Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp neemt fouten voor lief tegen 'gretige' Nadal

Van de Zandschulp neemt fouten voor lief tegen 'gretige' Nadal

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp speelde in de vierde ronde van Wimbledon tegen Rafael Nadal met wat meer risico in zijn spel dan gebruikelijk. Dat hij op het Centre Court wat meer fouten maakte, nam hij voor lief. Hij noteerde in drie sets 34 onnodige fouten.

"Ik denk dat als je té defensief speelt hij het initiatief overneemt. Daarom speelde ik bijvoorbeeld iets agressiever op zijn tweede service", zei Van de Zandschulp (26), die met 6-4 6-2 7-6 (6) verloor van de nummer 4 van de wereld.

"Ik vond hem hier weer wat aanvallender spelen dan op Roland Garros. Bij elke korte bal of slice die je slaat, neemt hij het initiatief over. Hij is gewoon heel erg gretig om elk punt te winnen. En hij serveerde verrassend goed, een stuk beter dan in de laatste wedstrijden die ik van hem heb gezien op gras."

Van de Zandschulp was tevreden over zijn niveau bij zijn eerste optreden op het Centre Court. "Ik vind dat ik een goede eerste en een goede derde set heb gespeeld. Het was zonde dat ik op 5-4 werd gebroken en toen liep het iets te snel weg in de tweede set", aldus Van de Zandschulp.

"Hij had het momentum tot 5-3 in de derde set en toen ik hem terugbrak, wisselde het momentum een beetje. Ik begon steeds meer te geloven in mijn kansen om de set te pakken." Op matchpoint miste de nummer 25 van de wereld echter een smash. "Ik moet zeggen dat ik normaal niet zo snel een smash mis. Het was een mogelijkheid om naar 7-7 te gaan, maar het werd ook wat donkerder. Ik sloeg hem net naast de lijn. Jammer dat het op 7-6 in de tiebreak gebeurde."

Ondanks de nederlaag in drie sets had Van de Zandschulp genoten van het podium waarop hij stond. "De sfeer was geweldig en pas op het einde, toen ik terugkwam, kreeg ik die volledig mee. Iedereen houdt hier toch ook wel van Nadal, al is Roger Federer nog wel populairder."

De Nederlander komt pas over twee weken weer in actie, dan op het graveltoernooi van Hamburg. "Ik kijk terug op een goed Wimbledon en heb veel potten op gras kunnen spelen. Er zit zeker nog verbetering in, bijvoorbeeld in het wegnemen van tijd bij mijn tegenstander. Dat zit nog niet helemaal in mijn systeem, maar daar gaan we weer hard aan werken."

Meer uit Sport

Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

46 minuten geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

1 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

3 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

4 uur geleden
Basketballer Wembanyama brengt Spurs langszij in play-offs NBA

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.

4 uur geleden
Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

13 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

13 uur geleden