Van de Zandschulp neemt fouten voor lief tegen 'gretige' Nadal
LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp speelde in de vierde ronde van Wimbledon tegen Rafael Nadal met wat meer risico in zijn spel dan gebruikelijk. Dat hij op het Centre Court wat meer fouten maakte, nam hij voor lief. Hij noteerde in drie sets 34 onnodige fouten.
"Ik denk dat als je té defensief speelt hij het initiatief overneemt. Daarom speelde ik bijvoorbeeld iets agressiever op zijn tweede service", zei Van de Zandschulp (26), die met 6-4 6-2 7-6 (6) verloor van de nummer 4 van de wereld.
"Ik vond hem hier weer wat aanvallender spelen dan op Roland Garros. Bij elke korte bal of slice die je slaat, neemt hij het initiatief over. Hij is gewoon heel erg gretig om elk punt te winnen. En hij serveerde verrassend goed, een stuk beter dan in de laatste wedstrijden die ik van hem heb gezien op gras."
Van de Zandschulp was tevreden over zijn niveau bij zijn eerste optreden op het Centre Court. "Ik vind dat ik een goede eerste en een goede derde set heb gespeeld. Het was zonde dat ik op 5-4 werd gebroken en toen liep het iets te snel weg in de tweede set", aldus Van de Zandschulp.
"Hij had het momentum tot 5-3 in de derde set en toen ik hem terugbrak, wisselde het momentum een beetje. Ik begon steeds meer te geloven in mijn kansen om de set te pakken." Op matchpoint miste de nummer 25 van de wereld echter een smash. "Ik moet zeggen dat ik normaal niet zo snel een smash mis. Het was een mogelijkheid om naar 7-7 te gaan, maar het werd ook wat donkerder. Ik sloeg hem net naast de lijn. Jammer dat het op 7-6 in de tiebreak gebeurde."
Ondanks de nederlaag in drie sets had Van de Zandschulp genoten van het podium waarop hij stond. "De sfeer was geweldig en pas op het einde, toen ik terugkwam, kreeg ik die volledig mee. Iedereen houdt hier toch ook wel van Nadal, al is Roger Federer nog wel populairder."
De Nederlander komt pas over twee weken weer in actie, dan op het graveltoernooi van Hamburg. "Ik kijk terug op een goed Wimbledon en heb veel potten op gras kunnen spelen. Er zit zeker nog verbetering in, bijvoorbeeld in het wegnemen van tijd bij mijn tegenstander. Dat zit nog niet helemaal in mijn systeem, maar daar gaan we weer hard aan werken."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
6 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
8 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
8 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden