Van de Zandschulp ontbreekt in Dubai vanwege positieve coronatest
DOHA (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft positief getest op het coronavirus. De Nederlandse nummer 50 van de wereld moest zich daarom maandag terugtrekken voor het ATP-toernooi van deze week in Dubai. Van de Zandschulp zou het in de eerste ronde opnemen tegen de Zuid-Afrikaan Lloyd Harris.
"Helaas kan ik deze week niet deelnemen in Dubai vanwege een positieve test op Covid-19. Ik volg op dit moment de richtlijnen die in Qatar gelden en blijf in isolatie tot ik negatief test", aldus Van de Zandschulp op Twitter. "Ik heb helemaal geen symptomen en het gaat goed met me. Blijf veilig allemaal!"
De 26-jarige Gelderlander deed afgelopen week mee aan het toernooi van Doha, waar hij in de tweede ronde bleef steken. Dat was de week daarvoor ook zijn eindstation op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam. Van de Zandschulp haalde in Qatar in het dubbelspel de halve finales.
Eerder trok de Canadees Félix Auger-Aliassime, de nummer 9 van de wereld, zich vanwege rugklachten al terug voor het hardcourttoernooi in Dubai.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
2 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
2 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de halve finale van de Miami Open bereikt. De nummer 1 van de wereld versloeg de Amerikaanse Hailey Baptiste in twee sets: 6-4 6-4.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
23 uur geleden