Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp naar tweede ronde US Open na opgave Thompson

Van de Zandschulp naar tweede ronde US Open na opgave Thompson

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich verzekerd van een plek in de tweede ronde van de US Open. De nummer 65 van de wereld zag zijn Australische tegenstander Jordan Thompson opgeven met een enkelblessure. Van de Zandschulp had de eerste set met 6-3 gewonnen.

Saillant detail is dat Van de Zandschulp in aanloop naar de US Open juist te maken kreeg met een enkelblessure. Die zorgde ervoor dat hij zo'n zes weken niet in actie kon komen.

Voor Van de Zandschulp (27) is het de eerste keer sinds Wimbledon dat hij de tweede ronde weet te bereiken. Hij kwam sindsdien slechts op één toernooi in actie wegens een enkelblessure. Vorige week verloor hij bij zijn rentree in Winston-Salem direct zijn eerste partij.

Servicebreak

De Nederlander begon goed tegen de nummer 51 van de wereld en wist direct een servicebreak te forceren: 3-0. Thompson brak na een lange game terug, maar oogde desondanks gefrustreerd. Hij had vroeg in de wedstrijd zijn rechterenkel bezeerd en liep moeizaam.

Van de Zandschulp wist op 4-3 opnieuw een break te plaatsen en maakte de set af met een lovegame. Toen hij op zijn bankje zat, besloot Thompson hem te feliciteren, waarna de Australiër teleurgesteld afdroop. Thompson stond in juni nog in de eindstrijd van het grastoernooi van Rosmalen, waarin hij verloor van Tallon Griekspoor.

Opbouwen

Van de Zandschulp neemt het in de tweede ronde op tegen de winnaar van het duel tussen de Brit Dan Evans en Daniel Galan uit Colombia. Evans is als 26e geplaatst.

Twee jaar geleden haalde Van de Zandschulp de kwartfinales in New York. Dit jaar begon hij, vooral door de lange absentie, zonder verwachtingen aan het toernooi. "Ik moet zeggen dat het in de trainingen goed gaat, maar wedstrijden zijn toch altijd weer anders. Maar ik moet reëel zijn en beseffen dat het weer wat tijd gaat kosten voordat ik mijn beste tennis ga spelen. Daar heb ik wel weer twee of drie weken voor nodig", liet hij afgelopen weekend optekenen.

"Het toernooi van Winston-Salem van vorige week kwam eigenlijk veel te vroeg. Maar ik wilde gewoon alvast in de Verenigde Staten zijn en anders had een wedstrijd als die ik daar speelde me hier misschien overkomen. Hier in Amerika zijn we echt pas weer serieus begonnen. Eigenlijk gaat het elke dag beter, maar ik probeer het rustig op te bouwen."

Meer uit Sport

Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

2 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

5 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

7 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

7 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

10 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

11 uur geleden