Van de Zandschulp ook in Rosmalen meteen klaar
ROSMALEN (ANP) - Botic van de Zandschulp is ook op het grastoernooi van Rosmalen in de eerste ronde uitgeschakeld. De nummer 2 van Nederland, toegelaten met een wildcard, moest in drie sets zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Mackenzie McDonald. Het werd 6-4 4-6 6-2 voor de nummer 74 van de wereld.
Voor Van de Zandschulp (28) was het zijn eerste enkelspelwedstrijd sinds zijn veelbesproken uitspraken op Roland Garros. In Parijs maakte hij bekend dat hij het plezier in het spelen van wedstrijden kwijt was en daarom met de gedachte speelde om zijn loopbaan te beëindigen.
Op het gras van het Autotron kwam Van de Zandschulp met 4-2 achter, maar hij kwam terug tot 4-4. Bij 5-4 leverde hij zijn servicegame in met een dubbele fout. In de tweede set herpakte de nummer 99 van de wereld zich en bij 3-2 werkte hij, mede dankzij een aantal sterke acties aan het net, zes breakpoints weg. Een game later wist hij de servicegame van de wat aangeslagen McDonald te winnen. Die break was voldoende voor setwinst.
Servicegame
In de derde set kwam de Nederlander snel een break achter en bij 5-2 leverde hij nogmaals zijn servicegame in. McDonald benutte zijn tweede wedstrijdpunt doordat een backhand van Van de Zandschulp uit vloog.
Bij winst had Van de Zandschulp in de tweede ronde mogelijk titelhouder Tallon Griekspoor getroffen. Die speelt later op de dag tegen de Serviër Miomir Kecmanovic.
Vorig jaar wildcard
Gijs Brouwer won voor het eerst een wedstrijd in het hoofdtoernooi van het Libéma Open. De qualifier versloeg de Tsjech Jakub Mensik met 6-1 3-6 6-3. Mensik is de mondiale nummer 79.
Brouwer, zelf de nummer 232 van de wereld, wist afgelopen weekend twee kwalificatiewedstrijden te winnen. Vorig jaar kreeg hij nog een wildcard in Rosmalen.
Linkshandigheid 'extra voordeel'
"Ik ben heel blij dat ik eerst kwalificaties moest spelen, waardoor ik wat ritme kon opdoen", zei Brouwer na zijn eerste zege. "Ik heb van dit grasseizoen echt een project gemaakt, omdat ik goed kan spelen op gras. Mijn linkshandigheid is een extra voordeel op deze ondergrond."
In de tweede ronde staat Brouwer tegenover Adrian Mannarino. "Twee jaar geleden hebben we aan Tim van Rijthoven gezien wat voor runs er op gras mogelijk zijn", aldus Noord-Hollander Brouwer. "Daar ga ik natuurlijk ook voor."
Meer uit Sport
ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
59 minuten geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).
20 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft met de zege in de Grote Prijs van São Paulo een grote stap naar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 gezet. De Britse coureur van McLaren kwam door de zeges in de grand prix en de sprintrace op 390 punten. Dat zijn er 24 meer dan zijn teamgenoot Oscar Piastri uit Australië en 49 meer dan titelverdediger Max Verstappen.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.
21 uur geleden