden
Laros heeft 'nog wat overgehouden' voor WK-finale 1500 meter

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.

1 dag geleden