Van de Zandschulp opent halve finale Davis Cup tegen Altmaier
MÁLAGA (ANP) - Botic van de Zandschulp opent voor het Nederlands team de halve finale in de Davis Cup Finals tegen Duitsland tegen Daniel Altmaier. Daarna treedt Tallon Griekspoor aan tegen Jan-Lennard Struff. De organisatie van het landentoernooi in Málaga gaf kort voor aanvang de opstelling prijs.
Mocht na de twee enkelspelen een dubbelspel nodig zijn om een beslissing te forceren, dan komen Wesley Koolhof en Van de Zandschulp in actie tegen het Duitse duo Kevin Krawietz en Tim Pütz.
De Nederlanders zorgden dinsdag voor een daverende verrassing door Spanje met 2-1 te verslaan in de kwartfinale. Door de uitschakeling van Spanje kwam er ook een einde aan de carrière van tennisvedette Rafael Nadal, die in de eerste partij verloor van Van de Zandschulp. Na de nederlaag van Griekspoor tegen Carlos Alcaraz, bezorgden Koolhof en Van de Zandschulp Nederland het beslissende punt in het dubbelspel.
Bij tegenstander Duitsland ontbreekt Alexander Zverev, de nummer 2 van de wereldranglijst.
Nederland reikte in 2001 voor het laatst tot de halve eindstrijd van de Davis Cup. Frankrijk was toen met 3-2 te sterk.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.
18 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
3 uur geleden