Van de Zandschulp opent halve finale Davis Cup tegen Altmaier
MÁLAGA (ANP) - Botic van de Zandschulp opent voor het Nederlands team de halve finale in de Davis Cup Finals tegen Duitsland tegen Daniel Altmaier. Daarna treedt Tallon Griekspoor aan tegen Jan-Lennard Struff. De organisatie van het landentoernooi in Málaga gaf kort voor aanvang de opstelling prijs.
Mocht na de twee enkelspelen een dubbelspel nodig zijn om een beslissing te forceren, dan komen Wesley Koolhof en Van de Zandschulp in actie tegen het Duitse duo Kevin Krawietz en Tim Pütz.
De Nederlanders zorgden dinsdag voor een daverende verrassing door Spanje met 2-1 te verslaan in de kwartfinale. Door de uitschakeling van Spanje kwam er ook een einde aan de carrière van tennisvedette Rafael Nadal, die in de eerste partij verloor van Van de Zandschulp. Na de nederlaag van Griekspoor tegen Carlos Alcaraz, bezorgden Koolhof en Van de Zandschulp Nederland het beslissende punt in het dubbelspel.
Bij tegenstander Duitsland ontbreekt Alexander Zverev, de nummer 2 van de wereldranglijst.
Nederland reikte in 2001 voor het laatst tot de halve eindstrijd van de Davis Cup. Frankrijk was toen met 3-2 te sterk.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Pauline Hondema heeft de finale bereikt van het verspringen op de EK atletiek in Birmingham. De 26-jarige atlete uit Assendelft eindigde in de kwalificatie als zevende met een afstand van 6,75 meter, goed voor deelname aan de finale op zondag.
32 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben zich op de EK atletiek in Birmingham met overtuiging geplaatst voor de finale. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa snelden in hun serie naar de tweede plaats in een tijd van 38,82 seconden. Groot-Brittannië was sneller: 38,29. De eerste drie in de heat plaatsten zich voor de finale op zaterdagavond.
32 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - Drie Nederlandse zwemmers hebben zich zaterdagochtend op de EK zwemmen in Parijs geplaatst voor halve finales die zaterdagavond plaatsvinden.
1 uur geledenPAREDES (ANP) - De Ronde van Portugal gaat een dag na het incident dat aan de Britse wielrenner Finlay Tarling (19) het leven kostte verder. Dat heeft de organisatie van de wedstrijd zaterdag bekendgemaakt. Tarling overleed vrijdag na een frontale aanrijding met een voertuig dat niet verbonden was aan de wedstrijd. Hij was de jongere broer van wielrenner Joshua Tarling.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.
15 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.
16 uur geleden