Van de Zandschulp opent halve finale Davis Cup tegen Altmaier
MÁLAGA (ANP) - Botic van de Zandschulp opent voor het Nederlands team de halve finale in de Davis Cup Finals tegen Duitsland tegen Daniel Altmaier. Daarna treedt Tallon Griekspoor aan tegen Jan-Lennard Struff. De organisatie van het landentoernooi in Málaga gaf kort voor aanvang de opstelling prijs.
Mocht na de twee enkelspelen een dubbelspel nodig zijn om een beslissing te forceren, dan komen Wesley Koolhof en Van de Zandschulp in actie tegen het Duitse duo Kevin Krawietz en Tim Pütz.
De Nederlanders zorgden dinsdag voor een daverende verrassing door Spanje met 2-1 te verslaan in de kwartfinale. Door de uitschakeling van Spanje kwam er ook een einde aan de carrière van tennisvedette Rafael Nadal, die in de eerste partij verloor van Van de Zandschulp. Na de nederlaag van Griekspoor tegen Carlos Alcaraz, bezorgden Koolhof en Van de Zandschulp Nederland het beslissende punt in het dubbelspel.
Bij tegenstander Duitsland ontbreekt Alexander Zverev, de nummer 2 van de wereldranglijst.
Nederland reikte in 2001 voor het laatst tot de halve eindstrijd van de Davis Cup. Frankrijk was toen met 3-2 te sterk.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.
11 uur geleden