
Van de Zandschulp nadert Griekspoor op wereldranglijst
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennisser Botic van de Zandschulp is zijn landgenoot Tallon Griekspoor tot op 11 plaatsen genaderd op de wereldranglijst. Griekspoor is in de lijst van deze week met de 110e plaats nog altijd de best geklasseerde Nederlander. Van de Zandschulp steeg zes plaatsen en staat nu op plek 121.
Voormalig nummer 1 van de wereld, de Spanjaard Rafael Nadal moest zijn derde plaats op de ranking afstaan aan de Griek Stefanos Tsitsipas. De Rus Daniil Medvedev is achter de onbedreigde Novak Djokovic uit Servië nog steeds de nummer 2 van de wereld.
Bij de vrouwen is Arantxa Rus nog altijd de enige actief zijnde Nederlandse in de top 100. Ze zakte op de WTA-wereldranglijst 1 plek naar plaats 80. De ranking wordt aangevoerd door de Australische Ashleigh Barty, voor de Japanse Naomi Osaka en Aryna Sabalenka uit Belarus.
De na de Olympische Spelen gestopte Kiki Bertens, is ondanks haar pensioen nog opgenomen in de wereldranglijst. Ze staat op plaats 25. Achter Bertens en Rus is Lesley Pattinama-Kerkhove de derde Nederlandse op plaats 159.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Danny van Poppel heeft de laatste etappe van de Tour of Holland op zijn naam geschreven. De 32-jarige Nederlands kampioen van Red Bull - Bora-hansgrohe was na 148 kilometer in Arnhem de snelste in een sprint van drie renners. Van Poppel bleef landgenoot Huub Artz en de Belg Alec Segaert voor.
16 minuten geledenJAKARTA (ANP) - Turner Casimir Schmidt en Loran de Munck misten na een bacteriële infectie en maagproblemen energie tijdens de kwalificaties bij de WK turnen. "Niets voelde zoals het hoort, het was één groot gevecht", zei De Munck. De voltigespecialist en tweevoudig winnaar van EK-zilver (2022, 2024) kwam na twee vallen tot 11,666 punten: ver weg van een finaleplek (top-8).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is nog lang niet van plan te stoppen. "Als ik één marathon per jaar loop, kan ik dit niveau nog lang vasthouden", zei de 39-jarige Hagenaar nadat hij in Amsterdam voor de vierde keer de Nederlandse titel op de marathon had veroverd. Zijn volgende ambitie is om hoog te eindigen op een EK en dan het liefst op het podium.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Anne Luijten voelde zich vooral opgelucht na het prolongeren van de Nederlandse titel op de marathon. "Ik was heel erg zenuwachtig vanochtend, nog zenuwachtiger dan voor het WK. Alles minder dan het winnen van het Nederlands kampioenschap zou een teleurstelling zijn geweest", zei de 31-jarige Arnhemse bij de persconferentie.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turners Bart Deurloo, Loran de Munck en Jermain Grünberg zijn bij de WK in Jakarta al vroeg uitgeschakeld. Na vier van de in totaal acht subdivisies staat het drietal al buiten de top-acht op respectievelijk rekstok, voltige en brug. Een plek bij de beste acht is nodig voor een plek in de toestelfinale. Meerkamper Casimir Schmidt moet nog lang afwachten of zijn score nog toereikend is voor de meerkampfinale (top-24).
1 uur geledenNINGBO (ANP) - Elena Rybakina heeft het tennistoernooi van Ningbo op haar naam geschreven. De mondiale nummer 9 uit Kazachstan was in China met 3-6 6-0 6-2 te sterk voor de Russische Ekaterina Alexandrova.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft voor de vierde keer in zijn carrière de Nederlandse titel veroverd op de marathon. De 39-jarige Haagse hardloper greep het goud in de marathon van Amsterdam met een tijd van 2.08.00.
4 uur geleden