Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp niet automatisch in hoofdschema Wimbledon

Van de Zandschulp niet automatisch in hoofdschema Wimbledon

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp zit niet automatisch in het hoofdtoernooi van Wimbledon. De 28-jarige tennisser staat op de honderdste plaats op de wereldranglijst en valt net buiten de lijst met spelers die automatisch deelnemen aan het grastoernooi Londen.

Van de Zandschulp staat als tweede op de lijst van spelers die niet automatisch zijn geplaatst. Hij moet hopen dat minimaal twee spelers zich afmelden, dan komt hij in aanmerking voor een plek in het hoofdschema en ontloopt hij de kwalificaties.

De laatste keer dat Van de Zandschulp zich via de kwalificaties moest plaatsen voor een grandslamtoernooi was bij de US Open van 2021. Toen bereikte hij na drie zeges in de kwalificaties de kwartfinales, waarin hij verloor van de Rus Daniil Medvedev. Mede door die goede prestaties was hij daarna als speler in de top 100 verzekerd van een plek in het hoofdschema van de grandslamtoernooien. Op Wimbledon bereikte hij ruim een maand eerder in 2021 via de kwalificaties het hoofdtoernooi en haalde toen de tweede ronde, waarin hij verloor van de als negende geplaatste Italiaan Matteo Berrettini.

Van de Zandschulp zakte in april uit de top 100 nadat hij in de tweede ronde van het graveltoernooi van München was gestrand. Daar verdedigde hij veel punten, omdat hij een jaar eerder de finale had gehaald.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

7 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

9 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

14 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

14 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

15 uur geleden
Onderzoek: topsporters ervaren stress door onzeker inkomen

ARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.

15 uur geleden