Van de Zandschulp niet automatisch in hoofdschema Wimbledon
LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp zit niet automatisch in het hoofdtoernooi van Wimbledon. De 28-jarige tennisser staat op de honderdste plaats op de wereldranglijst en valt net buiten de lijst met spelers die automatisch deelnemen aan het grastoernooi Londen.
Van de Zandschulp staat als tweede op de lijst van spelers die niet automatisch zijn geplaatst. Hij moet hopen dat minimaal twee spelers zich afmelden, dan komt hij in aanmerking voor een plek in het hoofdschema en ontloopt hij de kwalificaties.
De laatste keer dat Van de Zandschulp zich via de kwalificaties moest plaatsen voor een grandslamtoernooi was bij de US Open van 2021. Toen bereikte hij na drie zeges in de kwalificaties de kwartfinales, waarin hij verloor van de Rus Daniil Medvedev. Mede door die goede prestaties was hij daarna als speler in de top 100 verzekerd van een plek in het hoofdschema van de grandslamtoernooien. Op Wimbledon bereikte hij ruim een maand eerder in 2021 via de kwalificaties het hoofdtoernooi en haalde toen de tweede ronde, waarin hij verloor van de als negende geplaatste Italiaan Matteo Berrettini.
Van de Zandschulp zakte in april uit de top 100 nadat hij in de tweede ronde van het graveltoernooi van München was gestrand. Daar verdedigde hij veel punten, omdat hij een jaar eerder de finale had gehaald.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
29 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
1 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
4 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
6 uur geleden