Van de Zandschulp naar tweede ronde tennistoernooi München
MÜNCHEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft met de nodige moeite de tweede ronde van het ATP-toernooi van München bereikt. De Nederlandse nummer 89 van de wereldranglijst versloeg in drie sets de Russische qualifier Ivan Gachov: 6-4 2-6 6-3.
Van de Zandschulp, vorig jaar finalist in München, begon nog goed tegen de nummer 280 van de wereldranglijst. Op 5-4 in de eerste set kreeg hij setpoints op de service van de Rus en sloeg op het tweede toe. Hij verloor daarna echter meteen zijn opslagbeurt in de tweede set en nadat hij de service van Gachov had gewonnen, meteen nog een keer. De Rus hield daarna zijn opslag wel en brak Van de Zandschulp nog een keer om met 6-2 de tweede set te pakken.
Ook in de derde set leverde Van de Zandschulp meteen zijn opslag in. In de lange tweede game kreeg hij vier kansen om de stand weer gelijk te trekken, maar de Rus won zijn game alsnog. De Nederlander brak daarna terug. Op 3-3 werkte hij drie breakpoints weg om alsnog de game te pakken en hij won vervolgens ook de opslagbeurt van Gachov. Na 2 uur en 42 minuten benutte Van de Zandschulp zijn eerste matchpoint.
Van de Zandschulp maakte vorige week bekend dat hij de samenwerking met coach Johan Örtegren had beëindigd. Hij werkte pas sinds begin december samen met de Zweed.
In de tweede ronde neemt hij het op tegen de als vierde geplaatste Duitser Jan-Lennard Struff. Dat is de nummer 28 van de wereldranglijst.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
16 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
16 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
16 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
17 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
17 uur geleden