Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp nadert Griekspoor op wereldranglijst

Van de Zandschulp nadert Griekspoor op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennisser Botic van de Zandschulp is zijn landgenoot Tallon Griekspoor tot op 11 plaatsen genaderd op de wereldranglijst. Griekspoor is in de lijst van deze week met de 110e plaats nog altijd de best geklasseerde Nederlander. Van de Zandschulp steeg zes plaatsen en staat nu op plek 121.

Voormalig nummer 1 van de wereld, de Spanjaard Rafael Nadal moest zijn derde plaats op de ranking afstaan aan de Griek Stefanos Tsitsipas. De Rus Daniil Medvedev is achter de onbedreigde Novak Djokovic uit Servië nog steeds de nummer 2 van de wereld.

Bij de vrouwen is Arantxa Rus nog altijd de enige actief zijnde Nederlandse in de top 100. Ze zakte op de WTA-wereldranglijst 1 plek naar plaats 80. De ranking wordt aangevoerd door de Australische Ashleigh Barty, voor de Japanse Naomi Osaka en Aryna Sabalenka uit Belarus.

De na de Olympische Spelen gestopte Kiki Bertens, is ondanks haar pensioen nog opgenomen in de wereldranglijst. Ze staat op plaats 25. Achter Bertens en Rus is Lesley Pattinama-Kerkhove de derde Nederlandse op plaats 159.

Meer uit Sport

Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

2 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

4 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

4 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

7 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

7 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

8 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

8 uur geleden