Van de Zandschulp niet naar halve finale tennistoernooi Marrakesh
MARRAKESH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de kwartfinales van het ATP-toernooi van Marrakesh. De als zesde geplaatste Nederlander verloor op het graveltoernooi in Marokko in drie sets van de Slowaak Alex Molcan: 4-6 6-3 6-4.
Van de Zandschulp begon goed tegen Molcan, tegen wie hij één keer eerder had gespeeld en toen ook verloor. Hij won de eerste set met 6-4. In de tweede en derde set raakte de Nederlandse nummer 43 van de wereld een keer de eigen opslagbeurt kwijt. Dat was voldoende voor de zege voor Molcan.
Voor de 26-jarige Van de Zandschulp was het de tweede kwartfinaleplaats van het seizoen. Begin januari reikte hij tot de kwartfinales van het ATP-toernooi van Melbourne.
Van de Zandschulp kan zich gaan opmaken voor het graveltoernooi van Monte Carlo. Daar neemt hij het in de eerste ronde op tegen de Amerikaan Sebastian Korda. Ook Tallon Griekspoor komt in Monaco in actie. Hij neemt het op tegen de Spanjaard Albert Ramos-Vinolas.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
7 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
8 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
8 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
9 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
10 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
10 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
15 uur geleden