Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van de Zandschulp naar laatste acht tennistoernooi München

Van de Zandschulp naar laatste acht tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich verzekerd van een plek in de kwartfinales van het ATP-toernooi van München. De als achtste geplaatste Van de Zandschulp had weinig problemen om zich te ontdoen van qualifier Egor Gerasimov uit Belarus: 6-2 6-3.

Van de Zandschulp begon voortvarend op het centercourt van het graveltoernooi in Duitsland en hij won de eerste vier games. Hij kwam geen moment in de problemen en al na iets meer dan een half uur besloot hij de set met een sterke service.

De tweede set ging tot 3-3 gelijk op, maar de laatste drie games gingen naar de Nederlander, die weinig onnodige fouten produceerde. Hij maakte het na een uur en 8 minuten af op zijn tweede wedstrijdpunt, op de service van de nummer 150 van de wereld. De 26-jarige Van de Zandschulp staat 110 plekken hoger op de mondiale ranglijst.

Goed niveau

"In de eerste set begon ik erg goed en in de tweede set was het meer een strijd. Ook de tweede set was van een goed niveau", zei Van de Zandschulp na afloop op de baan. "Het is mijn eerste keer hier, maar het is altijd mooi om dicht bij huis te spelen. Eindelijk hebben we hier wat beter weer." Het toernooi van München ondervond de afgelopen dagen hinder van regenval.

Bij de laatste acht neemt Van de Zandschulp het vrijdag op tegen de Noor Casper Ruud. De nummer 2 van de plaatsingslijst versloeg de Slowaak Alex Molcan in drie sets: 3-6 6-4 6-4. Vorig jaar behaalde de Nederlander op de US Open tegen Ruud een van de mooiste zeges uit zijn loopbaan.

Tallon Griekspoor, de nummer 2 van Nederland, doet niet mee in München omdat hij last heeft van een nekblessure.

Meer uit Sport

Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

21 minuten geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

11 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

12 uur geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

18 uur geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 dagen geleden