Van de Zandschulp onder de indruk van verdediging van Nadal
PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp was onder de indruk van de Spanjaard Rafael Nadal en met name van zijn verdedigende capaciteiten. De nummer 29 van de wereld kwam er in de derde ronde van Roland Garros tweeënhalve set niet aan te pas tegen de 21-voudig grandslamkampioen. Het werd uiteindelijk 6-3 6-2 6-4.
"Hij speelt anders dan andere spelers en de bal kwam anders mijn kant op. Hij geeft je het gevoel dat je het punt meerdere keren moet maken. Dat je eigenlijk tijdens een rally zes keer het punt moet winnen. Hij laat je spelen op alle belangrijke punten en mist niet veel. Het is frustrerend als je een goede bal slaat en hij hem nog terug heeft óf een goed punt speelt en hij het punt alsnog wint", aldus Van de Zandschulp (26).
Alleen in de slotfase van de derde set slaagde Van de Zandschulp er even in het duel spannend te maken. Hij kwam van 4-0 terug tot 4-3 en kreeg bij 5-4 zelfs nog een breakpoint om er 5-5 van te maken.
Nerveus
"Ik moest de perfecte wedstrijd spelen om het hem moeilijk te maken. Maar zelfs als ik hard naar zijn forehand ging, dan veranderde hij de bal moeiteloos van richting. En zijn voetenwerk is zo goed en hij maakt zoveel ballen. Zijn return is ook wat hoger dan bij andere spelers en het was moeilijk om me daarop aan te passen."
De beste Nederlander baalde ervan dat hij Nadal niet wat langer bezig had kunnen houden. "Ik ben vooral teleurgesteld dat ik niet mijn beste tennis heb kunnen spelen. Dat komt mede omdat ik wat nerveus begon. Maar als ik over twee of drie dagen thuis ben, dan kan ik misschien wel tevreden zijn met een plek in de derde ronde."
Van de Zandschulp gaat zich nu voorbereiden op het grasseizoen, dat over tien dagen begint in Rosmalen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turners Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg bezetten na vier van de zes startgroepen (subdivisies) de vijfde plek in het landenklassement bij de WK in Rotterdam. Olympisch teamkampioen Japan gaat aan de leiding (254,529 punten), gevolgd door Europees kampioen Groot-Brittannië (251,460).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) hoopt dat de teamscore van de Nederlandse ploeg voldoende is voor een plek in de teamfinale. Na drie van de zes startgroepen staat Nederland tweede. De beste acht landenteams gaan naar de finale.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) heeft eerder deze week getwijfeld of hij wel in actie kon komen bij de WK in Rotterdam. Dat zei hij na afloop van de kwalificatiewedstrijd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners moeten bij de WK in Rotterdam nog lang wachten voor duidelijk is waar hun teamtotaal van 242,995 punten ze brengt. Na drie van de zes startgroepen (subdivisies) bezetten turners Casimir Schmidt, Loran de Munck, Elijah Faverus, Amine Abaidi en Jermain Grünberg de tweede plek in het landenklassement. De Russische ploeg, uitkomend als World Gymnastics 2, gaat voorlopig aan de leiding met 249,162 punten.
3 uur geledenWIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.
6 uur geledenMEULEBEKE (ANP) - Fem van Empel heeft haar rentree in het veldrijden gevierd met de vierde plaats in de Berencross in het Belgische Meulebeke. De 24-jarige drievoudig wereldkampioene was er bijna een jaar lang uit door mentale problemen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Russische turnmannen, uitkomend als World Gymnastics 2, hebben na de tweede van in totaal zes startgroepen (subdivisies) de leiding gepakt in het landenklassement bij de WK turnen in Rotterdam.
7 uur geleden