Van de Zandschulp niet automatisch in hoofdschema Wimbledon
LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp zit niet automatisch in het hoofdtoernooi van Wimbledon. De 28-jarige tennisser staat op de honderdste plaats op de wereldranglijst en valt net buiten de lijst met spelers die automatisch deelnemen aan het grastoernooi Londen.
Van de Zandschulp staat als tweede op de lijst van spelers die niet automatisch zijn geplaatst. Hij moet hopen dat minimaal twee spelers zich afmelden, dan komt hij in aanmerking voor een plek in het hoofdschema en ontloopt hij de kwalificaties.
De laatste keer dat Van de Zandschulp zich via de kwalificaties moest plaatsen voor een grandslamtoernooi was bij de US Open van 2021. Toen bereikte hij na drie zeges in de kwalificaties de kwartfinales, waarin hij verloor van de Rus Daniil Medvedev. Mede door die goede prestaties was hij daarna als speler in de top 100 verzekerd van een plek in het hoofdschema van de grandslamtoernooien. Op Wimbledon bereikte hij ruim een maand eerder in 2021 via de kwalificaties het hoofdtoernooi en haalde toen de tweede ronde, waarin hij verloor van de als negende geplaatste Italiaan Matteo Berrettini.
Van de Zandschulp zakte in april uit de top 100 nadat hij in de tweede ronde van het graveltoernooi van München was gestrand. Daar verdedigde hij veel punten, omdat hij een jaar eerder de finale had gehaald.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
1 dag geleden