Van de Zandschulp opent finale Davis Cup tegen Berrettini
MÁLAGA (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt in de finale van de Davis Cup tegen Italië het eerste enkelspel. Matteo Berrettini is zijn tegenstander. Tallon Griekspoor neemt het in het tweede enkelspel op tegen Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld.
Mocht daarna beslissend dubbelspel nodig zijn, dan komen Wesley Koolhof en Van de Zandschulp in de baan tegen de Italiaanse dubbelspecialisten Simone Bolelli en Andrea Vavassori.
De finale van het landentoernooi begint om 16.00 uur in het Spaanse Málaga. De Nederlandse tennissers staan voor het eerst in de eindstrijd, Italië is de titelverdediger.
Het team van captain Paul Haarhuis bereikte vrijdag de finale na twee overwinningen in het enkelspel op Duitsland. Van de Zandschulp versloeg Daniel Altmaier en Griekspoor rekende af met Jan-Lennard Struff.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.
42 minuten geledenMILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.
1 uur geledenHUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.
3 uur geledenPREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.
6 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
16 uur geleden